Skocz do zawartości

morel dotech ovation 6 na tle konkurencji cenowej


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podział aktywny jest wtedy kiedy pasmo między wooferem na tweeteram (jeżeli chodzi o przedniego systemu) dzielisz za pomocą zwrotnicy aktywnej, czy to zewnętrznej czy wew. np wbudowanej w radioodtwarzacz. Potrzebujesz do tego 4ro kanałowego wzmacniacza.Pomijasz zwrotnice pasywne dodawane do większości zestawów odseparowanych. Taki podział daje Ci na starcie większe pole w doborze sprzętu plus możesz sobie na ucho ustawić podział pod siebie. Czarno to widzę jeżeli podstawy się kłaniają, ale dedukować się zawsze można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obraź sie ale nie wiesz ile sie przez dwa lata może wydażyć. Nie powiem że miałem ją nie wiem jak dużą ale uciekło sporo. I chyba nie jest to miejsce by o osobistych historiach rozmawić...

 

zresztą rozmowa odbiega od tematu. Szukam jakis ofert dobrania systemu. A wiedzę będę pogłebiał sam dla siebie.

 

zresztą rozmowa odbiega od tematu. Szukam jakis ofert dobrania systemu. A wiedzę będę pogłebiał sam dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obraź sie ale nie wiesz ile sie przez dwa lata może wydażyć. Nie powiem że miałem ją nie wiem jak dużą ale uciekło sporo. I chyba nie jest to miejsce by o osobistych historiach rozmawić...

Odbiega, bądź temat się wyczerpał. BTW, sam zacząłeś o tym pisać więc nie miej pretensji, że ktoś to skomentował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do aktywnego podziału, w FAQ padło zdanie, że nie zaleca się podpinania tweeterów bezpośrednio do wzmaka(przynajmniej tak rozumiem aktywny podział, 2 woffery na jednych chinchach i tak samo dla wysokotonowych), ponieważ włączając się i wyłączając mogą uszkodzić membrany w nich.

Jeżeli popełniłem gdzieś niewybaczalny błąd w łopatologicznym rozumieniu aktywnego podziału, proszę nie zabijajcie, tylko mnie poprawcie. :P

Jak wygląda sprawa w rzeczywistości? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...