Skocz do zawartości

Drzwi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar umieścić w przednich drzwiach 2x165 (auto to Opel Astra G) tylko że na wprost drugiego głośnika jest czujnik bocznych poduszek....

Mam plan żeby go obrócić o 90 stopni i przesunąć ( jest przymocowany do takiej plastikowej płyty, która jest zamontowana na zatrzaskach), zastanawiam się czy moge, nie chce żeby mnie poduszka kiedyś zabiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie jest dobry pomysł. Nie wiem jak ten konkretny czujnik jest skonstruowany, ale jego położenie może nie być obojętne. Ma reagować na konkretne zdarzenia a nie na np. wibracje, dziury itp. Nie mając 100% żadnych czujników bym nie ruszał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki czujnik działa na zasadzie pomiaru wzrostu ciśnienia w komorze drzwi podczas uderzenia bocznego..

 

Hmm.. ciekawe jaki jest próg zadziałania takiego czujnika... Bo dwa woofery 16cm mogą od czasu do czasu coś napompować ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zerknij sobie tutaj: http://www.astra-g.p...php?f=65&t=3325 Trochę jest o tych czujnikach.

 

 

EDIT:

Znalazłem coś takiego:

 

czujnik ciśnieniowy w drzwiach wysyła sygnał do sterownika AIR-BAG

w jego wnętrzu znajduje sie również czujnik uderzeń bocznych i wzdłużnych (z reguły piezoelektryczny bądż bezwładnościowy)

dopiero w chwili gdy sterownik AIR-BAG potwierdzi sobie niejako fakt uderzenia odpala poduszkę.

analizując sobie sygnały z poszczególnych czujników określa kat pod jakim nastąpiło uderzenie i decyduje które poduszki odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nieprawidłowym? pewnie po przekręceniu kluczyka zadziała prawidłowo i tylko raz

 

Po przekręceniu kluczyka nic się nie stanie. Może się dopiero stać np. po wjechaniu w większą dziurę - chodzi o poprzestawianie mu osi pomiaru. O tym, że gdy ( tfu tfu tfu ) będzie naprawdę potrzebny, to może nie zadziałać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plan żeby go obrócić o 90 stopni i przesunąć

To na pewno nie jest dobry pomysł. Z airbagiem nie ma żartów, a sztuka CA nie polega na tym żeby stwarzać zagrożenie dla siebie i innych.

 

Czujnik, który tam jest jest zarówno ciśnieniowy jak i przeciążeniowy. Sam to przerabiałem i miałem obawy że może się coś stać. Nic się nie stało na szczęście, bo oprócz podciśnienia musi być również przeciążenie żeby to zadziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...