Skocz do zawartości

Instrukcja do Clarion'a DPH9100/9300 (czasówki)


balcer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

W instrukcji do 9375r funkcja opóźnień czasowych jest dosyć skromnie opisana. Producent odsyła do instrukcji procka, ale ciężko ją wyczaić. Może ktoś z Was ma akurat taką, ewentualnie posiada wiedzę na temat sposobu obsługi opóźnień czasowych w tym modelu. Co siądę do zabawy z czasówkami znajduję kilka konfiguracji możliwych do gry, jednak każda jest nieco inna, zastanawia mnie w jaki sposób powinno się te skąpe Clarionowskie czasówki ustawić jak sztuka głosi...

Z góry dzięki z pomoc.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Presetów o których wspominasz jest 5: Front-L, Front-P, Front, All i Pass.

Z tego co mi wiadomo w każdym z nich poza Pass Fader i Balance jest sprzęgnięty z korekcją czasową (w DSP-Edit ustawia się skok czasówki, wielkość pomieszczenia i takie tam bajery). Zależy mi tylko na zrozumieniu ich działania. Ręcznej korekcji poszczególnych kanałów wiem, że nie uzyskam.

Obecnie jeżdżę z ustawieniem Front-L, faderem na max na przód i Balance R2/3, w takim mi się najlepiej tego słucha. Chociaż cofając fader bliżej 0, na np F5, i uciekając balance w lewo, np. L1 też jest okej. Roomsize mam ustawiony na 0.1, skok 1ms.

Chciałbym wiedzieć jak powinno być to ustawione jak sztuka głosi :)

Edytowane przez balcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

tomik69, tu nie chodzi o instrukcję. Tylko o działanie poszczególnych opcji.

 

  • Opcje DSP:

1. Effect: natężenie odbicia dźwięku (0% - 100%)

http://i166.photobucket.com/albums/u115/w0jta5/Clarion%20DPH9100%209300/th_IMG_29001_zpsfjrsqjex.jpg

Chyba raczej nieprzydatne

 

2. Initial DLY: odległość pomiędzy źródłem dźwięku a ścianami (miejscami odbicia) (1ms - 100ms)

http://i166.photobucket.com/albums/u115/w0jta5/Clarion%20DPH9100%209300/th_IMG_29011_zps6a6uicq7.jpg

W ogóle nie sprecyzowane określenie w instrukcji. Które źródło dźwięku? Najbliższe? Najdalsze? Od której ściany?

 

3. Reverb time: długość odgłosu/oddźwięku (0.3s - 10.0 s) "#"

http://i166.photobucket.com/albums/u115/w0jta5/Clarion%20DPH9100%209300/th_IMG_29021_zpsn96imve4.jpg

Dostępne tylko w secie DSP Basic_1: 1. Hall, 2. Hurch. Basic_2: 1. Dome, 2. Chamber, w USER też jest dostępna.

 

4. Room Size: szerokość sceny (0.1 - 4.0) "&"

 

Przydatna opcja, można rozciągnąć trochę scenę.

Dostępna w secie B_1: 3. Stadium, 4. Livehouse, 5. Disco, 6. Jazzclub. B_2: 3. Park, 4. Theatre, 5. Studio. W USER też jest dostępna.

 

5. High: odbicie wysokich częstotliwości (0.1 - 1.0) "#"

Dostępne tylko w secie B_1: 1. Hall, 2. Hurch, B_2: 1. Dome, 2. Chamber, w USER też jest dostępna.

 

6. Liveness: rodzaj dynamiki/dynamizmu muzyki/dźwięku "&"

 

Dostępna w secie B_1: 3. Stadium, 4. Livehouse, 5. Disco, 6. Jazzclub. B_2: 3. Park, 4. Theatre, 5. Studio. W USER też jest dostępna.

