Skocz do zawartości

Pomoc w doborze sprzętu pod skrzynie jbl p1224


bzykus1992
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zakupiłem na allegro skrzynie jbl p1224. jako że nie jestem za bardzo obeznany w tym temacie zwracam sie z wielką prośbą do was o pomoc w doborze reszty podzespołów. głosnik ma 1600w, 400w rms, Impedancja: 2 Ohm / 8 Ohm / 2 x 4 Ohm

 

 

pomozcie mi dobrac;

wzmacniacz( możliwie najtańszy ale tez nie jakis chiński z zawyzoną mocą rms, poprostu co proponujecie z piecyków ktore dały by rade tej skrzyni i są w rozsądnej cenie)

kondensator( jaka firma i jaki mocny)

kable( firma,grubość)

moje autko to astra 1 f , hatchback

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądna cena? podaj jakiś próg to koledzy będą wiedzieli do jakiej ceny może być.

Jeśli będziesz miał dobrze zrobioną instalację to obejdzie się bez kondka

Co do kabli to zależy od poboru prądu wzmacniacza i długości przewodu.

Najlepiej zapoznaj się z FAQ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtanszy wzmachol taki ze ma pewną moc rms który by dobrze gral z ta skrzynią. nie orientuje sie na allegro po ile sa takie

 

Po prostu napisz na ile sobie możesz pozwolić bo przy takim pitu pitu do niczego nie dojdziesz. Zrób to szybko zanim zamkną Ci ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co byc kupił na moim miejscu gdybys chciał to zrobic najtanszym kosztem

 

Może i zaoszczędzisz przy zakupie jakiegoś pejinga itp, ale... gorszy wzmacniacz, to gorsza jakość dzwięku(np jednostajny/buczący bas) i przede wszystkim gorsza kontrola, co za tym idzie łatwiej tu o uszkodzenie subwoofera. Jestem zdania, że lepiej kupić coś raz a porządniej- oczywiście w miarę możliwości i zdrowego rozsądku. :)

De facto jeżeli wzmacniacz masz fajny, potem wachlujesz subami, w drugą stronę gorzej.

Oczywiście wiadomo także, że trzeba pomyśleć o odpowiednich przewodach i "elektrowni".

Tyle z mojej strony, mam nadzieje, że pomogło.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze posta w skrócie jeszcze raz :P:) Coś co w miare bedzie kontrolować i bedzie miało na tyle mocy do tego suba to Rockford R500-1, Hifonics TXi1200.

 

Ewentualnie co mocy jeszcze ledwie ledwie styknie to Peiying 1K76D albo Peiying A4E76R ale lipna kontrola i brzmienie...

 

Chcesz kupić taniej ? To kup tyle ze innym wzmacniaczem za nizszą cene co najwyzej dostaniesz wzmacniacz, którym mozesz sobie co najwyzej byle jakie woofery zasilić... To są najtansze opcje

 

PS - kupując nowy ZAWSZE przepłacasz ok 50-60% ceny ceny proporcjonalnie do jakosci i mocy. Czyli jeśli byś się zdecydował na uzywany to poszukaj sobie na forum propozycji w twoim przedziale cenowym i "mocowym" który sobie ustalisz wedle własnych preferencji na podstawie przeczytanych postów - opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisza, że chce poznać nasze opinie, a mnie się wydaje, że czeka na propozycję czegoś, co dodatkowo ładnie wygląda w bagażniku i ma dla Niego znaną nazwę, np.JBL, Carpower itp. cacka, a Wy mu tu wyjeżdżacie z jakimś Rodek, Hifonics :P:) Coś mi się zdaje, że na koniec trafi tam jakiś potęzny Xplode, a w temacie pojawi się zdanie: " Nabyłem wokazyjnej cenie Sony Xplode coś tam, coś tam, gra to pięknie i polecam takie połączenie" :P Wzmacniacz w tej wersji suba musi być stabilny w 2 Ohmy i oddawać jakieś 500-700 RMS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisza, że chce poznać nasze opinie, a mnie się wydaje, że czeka na propozycję czegoś, co dodatkowo ładnie wygląda w bagażniku i ma dla Niego znaną nazwę, np.JBL, Carpower itp. cacka, a Wy mu tu wyjeżdżacie z jakimś Rodek, Hifonics :P:) Coś mi się zdaje, że na koniec trafi tam jakiś potęzny Xplode, a w temacie pojawi się zdanie: " Nabyłem wokazyjnej cenie Sony Xplode coś tam, coś tam, gra to pięknie i polecam takie połączenie" :P Wzmacniacz w tej wersji suba musi być stabilny w 2 Ohmy i oddawać jakieś 500-700 RMS.

 

Zgadzam się, tez mi sie tak wydaje ;P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...