Skocz do zawartości

Kino domowe


Wodzu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu staram sie cos wybrac do domku dla siebie i dla gosci ktorzy mnie odwiedza. potrzebuje zakupic zestaw kina domowego i tutaj pojawia sie problem z wybraniem marki - Yamaha, Onkyo, Denon, Harman Kardon

Podobnie jak juz wybiore marke chcialbym sie poradzic w glosnikach do zestawu - jakie ?

Kwota jaka planuje max wydac na zestaw to do 7.500zl (amplituner + glosniki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką kwotą to pojedź do sklepu i posłuchaj. To nie kino za 500zł, żeby kupić "po marce".

 

P.S. Jeżeli nie masz gdzie pojechać to użyj google i szukaj testów kin domowych do twojej kwoty (lub podobnej), czytaj też recenzje takich sprzętów może one coś więcej podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to oczywiscie racja. Tym bardziej, ze jedno nie musi przeszkadzac drugiemu, ale ta ilosc glosnikow i kabli i rozmieszczenie tego wszystkiego. Jesli mialbym dodatkowy pokoj tylko do filmow to moze tak, ale tutaj rowniez pod wzgledem "ogladania towarzyskiego" sprawa sie komplikuje, bo nie od dzis wiadomo, ze "najlepsze imprezy sa w kuchni" - dlatego preferuje dobre stereo, obszerne kanapy i... aneks kuchenny pod reka ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje z mysla o sobie aby dobrze spedzac wolny czas a i gdy goscie wpadna do mnie by mieli wieczor wrazen.

Dziekuje za wszystkie info wysylane na priv jak i tutaj na forum. jedni z was pisza dobre stereo inni doradzaja jakie kino. Ale czytajac nawet po innych forach zaowazylem ze teraz producenci robia zestawy polaczone jako stereo jak i kino domowe. Z opcjami przelaczania kina w stereo i odwrotnie stereo w kino. to chyba dlugo wyczekiwana opcja.

podobno nawet pieknie to gra ale nie mialem okazji posluchac i przyjzec sie blizej temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o amplituner to może coś z Yamahy, np. model RX-V671 i RX-V771, ewentualnie coś z Denon'a, np. AVR-1912

:wink: Najlepiej zrobić jak kamul radził - podjechać do jakiegoś salonu ze sprzętem Audio/Video i odsłuchać jakieś konfiguracje. To co wyczytasz w testach w sieci może Cię nakierować na jakieś modele - ale dopiero odsłuch potwierdzi/bądź nie Twoje typy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również używam Yamahy RX-V1000RDS - amplitunera, podłączone do niego mam dekoder N, player'a do mkv, divx...blue ray...do słuchania muzyki używam CD również z Yamahy ... i odsłuchanie zestawu to podstawa - zakładasz spory budżet moim zdaniem. Szkoda tracić tę kasę w sklepie audio...byłem u siebie w sąsiednim salonie - ceny masakryczne.

 

Skąd jesteś ? Jeśli masz możliwość podjedź sobie do Studia 16 Hz w Tychach. http://www.studio16hz.eu/galerie - Studio 16 Hz

 

Pan Grzegorz fachowo Ci doradzi - niezależnie od zakupów, a głośnikom sklepowym (za te same pieniądze) daleko brzemieniowo do Jego konstrukcji. Na swoim przykładzie: komplet "porządnych" (jak na moje wymagania) głośników kosztował mnie ok 4000 amplituner dostałem za 1000 na Allegro... do tego jakieś źródło...i spokojnie 1000 pln zostanie na płyty...albo jeszcze lepsze głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha sam mam :)

Onkyo - a to kupie jako następce Yamah-y :),

Denon ciągle mi nie podchodzi

Harman Kardon - fajny do muzy, blady vs Onkyo do kina.

Teraz proponuję kupować ampli tylko z dekoderami DTS-HD Master Audio, True-HD

 

Na fajne kolumny 5.1 - 5k to jest tak.. min. 5.0 będzie taniej.

Jak ja szukałem kolumn to wybrałem zestaw KEF 5.0 z frontami C7 i monitorami C3. Najfajniej grały muzę z ampli Cambrige Audio i o dziwo bardziej mi się podobała seria C vs iQ.

Chciałem kupić Monitor Audio ale.. wyszły za drogo.... Teraz jest nowa seria Monitor Audio MR, mogą być ciekawe...

Dla mnie najfajniejszy układ to: Ampli Onkyo (do kina) z pre-out + wzmak (do muzy) CA, NAD czy... Xindiak.

 

Jest jeszcze rozwiązanie DIY...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 7,5k można już znaleźć coś konkretnego.Tak jak kolega napisał wyżej najlepiej samemu posłuchać w jakimś sklepie a później poszukać podobnego gdzieś w sklepach internetowych.Ja kupując swój zestaw zapłaciłem ponad 1000zł. mniej niż w Media M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze - widze ze wielu z was poleca Yamahe. Przegladajac ceny amplitunerow jaki i bajerki - Yamaha wypada rewelacyjnie.

Jest tez ale - czy ktos z was odlsochiwal Yamahe, Harman Kardon-a, Denona, Onkio - wsio za jednym razem ?

Jakie roznice sa w tych amplitunerach ? Czy ktorys z nich wyroznia sie ostroscia wysokich, srodka czy tez niskich tonow ? Czy mozecie mniejwiecej napisac wasze odczucia odsluchu tych sprzetow ? i powiedzmy dlaczego jednak harman czy yamaha a nie denon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie tylko z Yamaha-Onkyo.Onkyo jak dla mnie nie ma takiego kopa jesli chodzi o bas tu Yamaha jest lepsza ale jeśli chodzi o naturalny dźwięk to chyba jednak Onkyo.Kolega ma Onkyo nie pamiętam modelu podpięte pod altusy postawił na muzykę i gra to naprawdę bardzo fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm własnie za tego kopa wole onkyo nad yamahą...tam gdzie jamaha juz miala zadyszke to onkyo sie rozgrzewało.

fakt onkyo mam sprzed kilku lat i to te apli zdobywaly nagrody eisa a yamaha kumpla nowa ale ta sama półka.

altusy z calym szacunkiem ale ... jak dla mnie ona grają tylko górą

kiedys podpiołem empajery polskie najwiekszy model pod moje onkyo to byla jazda..myslalem ze tylko kosze zostaną z kolumn.jak one pierdzialy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do muzyki zaden z tych ampli...zresztą do muzy to tylko 2.0 nie 5.1 choć mam płyty w 5.1 i rewelacyjnie sie to słucha/baaa nawet w dts mam muze

jesli onkyo to tylko integra do muzy

zresztą aby dobrze to grało to kolumny są potrzebne za rownowartość ampli i dvd bo na kiego mi ampli 5x100watt (teraz chyba wiekszosc patrzy na watty nie na "jakość") a jakies popierdulki mają grać.

wiele kolumn miałem i kolosalna roznica jest na wymianie kolumn niz na samym ampli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się w 100% ze jeśli do muzyki to tylko zwykły wzmacniacz,ale tak jak piszesz w dts jest coś pięknego.Jednak z rozmowy w grę wchodzi tylko amplituner 5.1 i jednak trzeba posłuchać kilka bo dla mnie będzie Yamaha dla Ciebie Onkyo a założyciel tematu stwierdzi ze jednak Denon lub Harmana.Dobre głośniki są tak samo ważne jak ampli a może nawet ważniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...