Skocz do zawartości

Co mogę zmontować z tych elementów?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ten post powinien dostać nagrode nobla.Miałem takiego 2.0d(szczeze nie pamiętam czy to miało 65 czy 75km)błękitny w stanie bdb z 85r.W nim jechałeś jak pan.Ze wspomaganiem kręci się fajere dwoma palcami a rdzy na nim zero.

72KM jeżeli to pierwsza wersja, a na to się zapowiada patrząc na rocznik :) Mój niestety 2lata w krzakach stał i to zrobiło swoje, trzeba było spawać i wymieniać elementy. Ale jest ok, tylko problem z wodą w bagażniku mam. A co do samego auta, jest głośne i trzeba przywyknąć, nie poszaleje się nim niestety z tym motorem, ale jakby miał pod maską 150KM to wg mnie jest to jedne z najelepszych aut do miasta, każdy parking jest Twoj, jest mega zwrotny, skręt tego auta jest fenomenalny, nie jest duże, wytrzymałe na zwierzynę leśną i dość wygodne jak na "żabkę" (jak to niemcy nie uznawali tego auta bo było trzepakiem i takie troche jest). Sory za offtop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec podsumowując.

-radyjko Blaupunkt Freestyler

-zestaw dzielony:

woofery GMS-1865

gwizdki GMS 25C

+zwrotnice

-wzmak piooner 760W zmostkowany

-subwoofer o mocy okolo 700W ??? w skrzyni.

Nie wiem jaki subwoofer wybrać. Nie chce zagłuszyć przodu basem. Istnieje taka możliwość przy tym wzmacniaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-wzmak piooner 760W zmostkowany

-subwoofer o mocy okolo 700W ??? w skrzyni.

Nie wiem jaki subwoofer wybrać. Nie chce zagłuszyć przodu basem. Istnieje taka możliwość przy tym wzmacniaczu?

 

Jednak nie czytałeś zbyt uważnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo przeczytanie FAQ Nazara nie sprawi że będę wszystko wiedział

 

No tak, trzeba jeszcze przeczytać ze zrozumieniem. Gdybyś to zrobił, wiedział byś że operujemy mocą RMS a nie fantastyczno-naukowymi MAX, PMPO czy innymi bzdetami. Wiedząc to, dobór odpowiednich komponentów już jest łatwiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt wybacz...

Czyli zmostkowanie mojego wzmacniacza da mi RMS na poziomie 380W.

A ponieważ dobrze by było jakby głośnik był odrobinę słabszy od wzmacniacza aby wykorzystać jego całe możliwości powinienem szukać czegoś o mocy nieznacznie ponad 300W i średnicy około 30 cm?

Dobrze mówię?

Uznałem że zabudowa skrzyniowa będzie dla mnie lepsza ponieważ wole stawić na jakość basu niż na głośność która oferuje tuba czyli subwoofer aktywny.

Czy GMS ma coś odpowiedniego w ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmostkowanie mojego wzmacniacza da mi RMS na poziomie 380W.

 

O ile producent nie zawyża tych danych. Ale można przyjąć że tak.

 

i średnicy około 30 cm?

 

Średnica to już zależy od tego, co chce się osiągnąć - jeśli ma być delikatnie i szybko to w tym budżecie 8 lub 10 cali. ( 30cm to 12 cali ). Jeśli ma być pier*** to 30mm jak najbardziej. Choć i tu są wyjątki choć w małym budżecie nie znam aż takich ...

 

Uznałem że zabudowa skrzyniowa będzie dla mnie lepsza ponieważ wole stawić na jakość basu niż na głośność która oferuje tuba czyli subwoofer aktywny.

 

Tu troszkę mylisz pojęcia ale najważniejsze wnioski wyciągnąłeś :) Musisz tylko wybrać czy skrzynia ma być Bass Reflex czy Closed ( o tym u Nazara też było ;) )

 

Czy GMS ma coś odpowiedniego w ofercie?

