Skocz do zawartości

Pomoc w złożeniu systemu !


tomaz87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, jestem nowy w temacie car audio (od razu zastrzegam :)). Niedawno zmieniłem samochód na Renault Espace, Chciałbym do niego jakiś sprzęt grający władować, gdyż obecny to KISZKA TOTALNA (jakieś stare głośniki w tym jeden spalony + radio Kenwood KDC-W3037G <- radyjko z mojej starej Astry). I Tutaj moja prośba o jakieś Wasze propozycje co do sprzętu, co tam najlepiej mógł bym włożyć, co polecacie ? Myślałem z przodu o zestawie odseparowanym (otwory na głośniki na podszybiu), z tyłu (w słupkach) jakieś 2-drożne 16 cm i jakaś skrzynia ale chyba w późniejszym terminie bo z hajsem sie raczej nie wyrobie. Do tego wszystkiego jakieś radyjko bo moj Kenwood nie ma wyjscia na wzmacniacz, może uda mi sie go pchnąć na 200 zł... jest w świetnej formie. Teraz sprawa kosztów... da rade coś złożyć w okolicach 1000-1200 zł.ł? :)

Pozdro i czekam na opcje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

zestaw odseparowany to dobry pomysł ja bym polecił cos z półki lanzara poniewa sam mam na przodzie i grają czysto i ładnie

co do radia to bym sie zastanowił nad sprowadzeniem tez lanzara z USA

http://www.lanzar.com/itempage.asp?MODEL=VBD2400MU

a nad subwooferem to jak bys cos chciał to pisz do mnie na gg 6679507 to ja bym cos miał mam tez wzmaka i jakies radyjko

napisz na pewno sie cos znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no sorry ale jak zobaczyłem tego Lanzara to coś mi on przypomniał a zwało się Peying(czy jakoś tak, BTW nazwa jakaś dziwna i trudna do zapamiętania poprawnie). Szkoda że neonu jeszcze w nim nie zamontowali(a te ikonki na wyświetlaczu :) więcej się tego upchać nie dało?) Ciekawe czy znikają i później to pole po nich jest wolne na napisy - raczej wątpię. Do tego ten pseudo pilot.

O regulowaniu głośności przyciskiem nie wspomnę.

 

Prędzej wypadek by się zrobiło jak palcem trafiło w odpowiedni guzik na tym pilocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie bez zartów z tym lanzarem, poszukaj tematów bo tematyka radioodtwarzaczy poruszana jest tu czesto...

Nie wiem jak jest z umiejscowieniem głosnikow w espace ale watpie zeby 16cm bylo w podszybiu, a jesli tak jest to ciezko bedzie uzyskac sensowne brzmienie z podszybia, chyba ze da sie tam zrobic komory zamkniete, najlepiej wygluszone...

Musisz sie okreslic po prostu bo jesli w ori miejsca bez ingerencji w "obudowanie" , to pewnie jak wszedzie zadnych cudów nie bedzie, wiec nie warto sie pchac w drogie systemy.

Ogólnie tyl (ale nie wiem jak wygladaja te slupki pod 16cm...) nie jest dobrym miejscem na głosniki bo psuje scene... Ale trzeba wybrac mniejsze zło wiec na pocatek postaraj sie okreslic co zamierzasz i czego wymagasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w Renault Espace żeczywiście na podszybiu mieszczą się 16-tki :) są umiejscowione w takim miejscu że nawet można od biedy można dać tam głośniki koksjalne. Z tego co pamiętam to w te słupki z tyłu też wchodzą 16-tki

Przypuszczam że auto jest 7 - osobowe :)

Jeżeli tak to raczej należy założyć te głośniki z tyłu :)

tomaz87, napisz czy te głośniki będą zasilane wyłącznie radiem czy planujesz je kiedyś podpiąć pod wzmacniacz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, na podszybiu i na słupkach z tyłu mieszczą się 16stki :) Samochód jest zarejestrowany na 5 osób, ale oczywiscie jest opcja na dwa dodatkowe fotele.

Zastanawiam się właśnie czy wkładać wzmacniacz czy nie i nie mogę nic wymyślić, ale bardziej jestem za tym żeby go jednak wsadzić :) ale nie mam pomysłu i nie znam się jak to wszystko ze sobą dobrać żeby dobrze grało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli twoja kwota nie obejmuje radia to polece ci ESX Signum SX-480 - wzmacniacz czterokanałowy(600zł) do tego zamiast systemu na przod glosniki coaxialne mb quart dkg 116 (400zł)i bedziesz miał bardzo ładny przod. Na tył cos mozna wrzucic prostszego, tanszego jako uzupelnienie dzwieku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Radyiko np: CLARION DXZ389RUSB

System przedni - μ-Dimension EL-6 Comp

Głośniki tylne - PowerBass L-652

Całość na początek pod radjem zagra przyzwoicie i zmieścisz się w budżecie :) a z czasem dołożysz jakiś wzmacniacz i skrzynke i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięx za pomoc :) chyba zamówie w takim razie na zestaw przedni te μ-Dimension-y EL-6 Comp, a na tył PowerBass L-652 ... narazie to podepne pod mojego kenwooda a w najbliższym czasie zaopatrze sie w jakieś radyjko Clariona albo Blaupunkta, wzmaka i skrzynke... stopniowo bedę dawkował tą zajawkę :)

 

[ Dodano: 2008-10-03, 18:09 ]

Noooo U-Dimension-y już chulają, teraz czekam aż przyślą PowerBass-y L-652 montuje z tyłu i zobaczymy jak to razem zagra pod kenwood-em. Póki co będę się cieszył tym sprzętem, a po nowym roku pomyślę nad jakimś subem i wzmakiem. I teraz pytanie do forumowiczów, co byś Cie proponowali pod taki zestaw jaki mam obecnie ? I drugie pytanie, troche może i śmieszne :) ale jak działa, naklejka u-dimension, którą dostałem razem z głośnikami ? Mianowicie jak sie ją nakleja ? to jest jakaś termiczna, czy wystarczy odkleić i ciulnąć gdzie sie podoba :)

 

Czekam na propozycje

 

[]DOZDRO NA MAXA !

 

[ Dodano: 2008-10-03, 18:12 ]

Sub + wzmak + radyjko oczywiście bo mój kenwood nie ma wyjścia na wzmacniacz. Radyjko chciałbym już z mozliwością łączenia się za pomocą bluetooth i z wejściem aux na jacka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...