Skocz do zawartości

Pomysl na innowacyjne panele drzwiowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadl mi do glowy pewien pomysl na zbudowanie paneli drzwiowych , troszke innych niz standardowe polegajace na wygluszaniu drzwi dystansie i wyciagniecia glosnika przed tapicerke co najczesciej sa stosowane , znalazlem w sieci ciekawe rozwiazanie rozniace sie od standardu , chodzi mi o cos takiego

post-5832-0-43550800-1328271235_thumb.jpg

panel mocowany do tapicerki drzwiowej , tu podaje link jak to sie ma w wykonaniu http://www.audiogroupforum.com/csforum/showthread.php?t=67501&page=3 , moje pytanie do was jak to sie ma z jakoscia grania wofera w takiej zabudowie , czy zagra rownoczesnie dobrze jak przy standardowym montazu w drzwiach czy moze lepiej , projekt interesujacy ale jak to sie ma w praktyce , mieliscie jakies doswiadczenia z tym jak tak temat otwarty do dyskusi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobione panele drzwiowe, narazie testowałem tylko jeden w samochodzie ale kick jest bardzo fajny a głośniki to canton rs 2.130. (13cm)

wydaje mi się że w panelu dzwięk jest bardziej precyzyjny, ale trzeba też dobrać odpowiednie głośniki bo panele raczej będą miały mniejszą pojemność od drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sa panele. To sa obudowy zamkniete.

 

Panel to dystans/mocowanie lub nawet element o funkcji czysto estetycznej.

Wyrobil sie u nas dziwny zwyczaj nazywania "kickpanelem" obudowy/"enclosure", a przeciez kickpanel to panel na glosnik w miejscu/scianie kolo nog i wcale nie oznacza to, ze jest on (sam w sobie) obudowa zamknieta.

 

pologreen - poszukaj troche - temat jest dosc obszernie omowiony tu i tam (u konkurencji tez sie gdzies w starych watkach cosik znajdzie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no akurat to mam troche tego materialu do ogarniecia takich obudow zamknietych mata zywica bo kupilem jak u mnie w nomi za 1 kg zywicy promocje zrobili i placilem 10 zl za puszke z utwardzaczem , no ale mniejsza z tym bo glownie chodzi mi o to jaka roznica jest pomiedzy tym a tym , roznica w graniu wofera , darus627 pisal ze dzwiek jest bardziej precyzyjny , no a wlasnie mi o to chodzi jak wofer w takiej obudowie zamknietej radzi sobie i czy na plus dla niego , jest kilka tematow w sieci o tego typu zabudowach ale o tym jaki kick i jak z jakoscia praktycznie nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dużo żywicy to może warto spróbować i zobaczyć samemu? :)

Wieczory długie to można przysiąść i zrobić, jeśli oczywiście masz czas.

 

no wlasnie tej zywicy troche mam tak samo maty szklanej :) no ale wiesz nie chcial bym tego zaprzepascic tylko wykorzystac na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki będą Morel Maximo 6.2 tak?

najpierw pasowało by znaleźć parametry t/s wprowadzić do BassBox lub WinISD i zobaczyć jaka pojemność będzie dla nich dobra.

warto też popytać na forum czy one w ogóle nadadzą się do grania w obudowach zamkniętych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw pomierz na oko ile możesz uzyskać pojemności w komorach. Potem zrób skrzynki z taką pojemnością, wsadź głośniki i posłuchaj w samochodzie. W razie potrzeby zmniejszaj pojemność. Pomysł nie innowacyjny na pewno, sam posiadam komory zamknięte, tylko ja celowałem w przetworniki które nadają się do tego typu obudowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tempo siedzi w drzwiach. Maximo grały w budkach, teraz grają w innych drzwiach. Tu i tu ten woofer potrafi dobrze zagrać.

Moim zdaniem, Tweeter z Maximo jest dość milutki, szczególnie pod innymi tego typu podzespołami. Nie wkładałem do siebie tych tweeterów, więc bezpośredniego porównania nie mam, ale maximo niby miękko grają, ale czasami potrafią czymś rzucić po uszach. Mimo to, wydaje mi się, że to najlepszy zestaw w tej cenie, tylko jeszcze nie słuchałem u-dimension Comp, ale sporo osób pisze, że słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...