Skocz do zawartości

Nietypowy problem, podłączenie wzmaka i subwoofera.


Mlody993
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam VW PASSAT B5 FL 2004 rok i oryginalne radio VW (Gamma). Kupiłem wzmacniacz (300 euro) + kable chinch (59 euro) no i subwoofer już miałem.

 

Wszystko ładnie pięknie, montaż bez problemu, rozbiórka pół auta, kabel + 12V, MINUS (MASA) i teraz chinch z kablem do REM w wzmaku (żeby wzmak włączał się z radiem). No dobrze, więc subw podłaczony, wzmacniacz też, ale przy radiu pojawił się problem. ;/ Oryginalne radio - brak wyjścia chinch, tylko kostki i kabelki. No i tutaj mój głupi błąd, bo rozwaliłem kabel chinch, uciąłem go i próbowałem połączyć końcówki (głośnik z chinch), jednak po ucięciu chinch okazało się, że tam idą 3 kabelki w środku. ;/

 

Dopiero dowiedziałem się, że istnieje taka rzecz jak adapter MINI ISO na CHINCH i cena tego wynosi 30 euro u mnie, chcę to zastosować, ale co z kablem chinch? Mogę go jeszcze raz połączyć z końcówkami które odciąłem czy już nie będzie działać i muszę kupić nowy kabel chinch ? ;/

 

Proszę o pomoc, jakieś porady. A może jeszcze ten obcięty chinch da się podłączyć pod - i + od głośnika ? Tylko jak bo są 3 kable (jest otoczka z drucików i srebrnego papierka, potem są znow druciki i w środku jest czerwony kabelek i w nim druciki), tak samo jest w czarnym chinchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy skrecane czy nie, aż tak dobrze sie nie znam. Sprobuje, a co do adaptera to wlasnie kupuje dzisiaj tutaj nazywa sie to mini iso na chinch lub konwerter rca. Ze są 4 kabelki, podlaczam pod to 2 głośniki i wtedy w pudeleczku są 2 wyjścia chinch. Sprobuje połączyć te chinche dobrze ze zostawiłem troche kabla przy koncowkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kupiles to co trzeba , teraz tylko pozostaje prawidlowe podlaczenie tego :wink: co do chinch jezeli zostawiles przy odcinaniu troche kabla to sprawdz czy wtyki rca sa skrecane jesli nie sa bedziesz musial takowe nabyc , jezeli masz zamiar dzis kupic konwerter rca to kup wtyki rca jesli twoje nie sa skrecane i problem sie rozwiaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc skręcane masz na myśli coś takiego?

 

Wtyczki T6s RCA, skręcane cena 189.00 PLN

 

Takiego czegoś nie mam, końcówki są z kablem jakby na stałe, pod odkręceniu połówki końcówki widac jak wchodzi kabel w końcówkę i jest jakby plastikiem zlane. ;x Spróbuje jeszcze przed kupnem nowych chinch połączyć te z końcówkami i może będzie działać, powinno raczej.

 

@edit:

Jeszcze jest taki problem, bo z tym kablem coś nie tak. ;p Na początku kabla są 2 końcówki chinch (czarna i czerwona), wyglądają one podobnie:

http://www.activemusician.com/item--MC.MCLMRFM

 

podobnie - chodzi o nacięcia, są identyczne, a z drugiej strony kabla końcówka czerwona jest taka sama, a czarna inna, tzn. w czerwonym jak na zdjęciu kończy się ramka i wychodzi ten "prencik", a w czarnym na długość tego "prencika" wystają jeszcze 2 blaszki takie ;// Nie wiem jak to opisać, bo w internecie tego znaleźć nie mogę. No i z tym mam problem, bo to nie chce wejść na miejsce chinch w wzmacniaczu, czerwony wchodzi normalnie a czarny nie chce za chiny wejść, rozmiarem jakby były takie same wygląda tylko te blaszki odstające ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowiac skrecane mialem na mysli np te z sinuslive Sinuslive Poland | Sklep internetowy | Car Audio | DVD / Multimedia te co ty wyslales sa z jakas srobka ampolowa , po tym co napisales teraz zastanawia mnie fakt czy te sygnalowki jakie masz sa do CA przeznaczone :?: , bo o te tzw blaszki o ktorych piszesz nie powinny tam byc , na ogol w 2xrca jest 1 wtyk momo i 1 wtyk stereo i oba sa takie same i wchodza bez problemu , przypuszczam ze i z podlaczeniem pod ten konwerter tez bedziesz miec problem bo z jednej i zapewne z drogiej strony czyli na obu koncach kabla sa te blaszki we wtykach podejrzewam , jezeli tak to szukaj jakiegos salony CA i kup sygnalowki takie jakie byc powinny , bo szczerze mowiac z ta tzw blaszka to mnie zaskoczyles :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych końcówek (blaszek) to pomyłka, końcówka jest taka sama. ;D Po prostu jak wczepiałem w radio siostry końcówki na próbe to wyciągnąłem i wyrwałem końcówkę wyjścia z radia xD Wyciągnąłem te blaszki z chinchy czarnej i jest normalna ;DD haha siostra się wkurzy.