 

Z GMS'a niezmordowanie i do znudzenia polecam GMS 250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jak mam coś doradzać - to sądzę że jak zamontujesz tylko gmsy z przodu, to nadal z tyłu nie będzie za dużo słychać wokali czy wysokich tonów. Nawet jak w osobowym usiądziesz z tyłu a gra tylko przód, to jest już wyraźnie mniej średnich i wysokich. Jak dodasz na tył jeszcze do tego subwoofer - to niestety będzie z tyłu tylko łomot i nie będzie fajnie się jeździło dla tych z tyłu. Więc wziałbym jednak te infinity o których pisałem - woofer ma w nich 8' i powiem że dobrze daję rade - zamontowałem je znajomemu z tyłu w desce w oplu astrze (uparł sie i nie chciał sobie powiedzieć że to psuje scene) i miał suba na infinity ref1260w zasilanego wzmacniaczem caliber venom - podłączyłem mu na początku te infinity pod wzmacniacz - powiedział że basu jest na tyle dużo i jest na tyle niski oraz lepszej jakości że nie potrzebuje subwoofera - sprzedał suba i jeździ do teraz na infinity w półce. Dwa głośniki 20cm mają powierzchnię membran równą membranie 12' - dzięki czemu było tak dużo basu. Więc przemyśl to jeszcze - pasażerownie z tyłu będa mieli nie dość że sporo basu, to i średnie i wysokie także.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolega LS nowe teorie szerzy - mu tu do Bartka Nazara odsyłamy, uczymy podstaw o poprawnego montażu a tu proszę - 20cm woofery x 2 na półkę grające free air :rotfl: Nie zapominajcie koledzy dać z 6 tweeterów z tyłu, żeby przypadkiem pasażerom z tyłu nie brakowało :mur1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolega LS nowe teorie szerzy - mu tu do Bartka Nazara odsyłamy, uczymy podstaw o poprawnego montażu a tu proszę - 20cm woofery x 2 na półkę grające free air :rotfl: Nie zapominajcie koledzy dać z 6 tweeterów z tyłu, żeby przypadkiem pasażerom z tyłu nie brakowało :mur1:

 

A przeczytałeś w temacie że to jest bus? i w dodatku mercedes 308? montowałeś coś takiego w czymś takim? Ja tak, i to nie tylko w takich, więc wiem co mówię. Fajnie Ci się siedzi i słucha czegoś jak słyszysz tylko podbarwione pasmo 50-1kHz? bo tak będzie z tyłu jak zamontuje tylko z przodu gmsy, i suba pod siedzeniami na pace. To nie osobówka żeby podchodzić do tego w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem - montowałem. T4, Vito x 2...

 

Mnie nie obchodzi co się dzieje z tyłu - robię audio dla siebie lub dla kierowcy który tym autem jeździ. Okazyjni pasażerowie niech się martwią, mam to gdzieś. Zwykle gdy mam kogoś z tyłu, to i tak ściszam muzykę bo przeszkadza w rozmowie.

 

A na tył nie radzę dawać żadnych głośników, chyba że masz zamiar budować kino w samochodzie. W słuchaniu muzyki tylne głośniki więcej psują niż mają plusów.

 

 

;)

 

A poza tym kolego LS - gdzie wyczytałeś, że to jest bus ? Bo ja widzę informację o Vectrze i planach na Poldka .. więc się już gubię ..,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te 8" gdzie chcesz w tym busie zainstalować?

 

Choćby w pierwszą tapicerkę za fotelami pasażera najwyżej jak się da - czyli gdzieś na wysokości przy siedzeniu ramienia - tapicerka w mercu to płyta hdf pokryta skajem, albo polakierowana. Jest tam dużo miejsca za nią - więc fajne warunki dla takiego midwoofera. Wmontowanie w tapicerkę także. Wyciąć otwór - wstawić spinki i montować głośniki.

 

Dawanie przykładu kolegi z głośnikami w półce uważam za duże fopaux.

