Skocz do zawartości

Przestala dzialac czesc podswietlenia 9833r


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzisiaj podczas jazdy zgaslo mi podswietlenie (CDA-9833r) tych 4 przyciskow obok galki glosnosci, chcialem zerknac do wewnatrz ale nie moge rozebrac panelu bo w miejscu gdzie jest galka nie da sie odlaczyc tylnej klapki od przedniej, powciskalem wiec spowrotem zatrzaski i skrecilem bo nie chce na chama ciagnac zeby czegos nie urwac. Chcialem sie dowiedziec czy ktos z was mial taki przypadek? da sie to naprawic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuację w swoim 9833r. U mnie te 4 guziki zazwyczaj świecą tak jak należy ale zdarzają się sytuacje że gasną albo co jakiś czas mrugają. W sumie mi to jakoś szczególnie nie przeszkadza. Sądzę że w gliwicach by to zostało naprawione. Wysłałem tam inne moje radio i usterka z podświetlaniem został naprawiona. Najlepiej zadzwonić i się podpytać.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem zerknac do wewnatrz ale nie moge rozebrac panelu bo w miejscu gdzie jest galka nie da sie odlaczyc tylnej klapki od przedniej

 

doli19 zeby rozebrać panel musisz najpierw podważyć i ściagnać potencjometr a potem to 3 śrubki i zatrzaski i panel rozebrany prościzna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doli19 zeby rozebrać panel musisz najpierw podważyć i ściagnać potencjometr a potem to 3 śrubki i zatrzaski i panel rozebrany prościzna

 

Jak sie o tym wie to proscizna :) probowalem to pokretlo zdjac ale... no wlasnie, nie wiedzialem jak to jest zlozone i czy da sie ten potencjometr zdemontowac.

 

Ogolnie sprawdzalem polaczenia panelu z winda itd. ale nic to nie dawalo, dopiero pozniej wpadlem na pomysl zeby spr. zmiane na inne podswietlenie i to podzialalo! teraz przyciski swieca, tylko nie wiem czy to byl taki jednorazowy wybryk czy cos sie zaczyna "sypac" wszystko sie okaze w czasie dalszego uzytkowania, mam nadzieje ze wszystko bedzie ok ;) w zwiazku z tym w sumie nie potrzebnie zalozony temat. Niemniej przynajmniej wiem na przyszosc jak sie do tego panelu dobrac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w 9833r. Czasami po prostu gasły, albo migały, lub też zmieniały kolor np podczas grzebania w opcjach radia... Skąd to się brało> Nie mam pojęcia. W każdym razie, po wyłączeniu MENU, podświetlenie wracało do normy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci doli19 ze zaczyna sie dziać coś diodami a mianowicie z konkretnym kolorem diody nie wiem który kolor nie świeci u ciebie ale po jakimś czasie może przestać wogole świecić. Nie upadł ci gdzieś panel albo coś w tym stylu no zazwyczaj problemy sie po takimi czymś zaczynaja fajnie ze mogłem pomóc co do rozbiórki panela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci doli19 ze zaczyna sie dziać coś diodami a mianowicie z konkretnym kolorem diody nie wiem który kolor nie świeci u ciebie ale po jakimś czasie może przestać wogole świecić. Nie upadł ci gdzieś panel albo coś w tym stylu no zazwyczaj problemy sie po takimi czymś zaczynaja

 

nie swiecil u mnie niebieski, po zmianie koloru na inny i pozniej spowrotem na niebieski swiecilo juz normalnie. Panel nie upadl bo od chwili zamontowania w samochodzie nie sciagalem go w ogole

 

fajnie ze mogłem pomóc co do rozbiórki panela

 

przyda sie na przyszlosc :) dzieki

 

Wchodzac w menu podswietlenie zawsze zmienia sie na czerwone , a po wyjsciu z niego wraca do ustalonego

 

no wiec u mnie przykladowo wchodzac w menu i jakies zwykle opcje to swieci sie na niebiesko tak jak mam caly czas ale w momencie kiedy wchodze w opcje EQ, Time Corr. X-OVER to wtedy swieci sie na pomaranczowo. Co do migania to nie doswiadczylem "jeszcze" tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...