Skocz do zawartości

Rockford T2 15 D2 , Potrzebna pomoc


Przemeksik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiary bez znaczenia, auto to Peugeot Partner, więc można nawet kilka sztuk tam zaaplikować :)

 

Jakby było potrzebne to tu są dane przetwornika : http://www.rockfordfosgate.com/rftech/library/2004/5_Subwoofers/T215D2-T215D4-TS.pdf

 

 

Model t215d2

 

Płyta mdf 25mm, podwójna przednia ścianka, przeliczenie skrzyni to już nie tak duży problem, najgorzej jest z tym portem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt w pierwszym poscie ma strojenie 34 Hz. Moj projekt kompletnie powtarza go z przeliczeniem pomiarow aby uzyskac ta sama pojemnosc a strojenie.

Dlugosc 626 mm dlatego ze nieco sie zmenili pomiare plyt.

Z zalamaniem nic, kat trzeba zaokraglic, jak np. tutaj: http://www.2xcs.com/view_article.php?id=4&Lang=English

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z dlugosc portu liczy sie po linii srodkowej.

 

P.S.

Dobrze. Nawet jesli popełnimy blad 1 Hz, bedzie to mialo niewielkie znaczenie, ponieważ, na przyklad czestotliwosc strojenia zmienia sie znacznie wiecej, kiedy otrzymamy wahania temperatury. 1-2 cm dlugosci w tym przypadku jest "lapanie pchiel".

 

 

_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, produkcja się zaczęła ;)

 

Dałem 80x47x47 sztywnego wymiaru, 90x47x47 (90 bo o 10 cm przedłużyłem aby wyjść z zaokrąglonym portem)

 

Czyli o 3cm dłużej, aby została jakaś pojemność dodatkowa na wzmocnienia w środku.

 

Narazie wygląda to tak jak na zdjęciach poniżej i teraz się zastanawiam czy port liczyć od początku, czy od miejsca w którym zaczyna się rozwidlenie ? Proszę o wasze opinie

 

.

post-5355-0-75162500-1329157468_thumb.jpg

post-5355-0-75690600-1329157473_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś doczytałem, i policzyłem od miejsca w którym wychodzi gdzieś połowa tego łuku wylotowego...

 

Tutaj jeszcze 2 fotki ale marnej jakości, dostałem mmsem, znajomek mnie męczy żebym przyjeżdzał sklejać bo narazie wszystko jest na sucho poskładane i sprawdzane czy wszystko jest ok.

 

Będę musiał wyżywicować te załamania, i dołożyć wzmocnienia w środku skrzyni, wyszedł ładny klocek ok 50kg sama skrzynia :O + głośnik 30kg

 

Tak liczyłem port, czy prawidłowo ?

post-5355-0-36418800-1329315222_thumb.jpg

post-5355-0-27151500-1329315223_thumb.jpg

post-5355-0-33980000-1329316312_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port w środku zaokrąglony też , w każdym rogu narożnik , nie zrobiłem fotki bo trzeba było się streszczać bo zimno i późno.

 

Wzmocnienia dałem z góry i dołu coś na kształt trapezu.

 

Oczyszczona jest już wstępnie z nadmiaru kleju i żywicy która była wlana w te zaokrąglone porty.

 

Skrzynia ? Coś ok 45kg, może i lepiej sam nie wiem później sprawdzę, głośnik + 30kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna ale według mnie robienie tego profilowanego portu szczelinowego na wylocie to zawracanie gitary. Dużo litrażu poszło na marne przy tym profilu zamkniętym po prawej stronie portu patrząc od przodu.

Kolejna sprawa to to, że tak na dobrą sprawę nic to nie daje poza aspektem wizualnym. Mam nadzieję, że nacinki po wewnętrznej pozalewaliście klejem przed złożeniem dachu? Kiedyś też zrobiłem ze 2 takie skrzynie, nacinek nie zalałem i po zimie płyta popekała w tych miejscach po zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...