 

Chodziło mi o porównanie 12' do 2x8' - co ja mu zrobię, że ma podejście - inni tak mają i fajnie gra, seryjnie też tak montują więc tłumacz mu że to psuje scenę - przyniósł, chciał żeby zamontować - to zrobiłem mu nową półkę z 18mdfu, zamontowałem głośniki i ma jak chciał - nawet zadowolony - bo ostatnio i mu się dziecko urodziło i wózek trzeba gdzieś wozić :)

 

No ale owszem, jak się montuje w osobówce i nastawia na jakość, to takie zagranie jest poniżej pasa.

 

waski -

Owszem - montowałem. T4, Vito x 2...

szyba jest dość bardzo w obu pochylona, więc przez odbicia dociera więcej tonów do tyłu, ale w mercu jest pod mniejszym kątem. I te 3 siedzenia z przodu w mercu skuteczniej tłumią. niż np. w t4.

 

No ale pisał, że to dla zespołu i jeżdżą na koncerty - więc w jego przypadku jak to zgrana paka to pewnie chciałby każdemu dobrze zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci się siedzi i słucha czegoś jak słyszysz tylko podbarwione pasmo 50-1kHz? bo tak będzie z tyłu jak zamontuje tylko z przodu gmsy, i suba pod siedzeniami na pace. To nie osobówka żeby podchodzić do tego w ten sposób.

 

no tak tak z tyłu potrzebne jeszcze z 10 tweeterów albo 9x6 i 6x9, najlepiej tak z pół metra od głowy pasażera, bo nie usłyszy. W ten weekend słuchaliśmy T3 BEZ ŚCIANY ZA SIEDZENIAMI, siedzieliśmy z tyłu na kanapie i basu, średnich i wysokich nam nie brakowało mimo wyłączonego suba.

Kolego lightsound, swoimi postami przypominasz mi "warszafkową" legendę CA, a mianowicie autoswąd (pozdro dan i półdystans).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy panowie powoli powoli...

Jaki bus jakie koncerty jaka ekipa ??? xd

Nic takiego nie pisałem.

LS na pewno piszesz we właściwym temacie?

Ja szukam raczej skromnej drogi do znośnej jakościowo muzyki, nie wymagam zbyt wiele.

Mój ostatni post dotyczył możliwości zakupu głośnika niskotonowego

GMS 250 a na busa planów nie mam choć stary ogórek jest wstanie podbić niejedno serce :)

Może wiec powrócimy do tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tak z tyłu potrzebne jeszcze z 10 tweeterów albo 9x6 i 6x9, najlepiej tak z pół metra od głowy pasażera, bo nie usłyszy.

 

szyba jest dość bardzo w obu pochylona, więc przez odbicia dociera więcej tonów do tyłu, ale w mercu jest pod mniejszym kątem. I te 3 siedzenia z przodu w mercu skuteczniej tłumią. niż np. w t4.

 

To ze nie umiesz czytać ze zrozumieniem i sobie coś nadinterpretujesz, to już Twoja sprawa. Wiem jak to jest w mercu 310 bo takich trzy robiłem tak samo jak cztery t4 - bardzo wdzięczny bus do nagłośnienia.

 

Ale tak czy siak - ja popełniłem gapę - bo otwarłem kilka okienek i mi się wszystko popykało - przeczytałem temat: http://www.strefacaraudio.pl/topic/26389-car-audio-w-busie/

 

A odpisałem w Twoim - przepaszam za zamieszanie panowie. :zdrowko:

 

Myślę że nie jest aż tak źle z LS

 

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko zdarza się :)

 

Dan124 - uważasz że zestaw który podałem wcześniej (GMS) będzie odpowiedni? Oczywiście sub z tyłu w skrzyni.

 

A co do suba. Ciężko znaleźć tego GMS 250. Znacie coś z tej stajni co by pasowało pod mojego wzmaka i jednocześnie nie zagłuszyło totalnie przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...