Skocz do zawartości

Problem z RCA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Potrzebuje pomocy/porady. Dziś napotkała mnie niemiła niespodzianka z piecykiem. Podczas podłączania nowej jednostki centralnej napotkałem pewną dziwna rzecz. Mianowicie gdy podłącze lewy głośnik i wsadzę prawą wtyczke RCA to głośnik zaczyna buczeć ale gdy wsadzę tylko lewą gra ok. I analogicznie dzieje się tak z prawym głośnikiem tylko odwrotnie. Problem dzieje się na wszystkich 4 kanałach.

 

 

 

 

I teraz napisze co sprawdziłem.

 

Wymieniłem kable rca.

Sprawdziłem czy przypadkiem nie odlutował się coś przy wyjściach. Na moje oko nie ale mogę porobić foty.

Wzmacniacz buczy bez względu czy podepnę je pod radio czy nie.

 

 

Opadaj mi ręce bo zamiast się cieszyć z nowego nabytku to się tylko denerwuje.

 

 

Proszę was o pomoc!

 

 

Aha i jeszcze jedno. Bo w wzmacniaczu jest jeszcze parę szklanych bezpieczników takich jak są w domowym audio więc posprawdzam je miernikiem zaraz. Czy możliwe że wszystkie kanały maja punkt masy w jednym miejscu?

 

 

 

Pozdrawiam.

 

Ok sprawdziłem wszystkie bezpieczniki. Macie może jakieś propozycje co sprawdzić?

 

Widzę że nikt nie chcę bądź nie potrafi mi pomoc... To może dacie namiary na pewną osobę która naprawi mi piec a skoro będzie już przy nim ktoś grzebał to będę chciał iść za ciosem i podkręcić brzmienie dziada o ile da się go naprawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo.. nie podłącza się sprzętu na włączonych(grających) klocach .

 

Ja wsadzisz wszystkie kable RCA i podłączysz głośniki to gra OK ?

 

 

Piec za każdym razem wyłączałem. Wiem jak to się robi więc Powalla nie bądź złośliwy proszę...

Teraz został podłączony pod Alpine 9855 i jak na razie jest wszystko ok. Okazało się

że w "nowy" radyjku tuż przy samej kostce urąbały się przewody idące do chinchów ;)

Co dziwne był to inny kanał niż ten z które korzystałem lecz widać ma to jakiś wpływ...

Tak jak pisałem wzmacniacz zdążył ostygnąć podłączyłem Alpine i jak na razie jest ok.

Piec to Signat Log 1

 

 

 

I nie tyle nawet co je ucięło tylko wyskoczyły z kostki... A radio z jakim był problem to Blaupunkt New york rdm 127

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tak jak kolega pisze zmienil jeden element systemu i przestalo grac tak jak powinno , wiec na 90% jest winny nowy element systemu , pierwsza czynnosc to powrot do starego elementu i jezeli problem nie wystepuje znaczy ze nowy element jest problemem , 5 minut i sprawdzone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...