Skocz do zawartości

[Wzmacniacze] Concord CA4050/CA2100/INNE


pump
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum :)

 

Ostatnio szukam wzmacniacza z niskiego przedziału cenowego, ale nie szajsu o mocy minimum 2x100RMS dla 4Ohm (2x Rainbow SLX165). Jako, że budżet bardzo okrojony szukam w klockach starszych jak Zeus Z400 (niestety uciekł...) czy Concordach. No właśnie... Concord. Bardziej kojarzę tą marka z samolotami niż ze wzmacniaczami. Chodzi konkretnie o model CA4050. Nie mogę znaleźć nigdzie na jego temat informacji tylko, że spełnia wymagania mocowe. Mam okazję kupić wzmacniacze odpowiednio CA2100 za 25E [125zł] lub CA4050 za 20E + 5E [100zł] wysyłka z gwarancją. Warto?

A może lepiej Sony XM-1002HX Japan Filtry HPF LPF Świdnik (2169392976) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ?

 

Zastanwiam się też nad forumowym kac-921 za 180zł ale ponoć to już tylko 90W na kanał.

 

a to? 2x130W RMS... i to jak tanio

http://allegro.pl/super-wzmacniacz-okazja-i2178336407.html

 

Biorę pod uwagę wzmacniacze z rynku niemieckiego. Mieszkam przy granicy i nie ma problemów z wysyłką no i lubię polować na licytacjach:

 

Verstärker | eBay

 

Zasugerujecie coś? Z góry dziękuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA2100 znalazłem. Jest tego sporo ale co z tego skoro opinii na jego temat brak? Wolałem zapytać. Moc to nie wszystko jak kolega wyżej napisał. Z kolei CA4050 nawet pomiary nie są do odnalezienia :-/ Domyślam się, że po zmostkowaniu mają takie same osiągi i bebechy niemal te same ale to tylko moje domysły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w związku z tym ? Miałem Kenwooda 846 - 4 x 65 rms przy 13,5 v - podłączony dość prądożerny zestaw (woofer ma 100 + wysoki) - grało baaardzo ładnie :) W 2 mostkach 2 x 160 rms - wcześniej się zestaw dawał wysterować, ale nic poza tym. Nie grało to na pewno ładniej, a powiedział bym, że niby agresywniej, czuć moc ale ładniej było na 2 kanałach z tego pieca. Teraz z PS301T (2 kanały po około 140 rms) jest malinka. Przy mostkach nie zawsze jest ładniej, tym bardziej jak wzmacniacz trochę gorszej konstrukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za przydatną opinię :-) zawsze mówiono mi, że moc powinna być taka sama lub nieznacznie wyższa od mocy głośników.

 

Gdybyście wybierali dla siebie do głośników 2x 100W RMS max 150W który wzmak wybralibyście uwzględniając przy tym cenę?

 

CA2100 [125zł]

CA4050 [100zł]

KAC-921 [180zł]

MONACOR HPB 806 [180zł]

 

Mona chyba odpada. Jest duży a ja chcę go wkręcić w fotel pasażera (Cordoba) (wiem, że to niezbyt dobre miejsce na wzmacniacz). Niezła też jest moc 2x156W RMS ale czytając forum to średnia-niższa półka. Na razie skłaniam się ku CA4050 (cena) ale może warto dopłacić do KAC'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Monacora, widzę, że jednak patrzysz na te cyferki i czym więcej tym lepiej. Tani dobry wzmacniacz, to brał bym Kenia. Po co Ci 2 mostki, tym bardziej z niskiej jakości pieca ? Za dużo rozważań w tym przedziale cenowym, widziałem na alledrogo Sony xm-6020 za około 200 zł, ale pewnie moc za mała dla Ciebie, więc bierz Kenia i po sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w finale mamy:

 

KAC-921 [2CH]

Crunch Blackmaxx MXB4100 [4CH]

 

innych nie biorę pod uwagę bo mam upatrzone dwa konkretne modele

 

Oba w tej samej cenie.

 

Ciągnie mnie do Cruncha - nowszy, tania moc, większa możliwość regulacji.

 

Początkowo używałbym 2xmostek po 160W pod sam front lub tylko dwa kanały 2x80W, później ewentualny subwoofer czyli 2x80W 1x160W.

 

Czekam na podpowiedzi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórym wiosenne przesilenie dało się we znaki. Prosiłem o podpowiedzi i na ich podstawie wybrałem model który najbardziej podchodzi pod moje wymagania. Nie chcę wybierać w nieskończoność więc poszukiwania zawęziłem do minimum.

 

Za rzeczowe odpowiedzi w temacie jak te na PW serdecznie dziękuje. Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...