Skocz do zawartości

kupiłem dls mw12 w zamkniętej skrzyni ale...


Ralf-TM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie nr 1 czy to dobry wybór wzmcniacz ma ok 300 w w mostku.

pytanie nr 2 ,jak pisałem jest on w małęj zamkniętej skrzynce (nie wiem ile jest litrów)z tego co czytałem to lepszym rozwiązaniem byłaby skrzynia z br (w tej gra w/g mnie zacnie, tzn bas jest precyzyjny i szybki ale też potrfi nieźle nadmuchać)co moge zyskać po zrobieniu skrzyni otwartej a może lepiej zostawić tak jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zrobieniu skrzyni br zyskasz na skutecznosci(glosniejszy bas) ale stracisz na szybkosci(szybkie kawalki moga sie ociagac)

 

[ Dodano: 2008-10-01, 23:58 ]

a co do lepszych rozwiazan-nie ma takich.. Rozwiazania sa dla ucha i to ty decydujesz ktore ci lepiej pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego głosnika zalecają 32 litry ale faktycznie w BR. Widocznie głosnik lepiej oddycha w otwartej budzie.

Mniej więcej określ wielkość skrzynki, wymiarami chociażby zewnętrznymi, będzie wiadomo, w czym gra, bo określenie za mała to takie trochę niezbyt konkretne :)

Ale według mnie, jeśli odpowiada Ci dzwięk jaki jest teraz, to po co zmieniać? Robiąc BR zyskasz na głosności, skuteczności, niekoniecznie coś stracisz, bo dobrze zrobiona i zestrojona skrzynka BR może zagrać lepiej niz Closed. Instrukcja do tego cuda podaje również różne warianty samochodów i instalacji suba na tym głosniku, więc napisz w czym to jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mniej więcej wychodzi 25-26 litrów. Według mnie to nie zmieniaj nic, zostaw jak jest. Możesz sprawdzić wytłumienie wewnątrz skrzynki, jakie jest, czy wogóle jest. Dobre i obfite wygłuszenie może powiększyć objętośc skrzyni i poprawić sposób grania. Trzeba by próbować, kombinować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnienie materiałem typu wełna owcza, gąbki, wata itp. zmniejsza wymagana objetość czyli zwiększa (pozornie) objetość akustyczną. Takie wytlumienie zwalnia również powietrze, a tym samym obniża Qtc, idąc dalej obniża bas .. ale to tylko teoria, tak przynajmniej twierdza w książkach :),
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasiegnalem szybko tematu,leemarvin, masz racje ale t trzeba zrozumeic dlaczego bo realista tego nie zrozumie :)

 

[ Dodano: 2008-10-03, 00:09 ]

leemarvin, wspomic tez trzeba ze:

 

W przypadku zbyt mocnego wytłumienia obudowy bas może się zmniejszyć, dlatego najlepszym sposobem jest eksperymentowanie, w każdej chwili można wyjąć materiał tłumiący z obudowy, nie ma żadnego ryzyka uszkodzenia głośnika w przypadku kiedy "źle" wytłumimy obudowę. Dobre wytłumienie powoduje, że charakterystyka przetwarzania głośnika jest mniej poszarpana, czyli bardziej liniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz ze powyzej pewnych objetosci nie zrobi to duzej roznicy? Zakladajac ze mamy glosnik 12" dla ktoreg charakterystyka jest identyczna jak w skrzyni 130litrow (30% bo mniej wiecej o tyle maxymalnie moze sie zwiekszyc pojemnosc akustyczna widziana przez glosnik) wieksze wytłumianie nie ma sensu.. Wytłumi tylko szersze pasmo.. Przy skrzyni natomiast 25-30litrow gdzie zmiana objetosc netto o 5-7litrow ma juz znaczący wpływ na charakterystyke wtedy mozn sie pbawic;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie robi się zamkniętych skrzynek 130 litry, a takie mocne wygłuszanie skrzyni ma sens i zastosowanie tylko w przypadku Closetów. Skrzyń BR nie wytłumia się wcale, lub bardzo bardzo słabo. Co do BP to nie pisze nic, bo w życiu nie robiłem na własny plan, tylko zgodnie z wymiarami producenta i jego zaleceniami instalacji, a i tak mi średnio wyszło strojenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec ogolnie podsumowujac temat zeby nie robic OT -

1- radzimy zajzec do skrzynki z dls-em czy jest wytłumienie i ile

2- pomyslec moze nad zmiana wzmacniacza na mocniejszy gdyz 300wat dla glosnika 400wat w zamknietej budzie to troszke za mało.Ja bym zapodał piecyk z moca okolo 600wat w taki sposob aby wzmacniacz pracował na 75% by uniknac przesterowan a co za tym idzie poprawic jakosc basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...