 

Byłem też kupić ten adapter, kupiłem coś takiego (koszt 20 euro):

Ampire 55020 High/Low Lautsprecheradapter 40 Watt

nazywa się AMPIRE 55020 .

 

Ceny 300 i 59 - coś nie tak? Kupowałem żeby nie było tanie, ale też nie za drogie nie jestem milionerem. Niestety w niemczech takie ceny są. ;/ Z resztą ceny nie ważne, żeby grało bo po to ten temat.

 

Za jakąś godzinkę ponownie idę odwiedzić moje autko, spróbuje połączyć te chinche spowrotem i podłączyć ten adapter. Aha, tam w tym AutoMagie (gdzie kupiłem adapter) pytałem też o końcówki chinch żeby ewentualnie w mój kabel nowe wkręcić, mają takie, a koszt 1 to 10,99 euro ;/ troche drogo jak na głupią końcówkę.

 

PS. To jest stronka tego sklepu:

Automagie.de � Ferrari 458 Italia High-End Soundsystem

 

Oni mają takie ceny. ;x Lepiej wam nie mówie, ile chcieli za podłączenie w moim Pasku wzmacniacza i subwoofera bo to tragedia, w polsce z 10 razy taniej.

 

@edit:

http://www.sinuslive.pl/product_info_lightbox.php?cPath=31_73&products_id=71

 

DOKŁADNIE TAKIE SAME KOŃCóWKI MAM W MOIM KABLU ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niezle :rotfl: skoro konwerter juz masz to podlaczenie juz nie powinno sprawiac ci problemu , a wtyki jesli masz takie same to kwestia ich ponownego zalozenia tez nie powinna sprawic ci problemu , rozkrec chinch i sprawdz jak to tam jest polaczone i bedziesz wiedzial jak zrobic :wink: z ciekawosci co to za wzmacniach :?::wink2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działało, problemy były kupiłem nowy kabel, ale nie gra dalej ;/

 

Od radia odczepiłem kostkę, przeciąłem cztery kable (plusy i minusy od tylnich głośników), podłączyłem pod ten adapter odpowiednio minusy i plusy, poprowadziłem nowy kabel chinch i podpiąłem pod ten adapter, z drugiej strony pod wzmacniaczem dodałem rozdzielacze na 2 wyjścia, czyli czerwona i czarna końcówka ma teraz po 2 wejścia (razem 4) i podłączam odpowiednio 2 czerwone pod CH1 i CH2, oraz 2 czarne pod CH3 i CH4. Po tym zapala się zielona dioda POWER na wzmaku, z drugiej strony mam 4 wyjścia na głośniki odpowiednio nazwane (CH1, CH2, CH3, CH4) i muszę (według instrukcji do wzmaka) zmostkować czyli jak mam CH1 (+ i -) i CH2 (+ i -) to podłączam kabel dwużyłowy, jedna żyła do CH1 + i druga do CH2 -, i wpinam te kable do subwoofera (subek ma 2 głośniki w środku i osobne wejścia czyli pod 1 głośnik + i - i drugi głośnik + i -), lecz nie gra. ;/ Podejrzewam, że te kable przy subku źle stykają, jutro to sprawdzę dokładniej. Ale co może być nie tak? ;/ Ja już nie mam głowy, wygląda wszystko okej, a nie gra...

 

Może jakieś ustawienia radia muszą być specjalne, żeby wzmacniacz się zaczął ruszać ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwaliłem kabel chinch, uciąłem go i próbowałem połączyć końcówki (głośnik z chinch)

 

No i z tym mam problem, bo to nie chce wejść na miejsce chinch w wzmacniaczu, czerwony wchodzi normalnie a czarny nie chce za chiny wejść, rozmiarem jakby były takie same wygląda tylko te blaszki odstające ;/

 

Po prostu jak wczepiałem w radio siostry końcówki na próbe to wyciągnąłem i wyrwałem końcówkę wyjścia z radia xD

 

Nie działało, problemy były kupiłem nowy kabel, ale nie gra dalej ;/

 

Szczerze? Daj to komuś, kto ma choć odrobinę pojęcia o tym, co robi. Nie raczyłeś nawet podać co to za wzmacniacz oraz głośniki a piszesz że go mostkujesz i w subie są dwa głośniki - wiesz, jaka jest minimalna impedancja przy mostkowaniu Twojego wzmacniacza? A no właśnie ...

 

Może jakieś ustawienia radia muszą być specjalne, żeby wzmacniacz się zaczął ruszać ;/

 

Taaa.... :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz taki:

Ampire MX4 - Digitale 4-Kanal Endstufe - 4x200 Watt RMS - Verst�rker - caraudio24.de

 

Dzisiaj jeszcze spróbuje podłączyć według instrukcji, bo mam na odwrót podłączone ;D W instrukcji jest napisane jak podłączyć chinche żeby móc mostkować, a ja mam inaczej. ;p Jeśli to nie pójdzie to skocze do kumpla który w tym siedzi.

