Skocz do zawartości

Radio z aktywka i ~300Hz HPF na kanale "high"


coobah
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Temat posrednio poruszany, ale chyba nigdy w jednym watku.

 

Znacie jakies przyklady radyjek, gdzie na kanale tweetera mozna zjechac z filtrem gornoprzepsutowym jak najnizej (~300Hz), aby puscic tam pasywnie jakis niewielki stozek i tweeter???

 

W ostatecznosci mozna wymieniac i te, ktore maja tam opcje "pass"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatny temat wiele razy zastanawiałem się nad taką możliwością cięcia pasywnego na kanale high, oraz modeli radyjek które umożliwiają niskie cięcia, niestety mój p88rs2 dopuszcza najniższe cięcie na 1.15k Hz, będę śledzić temat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta wymienionych radyjek ma tylko PASS lub ew. opcje z ustawieniem zwrotnicy w tryb 2x2way co uniemozliwia uciecie woofera od gor

w alpinie w ustawieniach 3-way woofer można uciąć band passem, gdzie dolny przedział cięcia to 20-200Hz, zaś górny 1kHz+

co to jest 2x2 way ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x2way - troche zle ujalem - chodzi o ustawienie 2way - czyli na wyjsciach front i rear masz tylko HPF.

 

Instrukcja od takiej 9835np. mowi o (filtr HPF na kanale High) ustawieniach od 1kHz lub wylaczeniu filtra (PASS)

 

OK - woofer przytniesz z gory, ale zestawu sredni/tweeter z dolu juz nie, a "otake" opcje chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zszedłem specjalnie do garażu i sprawdziłem u siebie na 9887:

* Raadek miał rację, filtr HIGH można ustawić na minimum 1 kHz, ale ze zboczem jakim się chce (nawet 0, jeśli zmienimy jedną opcję w opcjach);

* Ustawiłem filtr LOW na 50 Hz (12 dB/oct) i przy tym ustawieniu mogłem ustawić filtr MID-L na 40 Hz (12 dB/oct) oraz MID-H również na 40 Hz (12 dB/oct);

* Dla ustawienia filtra HIGH na 1 kHz (12 dB/oct), tu również mogłem najść filtrem niższym i na MID-H ustawić np.: 2,5k Hz (12 dB/oct).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Twoja odpowiedź zaprzecza w mojej, bo mam wrażenie, że mówimy o tym samym;)

Zrozumialem ze sugerujesz Emilowi iz na kanale dla High nie mozna a dla Mida mozna ustawic ciecie HPF 630Hz, a wg instrukcji nie mozna.

 

No chyba ze gdzie jest jakis magiczny pstryczek o ktorym nie ma mowy w instrukcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...