Skocz do zawartości

alpine f400 + db62.1 + mds08?


Mkbewe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar troszkę rozbudować audio w moim cliochodzie. Z przodu w wygłuszonych drzwiach(gms04) siedzą helixy db62.1 napędzane przez wzmacniacz sony XM(nie pamiętam mocy, a nie chce mi się iść do samochodu). Postanowiłem kupić jakiegoś małego suba. Prawdopodobnie będzie to mds08. Początkowo do suba miał być oddzielny wzmak, ale wpadłem na pomysł, że wywalę XM i zastąpię go 4-kanałowcem. Trochę zaoszczędzę ,na kablach bo nie będę musiał ciągnąć zasilania i rca do bagażnika(XM siedzi pod siedzeniem).

Napatoczył mi sie ALPINE MRV-F400 i mogę go kupić. Tylko pytanie do Was, czy poradzi sobie bez większych problemów z przodem i z subem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grube ( choć dla różnych ludzi grube to coś innego ) i spawalnicze to ok. Można oszczędzać na kablach. Ja nie dawał bym jednego wzmacniacza na przód i sub ... Wolę jednak mieć to rozdzielone. Choćby ze względu na obwody zasilania wzmacniaczy - osobne przetwornice itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy nie rozumiem po co takie uwagi do tej konkretnej instalacji.

 

A co tu jest nie tak? Komentuję pomysł zasilania suba i przodu z jednego wzmacniacza. I wyrażam opinię, że lepiej jednak mieć to rozdzielone na dwa wzmacniacze oraz podaje uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie lepsiejsze 4kanałówki których używamy, są dual mono - w sensie dwa bliźniacze lustrzane tory zasilania i układu końcówki. Ja się nie mogę przekonać do dwóch osobnych wzmaków jednak. Chyba że trafił by mi się sherwood a250x2 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie lepsiejsze 4kanałówki których używamy, są dual mono

 

Dual mono to.. czeeekaj... hmm... 2 x 1 = ... 2 :idea: ALPINE MRV-F400 na pewno nie ma osobnych torów zasilania. POza tym mając dwa osobne wzmacniacze łatwiej o zmianę brzmienia poszczególnych elementów. No ale.. co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajj no czepiasz się - dual stereo jak już :) Każde z dwóch kanałów ma osobną sekcje zasilania i wzmacniacza. Co prawda zbudowane na jednej płytce, ale osobno mają ścieżki i łączy je przeważnie tylko wspólna masa. Ta alpina tak nie ma, fakt, ale pisałem że te które używamy, a nie konkretnie ta alpina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...