Skocz do zawartości

Czy mam odpowiedni prostownik?


PrzemlUu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś moze mi powiedziec, czy prostownikiem, ktory posiadam moge spokojnie ładować swoj nowy akumulator.

Westa Force 45Ah / 450A

Prostownik: Einhell

 

 

Jezeli ten jest nieodpowiedni, to moge prosic o wskazówke jakie ma miec parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś moze mi powiedziec, czy prostownikiem, ktory posiadam moge spokojnie ładować swoj nowy akumulator.

Westa Force 45Ah / 450A

Prostownik: Einhell

 

Twój prostownik ma 4A, więc masz troszkę poniżej zalecanych 10% pojemności, czyli będzie ok.

 

Jak już tak mowa o prostownikach to polecam ładowarkę mikroprocesorową do pakietów modelarskich, można nią naładować prawie wszystkie dostępne źródła energii, a jeden z plusów to taki że nigdy nie przeładujesz baterii (aku), naładujesz do pełna.

Ja używam takiej: IMAX B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, po pierwsze trzeba rozróżnić ładowanie od doładowywania.

Mnie chodziło o to że te 4A jest bezpieczne żeby np. pozostawić podłączonym na dłuższy czas, np na noc, ale bardziej do takich rzeczy polecam taką ładowarkę jaką napisałem i jest to doładowywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, moim prostownikiem aktualnie ładuje nowy akumuator, dopiero co kupiony. Przy podłączeniu było okolo 2A, aktualnie jest 1A i juz go odłącze. Mysle, ze bede go co jakis czas doładowywał, bo nie robie dlugich tras. Taka ładowarke mialem kupowac do starter boxa do modelu 1:8 ale zrezygnowałem. Czyli nie mam co sie martwic, ze sobie uszkodze aku tym prostowniczkiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...