Skocz do zawartości

Alpine 9855r z dnia na dzien padlo...


digit6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam od 1,5r radio alpine 9855r wszystko do tej pory dzialalo bez najmniejszych problemow, jednak pewnego ranka po odpaleniu auta nie zadzialalo, tzn wyswietla sie napis powitalny "Alpine" po czym wyswietlacz gasnie i pala sie tylko 4 boczne przyciski.

Wiem ze po dluzszym przycisnieciu pokretla radio wylaczalo ekran, ale teraz to nie dziala i nie pali sie nawet dolny dotykowy pasek, no i oczywiscie nic nie gra.

Co to moze byc za problem i czym spowodowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo u mnie to się robi przyciskiem "FUNC."

 

 

U mnie tak samo chodź mam wersję bez R na końcu ;)

Ale w takim przypadku po ruszeniu gałką, albo po

ruszeniu palcem na pasku powinien włączyć się wyświetlacz....

 

A tak już bardziej poważnie bardzo prawdopodobne że masz uwalony kabel albo sam konwerter DC bądź gdzieś w miejscu lutów gdzie idzie kabel od konwertera zrobił się zimny lut. Wyciągnij radio poruszaj tym kabelkiem jak zacznie coś się dziać wtedy masz winowajce. Chodź gdyby on był całkowicie niesprawny nawet byś nie zobaczył napisu startowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo u mnie to się robi przyciskiem "FUNC."

 

No tak masz racje, moj blad...

Ale fakt faktem radio nie gra, wszystko ciemne oprocz 4 przyciskow po lewej stronie.

Wyciagne radio i sprawdze przewody, ale tak jak mowie 1,5roku jezdzilem i bylo wszystko ok, poza tym przestalo dzialac nagle, wieczorem jeszcze dzialalo a rano juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje zakup drugiego, albo szukanie jakiejs alternatywy

Po prostu daj je do naprawy, nie wierze by naprawa na bazie używanych części się zbliżyła chociaż do połowy ceny radia. A może to tylko jakaś taśma albo coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co od razu kupowac inne. moze to akurat jakas pierdola. daj go do elektronika i niech wyceni naprawe. Ustal z nim ze np. jesli naprawa przekroczy 50 czy tez 100 zyla to ma nie naprawiac i zawijasz radyjko spowrotem. W ten sposob nie naciagnie Cie tylko pewnie zrobi w tej cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...