Skocz do zawartości

Kable do podłaczenia głośników pod wzmacniacz


Xman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim. Mam takie pytanko, napewno śmiesze, ale przed podłaczeniem wole sie upewnić, że nic sie nie bedzie paliło.

Więc tak. Dzis planuje sobie zakupic kable głośnikowe, hmmm niby prosta sprawa, ale nie wiem jakie. Posiadam głośniki Hertz DSK 130 o mocy RMS 60W/ MAX 120 http://i27.tinypic.com/104hr2f.jpg

Wzmacniacz JBL, wiem, że na głośnikach ma 4x 60W max.

Jakie te kable kubić, czy cienke, takie jak są standardowo w autku na przodzie? Czy raczej grubsze i bawić sie z ich wymiana itp.

Prosze o pomoc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, bardziej mi chodziło o to, czy nie będą sie te kable paliły itp. Ogólnie, czy nie zrobi się jakieś zwarcie, i nie pójdzie mi autko z dymem.

Tego się chciałem dowiedzieć. Ale jak mówicie, że nie potrzeba wymieniac kabli to jest gitarka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą, Koledzy kiedyś pisali ile taki kabelek jest w stanie mocy przenieść. W 25 letniej BMW miałem ori kabelki i miały się dobrze długi czas, a późniejsza wymiana była moim kaprysem z braku zajęcia :) No chyba, że są cienkie jak włosek to... 2 x 1,5 mm miedź i jest gitarka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż takie cienkie to nie są :) one sa chyba nawet nieco grubsze niż te, co są oryginalnie z głośnikami Hertza :D

No to mnie uspokoiliście :)

Bardzo wam dziękuje za pomoc koledzy pozdrawiam i do usłyszenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, bardziej mi chodziło o to, czy nie będą sie te kable paliły itp.

Co proszę? :D

Nie wiem czy Cię to uspokoi, ale u mnie w aucie kable głośnikowe były grubsze niż w "legendarnym" zestawie helix blue. Nie muszę chyba dodawać, że helixy były 3x mocniejsze.

Nie przejmuj się tymi kablami i ciesz się nowymi głośniczkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na oryginalnych kablach w fordzie mondeo mk1 4x woofer z HSK spięte 2x po 2 ohm i dostają 2x po 250 rms Rockfordowych i nic sie jeszcze nie dzieje :D (nic nie smierdzi topionymki kabelkami ;D) a wymiata to po prostu mega, suba nie trzeba wozić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...