Skocz do zawartości

Budżet-STX, Mission itd.


simon-u
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po ciężkim kryzysie planuję zaprojektować i złożyć mocne i schludnie grające CA w klasie 'budżet'.

To co mam na dziś to:

Alpine 7915 ze szwankującym poborem płyt, Philips DAP900 mk2, AS Twister F2-300, zasilanie spawara 36mm kw do bagaja, głośnikowe od bagaja do furtek i osobno do słupków, altek 80A z odzysku (ale dobry, bo mierzyłem), aku do wymiany, bo po 48h nie kręci silnika (słabo się ołowiany stara), sygnałowe były tanie i dobre, ale bolce były za kruche :wsciekly:

1)Posiadam głośniczki (Woofery) 165 z mini wieży "samsung 16w61kfa 6Ω 30w e945" takie jak w tym temacie:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic317627.html i chcę je upchnąć w komory, bo wiem co potrafiły w domu w ori kolumnach (a bylo naprawdę grubo) i napędzać Philipsem , tyko problem w tym, że grały w bass-reflex i nie wiem czy poradzą sobie w zamknięciu . Co Wy na to?

2) tweetery będą missiony, więc proszę o schemat zwrotki do nich, wiedząc, że wiele osób już je 'wykorzystuje'

3)7915 niedługo naprawię i nie chcę wymieniać (przynajmniej nie w tym roku, chyba, że trafię szóstkę w lotka, w którego nie gram)

4) szukam osiem styków, złączy, końcówek (4xRCA) na sygnałowe kable, które będą wytrzymałe i tanie, więc proszę o linki, ew. ofetry na PW, bo kable posiadam.

5) Na suba będzie STX, ale jeszcze nie wiem jaki. Myślałem o jednej sztuce SW.STX.8.2.300.2x2, Której mogę dać 500 Wacków, albo 2x SW.STX.8.2.300.2x2, a wtedy dam im ponad 750 Wacków. Która opcja wydaje Wam się lepsza i dlaczego?

Czekam też na odezwę od strony firmy STX w sprawie wypowiedzi kolegi lklukasz

"SW.STX.8.2.300.2x2"

Reszta potem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to juz nie wiem o co ci chodzi

w tym temacie: http://www.strefacaraudio.pl/topic/24700-swstx1024002x2-czy-to-dobry-glosnik/ kolega pawellaby napisał: 'te stx-y to ogolnie b.fajne glosniki , co prawda mialem go kiedys pod wzmakiem JBL nie pamietam teraz modelu, ale mialem taki (to mój) stx gdn 30 500 2x4 aa http://img0.sprzedaj...aa-n-628295.jpg wiem ze jak bym wtedy mial lepszy wzmak i troche wiecej wiedzy to bylo by naprawde coś, z tego co widze teraz tego glosnika nie ma w sprzedazy : )) a za ta kase (160 zl nowka) naprawde była bomba ! ', A Ty odpisałeś: 'bedzie nie dlugo AA w nowej wersji'

Coś mam dziś zły dzień na wszystko :zalamany:

Seat Ibiza 94r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy ci napisza kiedy będzie

Tzn, że mam STX'a o nie męczyć, czy raczej Ty i tak będziesz wiedział pierwszy?

Mialem dzisiaj ciężki dzień w pracy, mam naotwierane kilkadziesiąt stron na przeglądarce neta, a mój sędziwy lapek chodzi z prędkością Commodore na 5,25' :kwasny: więc idę odpocząć i będę drążył temat od jutra, bo mi się dziś nic nie klei oprócz powiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chciałbym skupić się na zwrotkach do Missionów. Ma ktoś jakiś sprawdzony schemat zwrotki do tego tweetera?

 

Czyli to ma grać z tymi wooferami samsunga? Powinno się pomierzyć pasmo zestawu, ale skoro pewnie nie masz możliwości, to warto zastosować się do zaleceń producenta czyli 12db/okt 2,9kHz czyli cewka 0,36uH i kondek 8,2uF + Lpad na słuch. Warto też tego samsunga odciąć cewką 0,3uH.

 

http://www.audax.com/archives/tm025c1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie solidniej wyglądają te, do których link podałem, więc czy są jakieś minusy zastosowania tych wtyków za 1zł ?

 

Czyli to ma grać z tymi wooferami samsunga?

Tak, ale nie wiem jeszcze w jakiej pojemności będą graly, więc zwrotką do nich będę się potem zajmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest wtedy niżej cięty, a im niżej się go tnie, tym bardziej jest nieprzyjemny. lklukasz - proponujesz do niego cięcie w okolicach 4,5kHz - owszem, bardziej miły jest, ale przez to zestaw nie będzie miał średnich.

To już lepiej spróbować 3rzędem na ok 4,5kHz - 3,3uF, 0,24uH i 4,7uF - też w tym konfigu gra ok, i więcej mocy przyjmie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to było w domu, a nie w samochodzie gdzie woofer jest pod kątem 80 pare stopni do Ciebie. Membrana 16cm zaczyna się łamać przy ok 2,5kHz więc generalnie rzecz biorąc jak woofer nie ciągnie wysoko, lub ma breakeup na końcu pasma, to może być kiepsko ze średnimi i będzie trzeba zejść niżej z podziałem na tweeter. Ale to zamontujesz i odsłuchasz to się dowiesz :) a warto kombinować ze zwrotnicą, bo 50% sukcesu to dobra zwrotnica ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić jak woofer poradzi sobie z komorą zamkniętą, dobiłem płytę od czoła kolumny, w której grał woofer, w miejscu, gdzie w oryginale była plastykowa osłona z portem b-r, na której był woofer. Kolumna ma ok.12 litrów. Wcześniej miała o 1,5 litra więcej, bo w tej osłonie był wyprofilowany tak jakby długi dystans. Efekt jest mało zadowalający. Zmniejszałem pojemność o 1, potem 2 litry i nie ma poprawy. Wnioskuję, że ten woofer nie radzi sobie w closed.

Co teraz robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...