Skocz do zawartości

Jedyne Clio na Strefie


slawo_81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem, pooglądałem, więc pora przedstawić jak udało mi się wykorzystać zdobytą na forum wiedzę :wink:

Wrzucam fotki, które mam, więcej nie mam albo nie wiem gdzie są :mur: .

 

Słupeczki:

 

post-5686-0-70348500-1327767025_thumb.jpgpost-5686-0-56780200-1327767426_thumb.jpgpost-5686-0-65980400-1327767492_thumb.jpg

 

Finalnie słupki są wykończone lakierem, matowy szary metalik pasującym do szarej tapicerki. Wstawię jakieś foto jak zrobię.

 

Budowa subwoofera:

 

post-5686-0-62784200-1327767945_thumb.jpgpost-5686-0-97799700-1327768060_thumb.jpgpost-5686-0-23926900-1327768149_thumb.jpgpost-5686-0-93490700-1327768219_thumb.jpg

post-5686-0-10109500-1327768390_thumb.jpgpost-5686-0-34853100-1327768486_thumb.jpgpost-5686-0-62330900-1327768539_thumb.jpgpost-5686-0-81622700-1327768581_thumb.jpgpost-5686-0-15975600-1327768649_thumb.jpgpost-5686-0-77605500-1327768771_thumb.jpg

 

Podłoga bagażnika. Niestety nie mam zdjęć z prac.

 

post-5686-0-98428000-1327769115_thumb.jpg

 

Sprzęt taki jak w podpisie plus zestaw kabli Holywood od Kamila.

 

Najwieksza bolaczka sa drzwi, poniewaz kieszen, ktora jest w boczku tapicerskim wchodzi wglab otworu technologicznego co wymusza rzezbe z blachy a to mnie troche przeraza ale zamierzam sie z tym zmierzyc.

 

Niebawem dorzuce zdjecia z subem w bagazniku i z zamontowanymi na gotowo slupkami.

 

Jezeli chodzi o moje wrazenia dzwiekowe to mysle, ze nie ma tragedii ale napewno da sie wyciagnac duzo wiecej po zrobieniu drzwi

 

Sub w bagazniku:

post-5686-0-36870200-1327772545_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa subwoofera:

 

Sub może zagrać lepiej gdy tylna ścianka nie jest zbudowana tylko z maty i żywicy. Jeśli zmniejszenie objętości nie jest problemem, to zrób pogrubienie odlewu za pomocą MDF-u.

Najwieksza bolaczka sa drzwi, poniewaz kieszen, ktora jest w boczku tapicerskim wchodzi wglab otworu technologicznego co wymusza rzezbe z blachy a to mnie troche przeraza ale zamierzam sie z tym zmierzyc.

Garść nitów i kilka kawałków powyginanej alublachy załatwi sprawę, warto :)

Sporo pracy włożyłeś w auto, podoba mi się efekt. Chwila prawdy i tak przyjdzie w momencie jak drzwi zrobisz na gotowo, one przede wszystkim robią granie w aucie, powodzenia w dalszych poczynaniach z mojej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub może zagrać lepiej gdy tylna ścianka nie jest zbudowana tylko z maty i żywicy. Jeśli zmniejszenie objętości nie jest problemem, to zrób pogrubienie odlewu za pomocą MDF-u.

 

Sęk w tym, że już teraz jest ok.10 litrów a to niewiele. Gdy pogrubię ściankę będzie jeszcze mniej. Obawiam się, że to co zyskam pogrubieniem ścianki mogę stracić poprzez zmniejszenie objętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są głośniki 8" dobrze grające w 6-7l netto, ja bym zaryzykował, ale jeśli nie chcesz takiego ryzyka podjąć, to chociaż dołóż ze 3mm gumy z pędzla na tylna ściankę.

 

Jakieś konkretne modele subów dobrze grających w tak małej obudowie? Po zrobieniu drzwi planuję wymianę na coś lepszego co zagrałoby bardziej różnorodnym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkretne modele subów dobrze grających w tak małej obudowie? Po zrobieniu drzwi planuję wymianę na coś lepszego co zagrałoby bardziej różnorodnym basem.

 

jedyny z 8 jaki testowalem i jaki dalej mam to es 200 , mnie urzekl i podoba mi sie jak gra , jednak aby zagral na miare swoich mozliwosci to potrzebna mu skrzynka 20L z br , wczesniej rowniez siedzial u mnie w takiej zabudowie jak ta twoja 7-8 L ale bez porownania do tej jaka mam teraz , niebo a ziemia , slyszalem ze re 8 fajnie graja ale to tylko tyle na ich temat bo nie testowalem jeszcze dakerd1 ma to ci moze wiecej powiedziec

 

 

bagaznik bardzo fajny podobnie jak u mnie co mi sie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkretne modele subów dobrze grających w tak małej obudowie? Po zrobieniu drzwi planuję wymianę na coś lepszego co zagrałoby bardziej różnorodnym basem.

Re 8" będzie dobrym typem na początek i zagra całkiem zgrabnie w takiej pojemności skrzynki jaką posiadasz. Dalej masz uDim 208sl albo Ali 8", zależy wszystko od tego jaką kasę na głośnik przeznaczysz i gdzie zaczyna się dla Ciebie różnorodny i jakościowy bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re 8" będzie dobrym typem na początek i zagra całkiem zgrabnie w takiej pojemności skrzynki jaką posiadasz. Dalej masz uDim 208sl albo Ali 8", zależy wszystko od tego jaką kasę na głośnik przeznaczysz i gdzie zaczyna się dla Ciebie różnorodny i jakościowy bas.

 

Chciałbym móc np. odróżnić gitarę basową od kontrabasu ale może za dużo wymagam od sprzętu z mojej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli takich wymagań ale niech będzie :) Re spokojnie możesz kupić i cieszyć się basem, postaraj się zapewnić mu jakieś 150-170W,

Masz zestaw przedni o całkiem sporych możliwościach i zupełnie nie uzasadnionej kiepskiej opinii forumowej, starannie go zamontuj, a wraz z dobrze zrobionymi drzwiami da Ci sporo frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stochus u Mańka grał 8 calowiec w takim litrarzu :rotfl: Powiem Ci że zapier*alał jak się mu wstawiło :rotfl: A na poważnie, w 8l niema co oczekiwać mega zejścia, jednak w muzyce poradzi sobie znakomicie, HH też zagra poprawnie :)

 

P.S. Sory, fajna furka, fajnie się zaczyna :) Jakbyś miał więcej literków to poleciłbym CI forumowy hit czyli STX na suba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza bolaczka sa drzwi, poniewaz kieszen, ktora jest w boczku tapicerskim wchodzi wglab otworu technologicznego co wymusza rzezbe z blachy a to mnie troche przeraza ale zamierzam sie z tym zmierzyc

Rzeczywiście niefajna to rzeźba (uważaj na prowadnicę szyby). Pamiętaj również o pozostałych dwóch otworach, lepsze 'mięsko' uzyskasz po ich usztywnieniu - a robota przy nich to już betka w porównaniu do głównego otworu :wink: Niemniej, jak już zostało napisane - warto się za to wziąć zwłaszcza, że bagażnik już ładnie zrobiony, niech przód również trzyma fason :) Gratki i powodzenia w dalszych pracach !

Z małolitrażowych subów u mnie w clio pomyka rm208sl w oz 9l - demonem zejścia to on w tych warunkach nie jest, ale potrafi zaznaczyć swoją obecność, jeśli tego będziesz chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...