Skocz do zawartości

budżetowy subwoofer


boozy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

 

Zastanawiam się nad zakupem nowego głośnika i zmontowania jakiejś skrzynki no niego. Piec mam Axtona C500x4. Auto typu kombi. Chodzi mi raczej o "uniwersalną" skrzynkę bo słucham wszystkiego, ale głównie techno, house. Mam ograniczenie wysokości skrzynki. Max może mieć 33cm wysokości. Nie wiem czy closed, czy BR. Zależy żeby skrzynka była w miarę nieduża, żeby zachować walory kombi, ponieważ dużo wożę.

 

Z racji wysokości zastanawiam się raczej nad głośnikiem 10".

Myślę nad tymi pozycjami:

 

1.RE Audio RE-10 S4 Przeczytałem na forum że dobry głośnik :)

 

 

2. PowerBass S-10 w przypadku tego głośnika mam obawy, czy Axton da radę go napędzić.

 

 

3. Czy może wystarczy : MAGNAT XPRESS 10

 

 

Co byście polecili? Czy może jednak zainwestować w 12"? Jaki rodzaj skrzynki byście polecili? Ewentualnie może ktoś zna jakiś inny dobry głośnik w podobnej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PowerBass S-10 w przypadku tego głośnika mam obawy, czy Axton da radę go napędzić.

 

Z tym będzie niemały problem....

 

RE też mocowo przewyższa Axtona, ale efekt będzie dużo lepszy niż w PB. Możesz brać wersję 12", bo moc ta sama, zrobić jedną pochyłą ściankę frontową i skrzynkę położyć na plechach, tak Ci się powinna zmieścić.

 

Co do Magnata to jest to chyba najsłabszy typ, ale wzmacniacz powinien sobie z nim nieźle radzić, mimo wszystko ja bym myślał nad RE.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Czyli przydałby się mocniejszy piec jeszcze :) Z tego co przeczytałem na stronie axtona ma on 200W na mostku, więc pomyślałem że wydoli. Szkoda że PB nie pociągnie.

 

Myślałem z początku o także o głośnikach typu kenwood , boss audio , pioneer czy blaupunk velocity.

 

A jaki rodzaj skrzynki? Myślałem na closed. Zapomniałem dodać że jedna ścianka musi być pochyła żeby wpasowała się w oparcia fotela, więc żeby wsadzić 12" trzeba by zrobić trapez. I jeszcze jakiej wielkości? Ponieważ nie chciałbym za bardzo bagaja zawalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na to raczej w taki sposob ze jezeli bedziesz mial wzmaka to wtedy bez obaw kupisz taki sub jak potrzebujesz a w innym przypadku kupisz suba takiego jak twoj axton pociagnie a jak apetyt urosnie to i tak bedziesz musial kupic mocniejszego suba i mocniejszy wzmacniacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tego RE, jak spodziewasz się że będzie trząsł budą to raczej się na to nie nastawiaj. O jakości się nie wypowiadam, patrząc cena-parametry musi być dobra jakość :) (kosztuje tyle co PB a ma 2x mniej mocy).

PB nie słyszałem to takie też dywagacje moje. Mam 12" RE i budą trząś nie trzęsie, czuć ciśnienie i na kierownicy/karoserii że działa, ale daleko mu do odkręcania śrub w aucie.

Dać mu mocniej to już słychać że głośnik zaczyna "nie wyrabiać". Dyskoteki na kółkach w samochodzie nie chciałem robić, ale troszkę jestem zawiedziony "mocą" cóż zrobić.

Ta 12 na opakowaniu na 250W mocy peak, no i tyle bym subowi dał. Ta 10 pewnie jeszcze mniej ma mocy.

Pisze bo po prostu żebyś nie był zawiedziony zakupem, dobrze by było jak byś jej posłuchał. A i mój na razie wożę w bagażniku bez budy(tak sobie leży i się dynda). Może to ma też wpływ na "moc".

 

Jak szukasz przypierdol... to 2x się zastanów nad tym RE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boozy, C500X4 ma zmierzone 148W w mostku, ale myślę że z RE Audio RE powinien sobie poradzić. Nie ma co się zastanawiać nad typami podanymi przez Ciebie w poprzednim poście, bo nijak się mają do RE.

 

Ja bym axtonem zasilil przod a do suba dal osobny mocny wzmacniacz

 

Axton jest 4-kanałowy i moim zdaniem nie ma za bardzo co cudować tylko dawać mostek na suba. RE ma 175W, przy 150W mocy wzmacniacz tragedii nie będzie, a przy sprzęcie takiej klasy nie wiem czy znajdziesz jakąś dużą różnicę w odsłuchu. Napewno trochę bardziej się będzie piec grzał, bo będzie jechał na pełnych obrotach to fakt, ale przecież nie słucha się cały czas na max.

 

Ta 12 na opakowaniu na 250W mocy peak, no i tyle bym subowi dał. Ta 10 pewnie jeszcze mniej ma mocy.

 

RE mają taką samą moc we wszystkich rozmiarach. 250W peak power to jest moc jaką możesz dać przez krótki czas i którą wytrzyma przetwornik, nie należy się nią zbytnio kierować przy wyborze wzmaka do normalnego grania.

 

Pod Axtona możesz dać jeszcze MDS08, bardzo przystępny głośniczek, ale raczej do spokojniejszego grania, chociaż słyszałem, że lubi pokazać pazur :) mimo że 8" :)

 

Moi faworyci to IT MDS i RE Audio RE, ale jest masa głośników i może jeszcze pojawi się jakaś ciekawa opcja dla Ciebie :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertz z serii ds jest najnizszym z oferowanych, nie gra ani dobrze ani przyjemnie, a juz na bank nie ma porownania jakosciowego do Re re... Mam podobna sytuacje jak Ty bo tez mam kombi i słabego wzmaka w mostku, ja zdecydowalem sie na tandem re bo nie chcialem skrzyn w bagazniku, a wiadomo drewniana skrzynia jest chyba najlepszym srodowiskiem dla głosnika. Mam zabudowane 2x re i axton po mostakch daje sobie z nimi dobrze rade. I nie zgadzam sie ze buda nie zatrzesie :/ Wiadomo daleko mu do konkretu ale to niska seria i cudów nie ma... Nigdzie w niskich seriach nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Zdecydowałem się jednak na zakup PowerBass-a S-10. Wolę wymienić piec i kupić głośnik :)

 

To teraz jaki piec?

 

Mam 2 typy:

 

1. CARPOWER Power 4/400

 

2. MAGNAT RX 44

 

Skłaniam się bardziej ku Carpowerowi i do tego powerbass.

 

co o tym myślicie?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem małe sprostowanie dodać do mojej poprzedniej wypowiedzi w tym temacie.

No więc odszczekuje wszystko co napisałem na temat "mocy" głośnika RE, wystarczyło go tylko wsadzić do budki i zmienia się nie do poznania na +.

Lusterka zaczęły fajnie drgać na tych samych ustawieniach kiedy to głośnik latał bez budki lusterka nie bardzo chciały się urwać.

Jest nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...