Skocz do zawartości

Prawidłowe podłączenie 3-way - kilka pytań


pijey88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

bo docelowo chciałbym złożyć cały sprzet 3-way średniej klasy

 

No to spoooooro lektury i słuchania przed Tobą. Dlatego najpierw zacznij od 2 way w aktywce, poćwicz na nim a jeśli uznasz, że Ci mało, to pobrniesz w 3 way. Pamiętaj - wielu juz poległo na trzech drogach ;) Do tego to, co pisał COBER - średniaki grające byle jak w desce ... w takim wypadku 3 way to sztuka dla sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grają byle jak ?

 

Tu masz ocenę

 

A gdy pytasz o cechy Twojego systemu , to dobra (dość dobra) jakość zakresów ( nierówny midbas ) , dobre (dość dobre) zrównoważenie ( ja preferuję odrobinę inne - ale OK ) . To nad czym trzeba popracować to skupienia i pozycje , te nie są na poziomie jaką prezentuje tonalność zestawu.

 

Teraz do rzeczy . Jeśli masz do tych Hybrydow zwrotkę , podepnij je pod przód Alpine (oczywiście RCA a nie końcówki radia) i utnij na ok 500hz HPF(12dB) , pod tylne wyjścia podepniesz bez zwrotki woferek z tempo i na próbę HPF 70 i LPF 500 (12dB) . Na początek radziłbym suba na razie nie używać i dołączyć go na sam koniec zabawy z procem apinki (xover i czasówki) . To czy te 500 jest Ok , to już testy odsłuchowe Ci podpowiedzą czy trafiłem ;) Uwaga powyższy tekst jest aktualny tylko jeśli masz zwrotki do Ovationów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło jeszcze takie zdanie:

 

Specjalnie nie wkleiłem ... za bardzo boli , że o moim systemie tak nikt nie napisał buuuuuuuuu :)

 

 

Tak właśnie spojrzałem na lokalizację i chłopie nawet nie wiesz jakie masz szczęście w nieszczęściu , mieszkasz w zagłębiu CA , więc tylko obserwuj temat spota warszawskiego i pojedź pogadać z chłopakami . Pomogą Ci na bank !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio umożliwia pocięcie systemu aktywnie,kanałów we wzmacniaczach jest akurat.Tw. i mid puszczasz z pierwszych kanałów z podziałem pasywnym między nimi .Woofery z drugich kanałów pocięte z radia.Sub również z radia lub nawet ze wzmacniacza.OT cała filozofia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grają byle jak ? ;P

Wydaje mi się że waskiemu chodziło o to że właśnie u ciebie nie jest z dupy system zrobiony i byle jak nie gra mimo średniaków w desce (co ja nie uważam żeby było be) w odróżnieniu od kolegi który nie ma zielonego pojęcia co i jak powinno być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że waskiemu chodziło o to że właśnie u ciebie nie jest z dupy system zrobiony i byle jak nie gra mimo średniaków w desce (co ja nie uważam żeby było be) w odróżnieniu od kolegi który nie ma zielonego pojęcia co i jak powinno być ;)

 

Wyjąłeś mi to ust :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...