 

 

  • "Czasówki"

Są podstawowe sety: Full seat, Front-R, Front-L, Front, Rear, Pass. Które możemy regulowac dodatkowo faderem i balansem

http://i166.photobucket.com/albums/u115/w0jta5/Clarion%20DPH9100%209300/th_IMG_29051_zpsvum1ybjl.jpg

 

U mnie obecnie gra Front-L z faderem na +6. im więcej daje na przód dzwięk dochodzi do lewej strony i całkiem dobrze się to prezentuje

 

 

  • EQ

1. Podstawowe sety które również można regulować w EQ Edit

2. EQ MIN FREQ - 30 lub 50 Hz - szczerze to nie wiem, ustawia skok EQ (30 lub 50)?

3. P.EQ Front / Rear - utrudniona regulacja ze względu na mały wyświetlacz, mam na off. 

 

  • Loudness

Pomijam

 

  • Sub woofer (w EQ)

1. Stereo / Mono / Off

2. Woofer vol: ustawienie suba.

3. LPF (50/80/120 Hz) cięcie suba

4. LPF Slope (12/18/24 dB/oct) zbocze cięcia suba

5. HPF (off/50/80/120 Hz) HPF dla przodu

6. HPF Slope (12/18/24 dB/oct) zbocze dla HPF

7. Test tone ... 

 

 

Panowie, jakieś uwagi? Jak to u was gra? Jakieś triki? 

Każda uwaga jest cenna

 

Pozdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała sekcja DSP ma niewiele wspólnego z czasówkami czy regulacją sceny. To są dodatkowe efekty typu pogłos itp. Najlepiej sprawdza się wyłączone :D Czasówki (częściowo sprzężone z balansem) są w sekcji P.Adj i tylko tego wystarczy użyć żeby uzyskać efekt znany z "nowych" czasówek. Osobiście nie używam tych "presetów" tylko od pozycji "full seat" przesuwam tyle ile potrzebuje. 

Ustawienia parametryka są chyba dość przejrzyste, żadnej magii tam nie ma. Tak samo jeśli chodzi o sub.

 

Jak to gra? W bezpośrednim porównaniu z popularnymi Alpine CDA conajmniej klasę lepiej. Czasówki dostępne na pokładzie bez problemu pozwalają na ustawienie środka sceny, półpozycje nie są zamglone, skrajne szeroko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączone w sensie przytrzymujesz DSP i EQ i wyłączasz całkowicie? Ok miałem już tak i czasem wracam do kombinacji ;) 

 

Dziś przetestuję Full seat. Bo tego nie próbowałem.

 

A jak ma się sprawa dociągnięcia suba do przodu? Czasem mam z tym problem. Tylko faderem plus zabawa ustawieniem suba i gainami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EQ mam włączone, ze względu na ustawienia HPF/LPF i drobne poprawki w parametryku. DSP wyłączone całkowicie. Pozycje ustawione przy full seat, Fader +1/2, Balance 5. Oczywiście fader zależy od ustawienia gainów/głośności na tweeterze/ wooferze. Suba mam w przeciwfazie, oczywiście głośnością dograny do przodu - w moim aucie wystarcza ;) Polecam testy z różnym ustawieniem skrzynki w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakas kombinacja zwiazana z dsp ktora wplywa na "korekcje czasową" jako taką. Kiedys Naka próbował podrzucić iskierke ale nie znalazlem ani nie doszedłem samemu do niczego konstruktywnego. Moj 9375 i 9100 także czekaja na lepsze czasy. Ja opieralem sie rowniez na presetowanych pol pozycjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

EQ mam włączone, ze względu na ustawienia HPF/LPF i drobne poprawki w parametryku.

 

 

Z tego co widzę, to korektor parametryczny (P.EQ), HPF/LPF działa niezależnie od tego czy EQ jest włączone (świeci literka B lub U). To ustawienie włącza tylko korektor graficzny.

Pytanie czy w przypadku ustawień parametryka możemy zapisać swoje nastawy (kilka różnych nastaw) na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Fader +1/2, Balance 5. Oczywiście fader zależy od ustawienia gainów/głośności na tweeterze/ wooferze.

 

Tweetery i woofery masz podpięte pod osobne wyjścia procesora (front i rear) czy wszystko pod front? Czy podpinając przykładowo tweetery pod front, a woofery pod rear zyskam korekcję czasową tweeter/woofer za pomocą fadera?

Jak w tym procesorze wpływa korekcja czasowa na kanały subwoofera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...