 

@raflip

No, mam do Ciebie tylko 500 km z Merzig ;D

 

@edit:

Ale ładnie przycinają teraz zauważyłem. Na tej stronce co podałem jest za 349, ja kupiłem za 300, a na stronie producenta jest za 249 ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz taki:

Ampire MX4 - Digitale 4-Kanal Endstufe - 4x200 Watt RMS - Verst�rker - caraudio24.de

 

Dzisiaj jeszcze spróbuje podłączyć według instrukcji, bo mam na odwrót podłączone ;D W instrukcji jest napisane jak podłączyć chinche żeby móc mostkować, a ja mam inaczej. ;p Jeśli to nie pójdzie to skocze do kumpla który w tym siedzi.

 

@raflip

No, mam do Ciebie tylko 500 km z Merzig ;D

 

@edit:

Ale ładnie przycinają teraz zauważyłem. Na tej stronce co podałem jest za 349, ja kupiłem za 300, a na stronie producenta jest za 249 ;/

 

 

W specyfikacji stoi, że najmniejsza impedancja głośnika przy mostkowaniu to 4Ohm. A wiemy co Ty tam podłączasz i jak to jest okablowane? A no nie wiemy. Produkujesz kolejne posty bez mniejszego sensu za to bez koniecznych informacji, które powinny znaleźć się w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie... no normalny kabel chinch + gruby zasilajacy i masa ;/ Subek to Jaguar 1000 WATTS nie znam dokladnie modelu, ale gdy bedzie potrzebny znajde na necie.

 

 

Tutaj znalazłem moje radio, gdzie podłączyć REM żeby włączało wzmak przy włączeniu radia?

Kablomania - Studio 24 - www.studio24.prv.pl

 

Moje radio to: VW Gamma 5 (1J0 035 186 B, VWZ1Z3W...), Beta V - złącze ISO C3

Ja myślę nad A4 lub A5 żeby REM od wzmaka podłączyć.

 

 

@edit:

Kabel mam taki:

Sinuslive Poland | Sklep internetowy | Car Audio | DVD / Multimedia

 

Tzn. końcówki takie same, a kabel niebieski, tyle że kupiony w niemczech jest. Nie mam pudełka więc dokładnej nazwy nie podam ;/ Pudełka wywalam od razu ;/ Jak to będzie aż takie ważne to jeszcze się przejadę do tego sklepu i podam nazwę kabla.

 

@edit2:

A to jest subek:

Ostrze�enie o przekierowaniu

 

Ratho Jaguar

 

Tylko ten ma moc 600 WATT mój jest troche inny tzn. kolor inny i małe szczegóły się różnią, on ma 1000 WATTów mocy. Ale chodziło o wzór ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pojęcia. ;D

 

Podłączyłem według schematu, ale nie działa, pojadę do kumpla on mi to zrobi. ;D

 

PS. Jakos sie da sprawdzić czy kabel który idzie od wzmaka do subka działa? Czytałem gdzieś, że trzeba wziąc + i - i podłączyć pod 12V od wzmaka i GND wtedy powinien zaburczeć głośnik jeśli wszystko styka.

 

Kupiłem drugi wzmacniacz, tani za 80 euro moc 1000 WATT, nazywa sie MAC MPX 4000, podłączam według instrukcji i też nie gra, kumpel mówi, że jest wszystko prawidłowo podłączone i zastanawia go dlaczego to nie gra. Twierdzi, że sygnał nie dochodzi do wzmaka bo wzmak daje 0 reakcji, tylko swieci sie zielony POWER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wzmak sprawdzales dzialaja wyjscia +/- glosnikowe moze jak podlaczales to jakies zwarcie powstalo bo widze kombinujesz z tym , kable zasilajace masa rca prawidlowo podlaczone remote bezpieczniki cale

 

porob foty i wstaw tu jak ty to podlaczales wszystko , bedzie troche jasniej i latwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik jest na kablu zasilającym, taki głupi to nie jestem.

 

Wszystko jak podłączałem to przy odłączonym sprzęcie, tzn. odłączone radio i wzmacniacz od prądu.

 

Jutro zrobię kilka zdjęć i wrzucę wam. Byłem też w serwisie tym AutoMagie, oni robią takie rzeczy i był koleś, 20 minut w aucie patrzył, według niego jak i mojego kumpla wszystko jest okej podłączone, wzmacniacz power się świeci, mówi, że to może zająć od godziny do dwóch znalezienie przyczyny. Koszt godziny w ich serwisie to 60 euro, jak on mówi może być do 2 godzin czyli 120 euro. Za tą cenę wolę kupić radio za 80 euro z specjalnym wyjściem na chinche i po problemie będzie. Tak więc muszę się głęboko zastanowić i jeszcze samemu próbować trochę. Nie mam pojęcia co może być nie tak. Posiedzę w Paincie i zrobię wam trochę wzoru jak to wygląda wszystko, a jutro wstawię foty.

 

@edit:

Proszę, oto szkice jak to u mnie wygląda.

 

http://imageshack.us/g/809/23055705.jpg/

 

Wszystko jest na wzór aktualnie podłączonego wzmaka czyli tego MAC MPX 4000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...