Skocz do zawartości

Peugeot Partner 2006 dostawczy a opony od auta osobowego?


Marcyś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przejżałem archiwum ale nic nie znalazłem.

 

Jak to jest z oponami w przypadku takiego samochodu. Fabrycznie były R14C (ciężarowy). Towarów jednak nie woże, a wiadomo, że od osobówek tańsze są. Jakie aspekty prawne? Byłyby jakieś problemy z tym związane?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przejżałem archiwum ale nic nie znalazłem.

 

Jak to jest z oponami w przypadku takiego samochodu. Fabrycznie były R14C (ciężarowy). Towarów jednak nie woże, a wiadomo, że od osobówek tańsze są. Jakie aspekty prawne? Byłyby jakieś problemy z tym związane?

 

Pozdrawiam

Mamy w firmie rocznik 2007, wersja z kanapą dla pasażerów. Fabrycznie są gumy "osobowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony kupujesz wedle homologacji.Skoro nic nie wozisz trzeba bylo kupic osobowke.

 

Napisz pw to ci powiem za ile mam opony dla ciebie.Pracuje w ASo.Treaz dzwonilem jesli bylyby 15 fabryczne to bys mogl miec na osobowe.

 

Moga zabrac dowod i problem z przegladem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy po prostu np w momencie stłuczki (nie z mojej winy) nagle się okaże, że ponieważ były "złe" opony to ja się staję winny bo to był "niesprawny" samochód.

 

Ogólnie to sprawa prosta - na osobowych jak najbardziej krzywda by się nie stała. Lepiej nowe osobowe niż używane ciężarowe. Pytanie jest o przepisy prawne.

 

Towar jest wożony, tylko nie ciężki (źle to napisałem). Choć auto było brane jako wzmocnione "na wszelki".... poza tym to służbówka:)

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 6 lat jezdze vw T4 i zawsze mialem zwykle opony . Nigdy, nikt sie nie doczepil, ba nawet jak ostatnio stluczke mialem . Rzeczoznawca spisywal marke, model , rozmiar opon i jakby mogli to na bank by mi zakwestionowali , bo felga tez brala udzial w kwocie odszkodowania .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej większość osób nie zwróci uwagi co najwyżej gumiarze gdybyś chciał kupić kolejne nowe to doradzą Ci tak jak w katalogu czyli C.Jak nie wozisz gabarytów ładuj od osobówki i ciesz się pełniejszym portfelikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem moze byc jedynie jesli powodem kolizji badz wypadku bedzie opona, a konkretnie jej "awaria" , znam taki przypadek, sprawa w sadzie zakonczyla sie jednak uznaniem niewinnosci kierujacego.

Ja zawsze zwracam uwage na nosnosc opon kupujac je i dobieram to z glowa, nie bede kupowal przeciez opon o nosnosci wiekszej niz dmc mojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeżdżę ficikiem ducato (mały, krótki, DMC 2850kg)i kiedyś z 5 lat temu misiaczki zabrali mi dowód, bo na przodzie były opony bez "C".

Nie wiem jak jest teraz, ale wtedy musiałem kupić te z "C" i na przegląd uzupełniający i dopiero po dowód.

Nie wiem dokładnie jak jest teraz, ale taką sytuację miałem i przeżyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Index C oznacza, że opona prawidłowo się zachowuje także przy większym obciążeniu pojazdu.

Osobiście nie znam przepisu który nakazywał by posiadanie opon z tym indeksem jeśli pojazd nie przekracza tego obciążenia.

Jeśli ktoś zna, niech poda źródło.

Jeśli już czepiamy się indeksu to czy w takim razie policjant ma prawo zabrać dowód auta w którym indeks prędkości opony jest U zamiast W ?

lub

Czy może zabrać dowód jeśli zmieniliśmy koła z 15 na 16 cali ?

Przecież to też podlega homologacji :hyhy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...