Skocz do zawartości

Nietypowy problem, podłączenie wzmaka i subwoofera.


Mlody993
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za tą cenę wolę kupić radio za 80 euro z specjalnym wyjściem na chinche i po problemie będzie

 

No to znalazłeś rozwiązanie :) Tylko znów będzie to szajs pokroju Ampire? :zalamany: A tak swoją drogą - nie można porzyczyć na 10 min od kogoś radia i sprawdzić? Chyba, że znów wyrwiesz bebechy ze środka :rotfl: Albo inaczej - kabelek REM do plusa zasilania, pod wzmacniacz jakąś MP3 przez kabel jack stereo / chinche i powinno grać. Level czy gain ustawiałeś? Jak odepniesz chinchce z tego super adaptera i dotkniesz palcem środkowego "bolca" to słychać buczenie w głośniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno peklo 400€

 

wzmacniacz 300

kable 59

adapter 20

i dzis znowu wzmacniacz za 80

razem 459€

Jak ja bym tyle wydal to juz koncze pod jakims ''ICE''

 

A tak na powaznie tosprobuj z MP3 jak napisal Waski

 

kabel 59 x2 bo jeden pociąłem ;///

 

Spróbuje jutro z tym mp3 czy dotykaniem chinch. Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwsze co bym zrobil to poddlaczyc inne radio z wyjsciami rca i sprawdzic czy wszystko gra jezeli gra to wywalic ten adapter rca i dokupic do twojego radia mini iso takie: MINI ISO ADAPTER Line Out 4 Chinch Kabel Blaupunkt VDO VW Audi Seat Skoda Ford | eBay :wink: i cieszymy sie wyjciami rca w orginalnym radiu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel BMW nie ze sie euro tylko liczy, tylko ile chlopak wydal kasy na to wszystko a to jeszcze zadnego dzwieku nie wydalo z siebie

 

Mlody993 daj tez jutro te zdjecia jak mozesz

 

Zdjęcia będą jakoś po południu. Muszę jeszcze jechać coś załatwić, gdy wrócę robię zdjęcia i wrzucę.

 

A ja w tych twoich zmaganiach znalazlem juz 2 bledy

http://imageshack.us...9/23055705.jpg/ pierwszy tutaj

a drugi tu http://studio24.prv.pl/ jesli masz gamma 5

 

A ja nie widzę żadnych błedów :? hmmm...?

 

Witam

Pierwsze co bym zrobil to poddlaczyc inne radio z wyjsciami rca i sprawdzic czy wszystko gra jezeli gra to wywalic ten adapter rca i dokupic do twojego radia mini iso takie: MINI ISO ADAPTER Line Out 4 Chinch Kabel Blaupunkt VDO VW Audi Seat Skoda Ford | eBay :wink: i cieszymy sie wyjciami rca w orginalnym radiu :wink:

 

Właśnie to chce zrobić, ale żeby inne radio podłączyć to znów przejściówki potrzebne, tzn. kable z kostkami.

 

No nic jak będę robił te zdjęcia to wezmę od siostry radio z GOLFa IV, może będzie szczęście i kostki przypasują, ona ma tam wyjścia chinch i też ma okablowanie jednak brak wzmacniacza i tuby, gdy kupiła auto to kable były ;p Wezme to radio i spróbuje na nim.

 

Sorry, zapomniałem o zdjęciach, ale mam już powód. ;/ Do wzmacniacza dźwięk wchodzi, ale wzmak nie daje sygnału do głośników, obojetnie jak podłącze zero reakcji. Sprawdzałem bezpieczniki w wzmaku, dałem nowe i nic, dalej to samo. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z radia lub też podłączam bezpośrednio REMOTE do +12V i działa, power się święci. Jednak wzmak nie daje sygnału do głośników, sprawdzałem, podłączałem też zwykły głośnik (wyciągnąłem z Golfa siostry) i nic, zero reakcji.

 

@edit:

Wyczytałem gdzieś w internecie, że trzeba mase sprawdzić, że dioda się świeci a wzmak dźwięku nie daje. Mam może masę w złym miejscu, jakiś koleś pisał, że musiał u siebie farbe zdrapać z karoserii żeby minus podłączyć i zaczęło grać.

 

PS. Jeszcze zauważyłem takie coś. Po odłączeniu REMOTE gaśnie dioda POWER, a po ponownym podłączeniu REMOTE dioda od POWER zapala się pełną mocą i zanika, świeci się słabiutko i tak cały czas - może to jest powód? Jakieś słabe zasilanie czy co. Możliwe, że to jest przyczyną.

 

Problem rozwiązany, będzie dobry kabaret, ale tak wyszło. ;d Minus był źle podłączony, podłączyłem w inne miejsce gdzie nie ma farby i zaczęło "grać", pojechałem do kumpla, ustawił wzmacniacz i gra poprawnie ;D

 

Tutaj filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=ReF4FfEbN4M

 

Na wzmaku MAC, muszę jeszcze odłączyć go i podpiąć mój wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable zasilajace masa rca prawidlowo podlaczone remote bezpieczniki cale

 

 

i tak jak napisalem ze w kablach trzeba bylo szukac przyczyny , inny forumowicz tez mial problem wczoraj z tym i pisalem sprawdz mase i zdrap farbe pod konektorem , jednym slowem cyrk :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cyrk jak ch... ;d A świeciła się dioda więc myślałem, że zasilenie okej. Ale dopiero później zorientowałem się że ona świeci mocno po podłączeniu i po pół sekundy zanika, świeci słabiutko.

 

Ważne, że gra. Tylko na filmiku szelest bo miałem jakies rzeczy w workach, powietrze o to walilo, teraz jest pusty bagażnik i wszystko piknie gra. ;d

 

@edit:

Mam jeszcze taki problem, że jak z godzinę słucham muzyki to wzmak się wyłącza, włącza po minucie czy dwóch, albo muszę wyłączyć i włączyć radio (przerwać remote). Kumpel mówił, że jak wzmak się przegrzewa to się wyłącza automatycznie, może za gorąco mu tam jest? Tylko w jakim innym miejscu go umieścić? Pod siedzenie nie bardzo mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co zmniejszyć to czy jak? A możliwe, że jeden głośnik jest na odwrót podłączony że + do - i - do + ? Bo wydaje mi się, że jak podłączyłem adapter to coś zwaliłem, na początku zrobiłem według kabli, potem podłączyłem według kartki dołączonej do adaptera.

 

To znaczy na kartce od adaptera jest, że idą 4 kable, od lewej jest + / - / - / + czyli jeden kabel z + i - i drugi kabel z - i + tylko że końcówki i kable wyglądają jakby był taki układ: - / + / - / + ponieważ idzie kolor biały z czarnym paskiem, potem biały kabel, potem szary z paskiem i szary czyli raczej z paskami to minusy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...