Skocz do zawartości

2 czy 4 kanalowy wzmacniacz???


DezMond
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem prawie zielony jesli chodzi o sprzet car audio, wiec chcialbym poznac odpowiedz na pare pytan. Przymierzam sie wlasnie do wymiany seryjnego naglosnienia i planowalem na przod wlozyc Hertz ESK 165 (400zl), tyl Hertz ECX 100 (200zl) tylko dla pasazerow + subwoofer badz zabudowa z boku bagaznika kolo nadkola, zeby nie ograniczac miejsca w bagazniku. I teraz nasuwaja mi sie pytania z racji posiadanego radyjka Alpine CDE-9874R, ktore ma 2 wyjscia RCA (1. przod - lewy + prawy kanal badz sub oraz 2. tyl - lewy + prawy kanal badz sub).

 

1. Czy mozliwe bedzie podlaczenie 4 kanalowego wzmiacniacza pod pierwsze RCA, tak zeby 4 glosniki graly z mozliwoscia ustawien przodu i tylu w radyjku, czy jedynie ta funkcje spelni przod podlaczony do 2 kanalowego wzmacniacza a tyl pod radyko?

2. Troche analogiczne, czy da rade pod drugie wyjscie RCA podlaczyc monoblok jedynie pod suba i bedzie grac tak jak powinien, bo wiadomo, ze w takiej sytuacji sub gra najlepiej. Czy jednak przy tym radyjku bedzie koniecznosc kupienia 2 kanalowego wzmacniacza pod suba i podlaczenie na mostku?

3. Jesli 4 kanalowy to czy Boss Audio GT-1280 albo Crunch GTR 350.4 beda odpowiednie?

4. W przypadku 2 kanalowego Harman Kardon CA 280E albo HELIX Dark Blue DB TWO?

5. Pod suba palnowalem kupic jakiegos carpowera mono badz 2 kanalowy pod mostek.

6. Jesli wybor wzmacniaczy okazalaby sie nieodpowiedni, czytaj wzmacniacze podane przeze mnie to gowno to prosze o podanie jakis modeli do 700zl pod glosniki, 500zl pod suba.

 

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi, z mila checia przeczytam rowniez propozycje dotyczace glosnikow na przod (16,5cm) i tyl (10cm) oczywiscie mieszczace sie w granicach cenowych podanych przeze mnie hertzow (-/+ 100zl max).

 

Zalezy mi w miare mozliwosci cenowych na jak najlepszym brzmieniu i czystosci dzwieku, a przy okazji na miekkim mocnym basie, ale bez przesady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli z jednej (przedniej pary ) rca dasz sygnał na wzmacniacz 4kanałowy to logiczne jest ze nie bedziesz miał sterowania przod tył z radia.. W koncu sygnał idzie z rca - przod i rozchodzi sie ona na przd i tył na wzmacniaczu. Pytanie tylko czy potrzebujesz tego sterowania czy nie wystarczy ci raz ustawic gain na wzmacniaczu w celu regulacji glosnosci dzwieku przod oraz tył.

. Jesli 4 kanalowy to czy Boss Audio GT-1280 albo Crunch GTR 350.4 beda odpowiednie?
ja bym wybrał cruncha gtr chociaz w tej cenie wole wziasc esx sx 480 trzoszke mniejsza moc ale lepsza jakosc.

Co do wzmacniaczy to okresl dokaldniej pod jaki glosnik planujesz.. 500zł za jakiegos mono to chyba jakas najnizsza półka a i tak nie przychodzi mi wzmak mono w cenie do 500zł, szybciej 2kanałowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy potrzebujesz tego sterowania czy nie wystarczy ci raz ustawic gain na wzmacniaczu w celu regulacji glosnosci dzwieku przod oraz tył.

 

Zbytnio nie zalezy mi na regulacji glosnosci przod i tyl, ale jak to bedzie gralo jesli dam glosniej biorac pod uwage roznice w mocy przodu 100rms i tylu 35rms??

 

Co do wzmacniaczy to okresl dokaldniej pod jaki glosnik planujesz.. 500zł za jakiegos mono to chyba jakas najnizsza półka a i tak nie przychodzi mi wzmak mono w cenie do 500zł, szybciej 2kanałowka

 

Jesli monoblok sie sprawdzi postaram sie zainwestowac wiecej, glosnik nie wiecej niz 25cm gdzies o mocy 150rms, w przypadku zabudowy, a tak bym preferowal, poniewaz zbyt duzy litraz mi nie wyjdzie z tego.

 

[ Dodano: 2008-09-30, 01:01 ]

zomer1980, a jaka 2 kanalowke pod te hertze i sub na mostku bys polecil? Bo moze lepiej tyl na radiu zostawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył mozna traktowac jako uzupełnienie dzwieku.. Skoro jest tak słaby to wrzuc go pod radio.. W takim przypedku kup 4kanałowke aby napedzic przod +małego 25cm suba.

Inaczej teraz dysponujesz budzetem 150wat w mostku to chyba sie osiagnie bez problemu..

Moja propozycja na piec to esx es 480. Jest troszke lepszy od najtanszego u-dimension, ma lepsze odseparowanie kanałow. Fajnie by było znalezc jakiegos uzywanego audisonka z nienajnizszej półki :)

Monoblok pod jeden glosnik o mocy 150wat jest ci zbedny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałes ze masz wyjscia przod i tył.. Na wyjsciu tylnym realizujesz subwoofer. Na wyjsciu mocy z radia jest realizowany normalny sygnał a na torze audio z rca jest realizowany tor subwoofer.. Regulacja jest normalna tyle ze ogolna(jesli chodzi o podbicie basu bo u mnie np moge oddzielnie regulowac bas na glosniki przod tył)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przod Hertz ESK 165, tyl Hertz ECX 100 do tego ESX ES 480. Poczatkowo zobaczymy jak bedzie gral tyl pod wzmacniaczem i pod radiem, w razie czego kupie jeszcze wzmacniacz pod suba osobno!

 

I jeszcze jedno pytanko przod ma 100rms na kanal, nie bedzie zadnych problemow skoro ten wzmacniacz ma 4x80rms??? Czy to dopiero przy max glosnosci robi roznice?

 

I z czystej ciekawosci ten Harman Kardon CA 280E to dobry wzmacniacz czy jakies badziewie slynnej firmy :wstyd:??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z czystej ciekawosci ten Harman Kardon CA 280E to dobry wzmacniacz czy jakies badziewie slynnej firmy

 

 

700zł za piecyk takiej firmy.. Jak oplacimy "nazwe firmy" to chyba nie duzo zostanie z elektroniki :wstyd:

 

80wat w zupełnosci wystarczy.. Nie trzeba od razy dawac 100wat. Zreszta to tylko 16cm glosnik, popatrz ile subooferow ma takie moce nominalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...