Skocz do zawartości

Ogromny problem z moim zestawem i CB radiem


kwiat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam nadzieję, że tu uzyskam jakieś wskazówki, w końcu to forum specjalistów w dziedzinie Car Audio. Przedstawię sytuacje szczegółowo. Otóż zakupiłem skrzynkę Hertz es 200, w drzwiach z przodu siedzą Hertz ESK 165 a wszystko napędza Magnat 480. Wszystko gra ładnie itp. Jednak wzmacniacz się wyłączał i po poradach zmieniłem kable na 10 mm2, zasilanie i masę oczywiście. Posiadam również CB radio President Wilson z anteną Sirio ML 145. Problem polega na tym, że jak mam włączone CB (zawsze!!) i włączam radio to CB trzeszczy w rytm muzyki! Często również słyszę świst silnika w głośniku CB. Jednak nie zawsze tak się dzieje, czasami potrzeszczy trochę i przestaje, czasami jak by sam trzask się podgłaszał a potem ściszał. Kompletnie nie wiem o co tu chodzi!! Samo CB działa doskonale. Rzeczy, sprawdzenia które wykonałem:

 

- podejrzewając kabel zasilający, podmieniłem na ten stary, mniejszy - 0 zmian.

- podejrzewając masę, podmieniłem masę na starą - 0 zmian

- Odłączyłem suba od wzmacniacza - również 0 zmian.

- Odłączyłem kable sygnałowe - 0 zmian

- Wyjąłem wzmacniacz z auta i podłączyłem zarówno zasilanie jak i masę na krótko do akumulatora. Potem do tego przednie głośniki, kabel remote oraz sygnałowy. Niestety dalej to samo. Dotykając ręką radia niby było lepiej, ale ciągle nie ma ciszy.

- CB podłączyłem bezpośrednio do akumulatora - również to samo.

- Odłączyłem antenę od CB - wydaje mi się, że jest ok. Podmieniłem MLke na Hustlera i znów to samo.

- Podejrzewając wreszcie mojego Presidenta podmieniłem CB na TTI 880 - również nic to nie dało.

 

Ma ktoś jakiś pomysł, co jeszcze mogę sprawdzić? Bezpieczniki jaki mam to we wzmacniaczu 2x20 A, radio 10 A i na kablu + przy aku 40 A. CB podłączone do zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świstów w CB to załóż na zasilaniu filtr przeciw zakłóceniowy może pomoże ( mojemu znajomemu w polonezie pomogło)

Co do tych trzasków to zmierz napięcie napięcie na akumulatorze w czasie gdy to się dzieje, może przysiada napięcie i CB to wyłapuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma spadków napięcia, dzieje się tak zarówno gdy silnik pracuje jak i nie pracuje. Po wielu postach na innych forach i własnych kombinacjach doszedłem do wniosku że chyba coś we wzmacniaczu siadło, jakiś tranzystor czy coś, niestety nie znam się na tym :) Podobno wzmacniacze mają wbudowane takie filtry przeciwzakłóceniowe, możliwe żeby to się uszkodziło?

 

[ Dodano: 2008-09-25, 14:36 ]

Słuchajcie, zrobiłem test. Przeniosłem CB wraz z anteną do innego samochodu, który stał metr od mojego. Zasilanie z zapalniczki właśnie z tego auta. I co? TO SAMO!! Robi się wesoło, cyrk za darmo. Po wyłączeniu mojego systemu audio jest ok, tak jak u mnie. Co teraz? Chyba coś we wzmacniaczu padło, jakiś filtr czy coś?

 

[ Dodano: 2008-10-01, 21:11 ]

Słuchajcie, nowy motyw. Kupiłem inny wzmacniacz, podłączyłem i to samo!! Wpadnę w nerwice!! Dostałem ze wzmakiem kable 20 mm2 i pomalutku je kładę, zobaczymy czy na nowych będzie dobrze, ale mam złe przeczucia. Co proponujecie? Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Wybaczcie nie sprecyzowałem.

 

Podłączyłem zestaw. Zasilający 35mm2, masa chyba 50m2(bo grubsza :-) ) Problem polega na tym, że jak zestaw jest podłączony to radio szumi niemiłosiernie. Jedynym lekarstwem jest odłączenie zasilającego od aku. Próbowałem CB podłączyć bezpośrednio pod aku i dalej trzeszczy.

 

Problem pojawił sie jakiś tydzień po podłączeniu audio. Myślałem że to RCA, bo były założone takie na sztuke. Kupiłem Audioleads, nadukowany mają napis że potrójnie ekranowane. Miałem nadzieję, że to rozwiąże problem, niestety nic nie zdziałało. Nie mam pojęcia gdzie dalej szukać przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...