Skocz do zawartości

alpine mrv-400s i HSK pod 9855r


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

1. mam problem z zestawem podanym w tytule. chodzi o to czy da sie jakos złagodzic soprany z zestawu hsk? zdaje sobie sprawe, ze i radio i hsk z natury sa ostre, ale moze da sie jakos ustawic wzmacniacz [mrv-f400s]. zestaw jest na ori zwrotkach z kompletu. wszystkie filtry na wzmacniaczu mam "na zero" bo w radiu mam ustawioną zwrotke na 100Hz i 24db/oct i -1db. hsk graja w mostku 1+2/3+4.

 

2. druga sprawa to przy wyłączaniu radia w ostatniej chwili, gdy gasnie podswietlenie i napis alpine, slychac krotkie sykniecie w sopranach, czym to moze byc spowodowane? czy to cos "groźnego"?

dzieki i pozdr!

piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. mam problem z zestawem podanym w tytule. chodzi o to czy da sie jakos złagodzic soprany z zestawu hsk? zdaje sobie sprawe, ze i radio i hsk z natury sa ostre, ale moze da sie jakos ustawic wzmacniacz [mrv-400s]. zestaw jest na ori zwrotkach z kompletu. wszystkie filtry na wzmacniaczu mam "na zero" bo w radiu mam ustawioną zwrotke na 100Hz i 24db/oct i -1db. hsk graja w mostku 1+2/3+4.

 

Czyli jedyne co zrobiles to zciszyles lekko pasmo kika na woofer ? A nie probowales regulowac tweetera radia zanim napisales temat ? Moze czegos nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. mam problem z zestawem podanym w tytule. chodzi o to czy da sie jakos złagodzic soprany z zestawu hsk? zdaje sobie sprawe, ze i radio i hsk z natury sa ostre, ale moze da sie jakos ustawic wzmacniacz [mrv-400s]. zestaw jest na ori zwrotkach z kompletu. wszystkie filtry na wzmacniaczu mam "na zero" bo w radiu mam ustawioną zwrotke na 100Hz i 24db/oct i -1db. hsk graja w mostku 1+2/3+4.

 

wywal zwrotki w ogole i podlacz kazdy glosnik pod osobny kanal we wzmacniaczu i potnij to aktywnie z radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik FUBU dnia 27 luty 2012 - 20:44 napisał

wywal zwrotki w ogole i podlacz kazdy glosnik pod osobny kanal we wzmacniaczu i potnij to aktywnie z radia

a nie zabraknie mi mocy we wzmaku jak nie bedzie pomostkowane?

 

 

Chyba nie ma problemu zeby sprawdzic...

 

 

Wyświetl postUżytkownik sanders156 dnia 27 luty 2012 - 20:30 napisał

Czyli jedyne co zrobiles to zciszyles lekko pasmo kika na woofer ? A nie probowales regulowac tweetera radia zanim napisales temat ? Moze czegos nie rozumiem...

na zwrotce w radiu? eq mam na flat. jak mam sam tweeter regulować?

 

 

A myslisz ze regulujac wysokie czestotliwosci radiem bedziesz wplywal na woofer ktory jest obciety pasywna zwrotka ?

 

 

FUBU ma racje nie gra jak powinno idz w aktywke , on ma HSK robione aktywnie i nawet na podzialy podane w swoim temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze u mnie to zalatwi sprawe? bo sie zastanawiałem juz nad zmiana tweetera...

 

nie wiem jakie sa twoje gusta muzyczne, jak masz ukierunkowane tweetery, jak masz wytlumione drzwi, jak glosno sluchasz, jaki profil grania ma twoj wzmak

 

takze nie powiem Ci czy to zalatwi sprawe, ale majac aktywke mozesz praktycznie dowolnie kombinowac i ustawic to tak zeby gralo tak jak Tobie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze u mnie to zalatwi sprawe? bo sie zastanawiałem juz nad zmiana tweetera...

 

 

Nie wymieniaj tylko sakoro masz wszystkie narzedzia to dzialaj bo nie sztuka jest wydawac kase i zmieniac klocki sztuka jest sprawic zeby graly ;) a te tweetery w miare potrafia zagrac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, juz troche czytam o aktywnym popodpinaniu wszystkiego... masz jakies rady? myslisz ze ten mrv-f400s da rade to ogarnac? bo mam jeszcze helixa dark blue, moze on sie bedzie bardziej nadawał pod hsk. helix tera napedza RF prime 12''

 

no dobra, to podłączam zestaw tak jak mowicie.

a co z problemem nr dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem aktywnie. tweetery pod dwa kanaly i woofery pod kolejne dwa. zwrotki z zestawu hsk wywalilem, moge odsprzedac jakby ktos reflektował. zwrotnice w radiu ustawilem tak:

sub: 50 hz cięcie 12 dB,

woofery: 63hz cięcie 12dB dół,

woofery koło 3,5hz 12dB góra,

wysokie od 4hz 12 dB

dzieki Darecki

 

mam jeszcze pytanie do Was, zerknijcie czy mam wszystko dobrze ustawione na wzmaku. w radiu mam defeaat na OFF.

http://img641.imageshack.us/img641/1201/20120304092.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...