Skocz do zawartości

10" subwoofer - mala pompka :)


dave_19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. otoz nadal szukam nastepcy do 2 x re-8. ma to byc 10 calowy glosniczek ( ostatecznie 12" w closed) o mocy rzedu 400-600 rms, 1-2 cewkowy. ma grac w malym litrazu (dla mnie to okolo 20-25 max ), preferuje dobry dzwiek jakościwow ale uwaga ma miec tez potencjal do robienia malego zamieszania kiedy trzeba, czyli tzw pompka.

 

wiem wiem trudno to razem polaczyc ale czekam na wasze sugestie. zasila signat ram3 mk2. autko male 3D hb.

 

wstepnie zainteresowany jestem:

 

10" - napewno nie Vega 10 bo jednak niewarto, nowy EQ db-10 (ponoc mocniejsza cewka i rms 400 - stary mial 220 a zawsze u mniej dostawal grubo wiecej)

 

12" - rainbow hammer 12 closed, signat fury 12 closed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki co do wzmaka to poprostu chce wyprobowac jak najwiecej glosnikow zanim zmienie auta i kupie cos na dluzej wiec kwestia zasilki otwarta. im wiecej wytestuje sam tym lepiej. nie chce zeby potem jakis kacap mowil ze tego a tego nie sluchalem :)

 

[ Dodano: 2008-09-26, 20:30 ]

no oki a co wyzej wymienione zwlaszcza hammer 12 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrc16, Jesli chodzi o JL nieznam wzmacniacza wiec sie nie wypowiem,ile potrzebuje rms to juz sprawa troche trudniejsza poprostu zalezy jakie te waty sa,a jak pewnie wielu z was zauwazylo moc mocy nie rowna.Ale osobiscie uwazam zapasik 600-700W z wzmacniacza klasy dls a6 itp jest jak najbardziej na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB ES-10DS-D2 ... Na razie mogę tylko napisać, że to bardzo szybki i uniwersalny subwoofer...

Piszę tylko, bo dopiero dziś go podłączyłem i troszkę odsłuchałem... no i tylko pod wzmacniaczem Clariona 200rms/4ohm...

Jak będzie czas to podepnę jakiś odpowiedniejszy i napiszę o jego możliwościach:)

 

Skrzynka w której siedzi ma jakieś 25l...

 

· Głośnik 2-cewkowy

 

· Średnica: 25cm ( 10" )

 

· Moc RMS: 500 W

 

· Moc max.: 1000 W

 

· Impedancja: 2x2 Ohm

 

· Pasmo przenoszenia: 30 Hz - 1000 Hz

 

· Skuteczność 1W/1m: 86,2 dB

 

· Skuteczność (2,83V/1m): 92,7 dB

 

Aha.. można go dostać już w okolicach 300zł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze RE SR-10 D2 albo sr-12 ?

Pisze, bo dzis wrzuciłem o kalse słabsza 10' re i to co pokazał nie wygrzany spowodowalo ze kolejny raz zbieralem kopare z fotela... Jutro zamontuje drugiego i juz wiem ze mile mnie ten duet zaskoczy zaskoczy... Nie wyobrazam sobie co zrobiłyby SR'y...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wstepnie dowiedzialem sie ile kosztuje mnie SE-10 nowy z przesylka i skrzynka bassera.

 

850 calosc

 

[ Dodano: 2008-09-27, 15:22 ]

przemyslalem za i przeciw i jednak SR-10D2 - zepne go w 4 ohm i pod mostek. myslalem tez o wersji 2 x 4 ohm i spiac na 2 ohm ale mam obawy ze uszkodze glosnik prawie 2 krotnie za duza moca z signata, zwlaszcze ze skrzynka bedzie o 2 litry wieksza niz zalecaja.

 

sr mysle latwiej napedze obecnym wzmakiem - bez wysilku jak to mialoby miejsce przy SE-10 ktory ma 600 rms i trzeba sie naprezyc troche by go rozbujac w closed, nie mowiac juz o jakiejs nadwyzce mocy i lepszej kontroli nad nim.

 

wyprowadzcie mnie z bledu jesli sie myle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...