Skocz do zawartości

zabudowa boczku Golf 3


swatuvw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam głośnik Magnat Xpress10" i chiałbym wykonac pod niego zabudowe boczku w bagażniku w Golfie 3.

Chodzi mi dokładnie o cos takiego:

http://images50.fotosik.pl/241/7827f342ae1c7e0e.jpg

Według zalecen producenta ma to byc skrzynia bass-reflex 30L.

 

THIELE-SMALL PARAMETERS

Xpress 10

F_0: 29 Hz

Q_es: 0.51

Q_ms: 3.9

Q_ts: 0.45

V_as: 77 liters

X_max (absolute): 10 mm

R_dc: 3.3 ohm

 

jak wyliczyc ,jakie wymiary powinna miec skrzynia.Z wykonaniem standardowej skrzyni nie było by problemu ,ale ze wzgledu na krzywizny i pochylenia scianek litraz może sie nieco zmienic .

Da sie uzyskac taka zabudowe z ta poj. tj 30L?

Ma ktos może jakies schematy projektów skrzyn na tym głośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basu nie bedzie za mało jesli litraz zmniejsze?

no i jakosć dzwieku czy sie nie pogorszy.

 

rozmyslam jeszcze nad takak koncepcja tj.na całej tylnej sciance.(oparcia siedzen)

http://www.caraudioteam.pl/img//145C.jpg

wtedy miałbym wieksze pole do poisu i mogło by byc te 30L.

Tylko jak wykonac skrzynie zeby nie zabierac zbytnio poj. bagażnika.

Najlepsza opcja jest skrzynia pociągnieta po całej dł. bagaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

je

a na poważnie można sobie pomogać takimi styropianowymi "kulkami" które używa się do zabezpieczania przesyłek.

 

Jeżeli już o tym mowa-z tymi kulkami-to cos jak korzystanie z prawa Archimedesa :)

Malutkie kuleczki upchane w torbie na smieci w takiej zabudowie a pozniej zanurzone w dużym wiadrze z wodą, powinna ci wyprzeć tyle wody ile wynosi pojemność skrzyni :) Ja tak robiłem z pianką poliuretanową, wypełniała całą pojemnść scianki, obcinałem co się wylało z konstrukcji, po wyschnięciu wkładałem do dużej beczki z wodą (troszkę siły bo pianka idzie mocno w górę), a pozniej co dolałem to jest własnie objętość całkowita skrzyni. Odejmujesz wartości suba oraz bassrefleksu i masz pojemność Netto Vb..

Niech żyje matematyka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...