Skocz do zawartości

U-dimension EL COMP 6 czy coś innego?


Hoffer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobra Kable są.

 

Możemy iść kroczek dalej.

 

JVC ->CA50->???->Compy 6

 

Co wstawić w znaki zapytania?

Do wyboru mam dwa wzmacniacze

 

1. Axton wzmacniacz typowo na przód, 2 kanały woofer 2 kanały teeter, możecie polecić jakąś stronkę gdzie będe miał wzmacniacze Axtona i żeby znaleźć konkretnie mój model? Starszy typ

 

2. Jakaś stara Dobra dwu kanałówka 2x 110W RMS

 

Głośniki bezpośrednio pod Wzmacniacz? Jakieś zabezpieczenie dla Tweeterów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Kable są.

 

 

Do wyboru mam dwa wzmacniacze

 

1. Axton wzmacniacz typowo na przód, 2 kanały woofer 2 kanały teeter, możecie polecić jakąś stronkę gdzie będe miał wzmacniacze Axtona i żeby znaleźć konkretnie mój model? Starszy typ

 

2. Jakaś stara Dobra dwu kanałówka 2x 110W RMS

 

Głośniki bezpośrednio pod Wzmacniacz? Jakieś zabezpieczenie dla Tweeterów?

 

dobrze by było sprawdzić jakie to są dokładnie piece, zrób może foty, albo przepisz cokolwiek widać na obudowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. akurat takie dwa mi leżą, narazie nie chce kupować nic innego ze względu na budżet, a myślę że lepiej dać to co mam niż pędzić je z radia?

 

Na obudowach nie mam nic, były polerowane na lustro, a w późniejszej koncepcji malowane.

 

Wiem jedynie to co miałem napisane na karteczkach.

Szukam tego Axtona i mam problem, nie umiem takiego znaleź, obudowa podobna do modelu CAA50

 

Ten drugi to jakiś japończyk w obudowie DIY więc nic to nie da.

 

Wiem że nikt nie ma szklanej kuli, wiec zostaje mi się zastanowic nad 2ch lub 4ch, albo poprostu sprawdze co mi lepiej brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axton

http://images38.fotosik.pl/1355/4b8d732aab870f3cm.jpg

http://images39.fotosik.pl/1311/d575f5ca5ae0bf8dm.jpg

 

Dobra to już wiem że z piecami muszę spróbować który lepiej się zachowa, a to co chciałem jeszcze pytać to o to bezpieczeństwo dla tweeterów, dać im jakiś kondensatorek?

 

A no i jeszcze jedno, jak podłącze Tweetery i woofery pod jeden kanał pieca 2ch to jak to będzie grało? Mam niby zwrotnicę aktywną w JVC, ale jak? to bedzie?

 

Coś zabardzo pojechałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem żę buracze i mi wstyd, ale nie ogarniam tematu z cięciami pasm.

 

Nie kumam tego zagadnienia, wzmacniacz ma wejscie prawy lewy, ale 4 wyjścia.

 

Zrozumiałe dla mnie by było jeśli wzmacniacz by miał 4 wejścia i 4 wyjścia.

Wtedy ustawiam w radiu pasmo góry i dołu, i leci to osobnymi sygnałówkami.

 

Normalnie to do zwrotnicy pasywnej leci jałowy dźwęk, zwrotnica tnie pasma i później osobno dwa kanły na tweeter i woofer.

 

Brne, ale jak się nie zapytam to się nigdy nie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik przyszedł, przelutowane wszystkie złącza, przesmarowane mechanizmy, laser wyczyszczony, podejrzane kondensatory wymienione, wyciągnięte USB na tył radia, zmiana pasty termoprzewodzącej na scalkach, panel wypolerowany na połysk.

 

Czekam na Kable i będę instalował.

 

Mam jeden problem kwestii montażowej.

Montaż dystansu do jednej furtki, w garażu przy dobrym świetle przyuważyłem że pod dystnsem jest minimalna szpara, montaż dystansu na 3 śrubach, furtka jest troche krzywa i jak bym jej nie próbował stukać będzie minimalna szparka.

Pewnie będzie to powodowało drgania, mogę pod dystans dać mate? Czy będzie bieda? Przykleić dystans do drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam coś jeszcze lepszego od sylikonu i kleju do szyb, prosto z niemcowni, ponoć tam kleją na to sufity, i kafle do podłóg.

 

Jutro poszukam to podrzucę nazwe kleju dla potomnych i zainteresowanych.

 

Ale dobrze wiedzieć że klejenie nie jest problemem.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma się co zastanawiać?

 

Dlaczego? Ten CDA to zwykłe, bidne radio tylko z podstawowymi regulacjami i chyba tylko magia nazwy Cię ruszyła , bo sh1000 ma wszystko co jest Ci potrzebne na teraz (zwrotka, czasówki ) i może brzmieniowo nie jest jakieś hiper mega jednak i tak klasowo sporo przewyższa resztę Twoich klocków . Tak więc nie bądź w gorącej wodzie kąpany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się poskładać wszystko do .... wyszło pare nie dociągnieć przy wygłuszeniu.

 

Ale mam jedno pewnie głupie pytanie, dlaczego w radiu JVC nie ma Filtra LPF na wyjściu wzmacniacza Front?

Na tył Jest LPF i HPF

 

Bawiłem się dzisiaj tymi filtrami i ustawiłem tak na ucho jak mi pasowało i ustawiłem

LPFa na 63/12db góry dobrze nie pamietam ale chyba na 8/12

 

Jeśli wogole tu ktoś jeszcze zagląda to mam jeszcze pytanie:

 

Na radiu ustawiam sobie hpf na 63/12 ale jeśli na wzmacniaczu bede miał ustawione na hpf na 80 to jak wtedy głośnik bedzie grał?

Pomiędzy? ok 70?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie jest w przypadku filtru LPF, przy takich samych ustawieniach głośnik będzie grał do 63Hz. Oczywiście w uproszczeniu - bo nałożą się na siebie dwa filtry i będziesz miał kaszane fazową. Więc zostaw tylko filtr na radiu, a na wzmaku daj przełącznik na full range- pełne pasmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...