Skocz do zawartości

Co jest wart subwoofer Atomic'a?


miki87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zauważyłem, że właśnie na tym forum udziela się wielu znawców tzw. "lepszych" głośników basowych.

Dlatego wydaje mi się, że właśnie tutaj otrzymam informacje nt. marki ATOMIC http://www.atomicspeakers.com/

a dokładniej ich subwooferów, bo te mnie interesują...

 

Otóż, zakupiłem 'okazyjnie' taki głośniczek(oczywiście nie w kraju) na dniach dotrze:

 

http://obrazki.elektroda.net/70_1222033295.jpg

 

I wydaje mi się, że jest to taki model(lub coś podobnego):

 

http://www.atomicspeakers.com/productinfor...ypse/AP15D.html

i tu:

http://www.view-corner.de/shop2/index.html...28_AP15D841.htm

 

Kupiłem w ciemno bo przeczuwałem, że nie jest to jakaś przeciętna marka... własna strona internetowa, ciekawe projekty, dość pokaźne konstrukcje... tak więc nie jest to chyba półka Buszmenow i Voicekraftów... ani też nie jest to klasa FI,RE,AS czy Orionów...

 

Dodam, że nie jestem DB dragowym maniakiem i olbrzymiej ilości subwooferów nie miałem możności testować.

Bardziej interesują mnie wzmacniacze, których 'troszeczkę'........... już przeszło przez moje ręce ]:->

 

Wracając do meritum, czy warto zainteresować się dokładniej tym subikiem...? tj. budować budę, wkładać mocniejszy wzmacniacz itd..

czy będzie on dobry do normalnego użytkowania, lubię gdy bas jest mocny i potrafi nisko zejść, ale z drugiej strony bez przesadyzmu..

Muzyka gra dla mnie, okna zamknięte a sub ma być uzupełnieniem najniższych częstotliwości...

 

Aha, zasilanie nie powinno być problemem... mam jakiego Velocity Burning desire 2, DLS CA 10 , ewentualnie Precision Power DCX 1500.1...

Kwestia ile ten głośnik ma RMS/4ohm no i nie wiem na 100% czy będzie to dual Voice czy z jedna cewką... bo tam coś piszą 1000watts... he he pewnie jak na wzmakach Firstów:)

 

Czekam na każdą interesującą wiadomość...

 

z góry dziękuję za rady i pomoc

 

pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc nie jest to chyba półka Buszmenow i Voicekraftów... ani też nie jest to klasa FI,RE,AS czy Orionów...

dlaczego sądzisz ze ŚREDNI Atomic jest klase wyzej od np. helona, btl-a, XXX-a -bo nie napisałes o jakie głosniki tych marek ci chodzi....

Kwestia ile ten głośnik ma RMS/4ohm no i nie wiem na 100% czy będzie to dual Voice czy z jedna cewką...

głosnik nie ma mocy RMS przy 4 czy przy 2 ohm to wzmacniacz ją ma, a głosnik moze przyjąc daną wartosc RMS (jak pisza 1kW)i tyle, a ile mu wpakujesz i ile wytrzyma to inna bajka....

co do tego konkretnego głosnika to sam widzisz ze to srednia półka ale.... atomic robi konkretna robote i gdyby nie pospiech to sam bym brał APXX 18" bo byłem zdecydowany na niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic to jedna z lepszych jak nie najlpeszych firm robiąca sprzety DBdragowe wzmacniacze z seri AT i głośniki APX czy APXX to high-end w splowym swiecie. hehe i raczej do firs.. czy busz.. nie mozna porownywać. Ta niższa seria napewno lepiej sie nada do słuchania muzyki. Najwyższe serie to suby stworzone do przyjmowania ogromnych mocy. Ten jeden apxx pewnie moze przyjąc wiecej mocy niz wszystkie voice cos tam wyprodukowane przez firme hehe :] żart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc nie jest to chyba półka Buszmenow i Voicekraftów... ani też nie jest to klasa FI,RE,AS czy Orionów...

dlaczego sądzisz ze ŚREDNI Atomic jest klase wyzej od np. helona, btl-a, XXX-a -bo nie napisałes o jakie głosniki tych marek ci chodzi....

Kwestia ile ten głośnik ma RMS/4ohm no i nie wiem na 100% czy będzie to dual Voice czy z jedna cewką...

głosnik nie ma mocy RMS przy 4 czy przy 2 ohm to wzmacniacz ją ma a głosnik moze przyjąc daną wartosc RMS i tyle a ile mu wpakujesz i ile wytrzyma to inna bajka....

co do tego konkretnego głosnika to sam widzisz ze to srednia półka ale.... atomic robi konkretna robote i gdyby nie pospiech to sam bym brał APXX 18" bo byłem zdecydowany na niego

 

chodziło mi, że nie jest to klasa buszmenów, ani znowu klasa najwyzsza FI , RE, Orion itd......tylko chyba przeciętna.. Trochę źle mnie zrozumiałeś

ale spox.

Z mocą faktycznie nieprecyzyjnie się wyraziłem... dlatego zapytam, jaką mocą wzmacniacza najlepiej zasilić ten głośnik...

Z Twojej wypowiedzi mam wnioskować, że ten sub jest troszkę lepszy od budżetówek typu Infinity ref 1250, PB m-12 itp?

Na prawdę mało się orientuję w temacie subwooferów dlatego pytam o radę... A pytam też dlatego, bo śmieszne pieniądze dałem, za tego Atomica i Alpine na fotce... No i czy jest to faktycznie model który znalazłem we wklejonych linkach?

 

 

edit.

no toś mi Mike ciekawostkę powiedział:DD oby tylko pomyślnie dotarł w moje ręce:) tylko szkoda, bo pewnie mi się taki głośnik nie przyda... jak już pisałem, nie interesi mnie DB drag i mucka;/ no, ale chociaż se będę miał na co popatrzećhttp://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc nie jest to chyba półka Buszmenow i Voicekraftów... ani też nie jest to klasa FI,RE,AS czy Orionów...

dlaczego sądzisz ze ŚREDNI Atomic jest klase wyzej od np. helona, btl-a, XXX-a -bo nie napisałes o jakie głosniki tych marek ci chodzi....

Kwestia ile ten głośnik ma RMS/4ohm no i nie wiem na 100% czy będzie to dual Voice czy z jedna cewką...

głosnik nie ma mocy RMS przy 4 czy przy 2 ohm to wzmacniacz ją ma a głosnik moze przyjąc daną wartosc RMS i tyle a ile mu wpakujesz i ile wytrzyma to inna bajka....

co do tego konkretnego głosnika to sam widzisz ze to srednia półka ale.... atomic robi konkretna robote i gdyby nie pospiech to sam bym brał APXX 18" bo byłem zdecydowany na niego

 

chodziło mi, że nie jest to klasa buszmenów, ani znowu klasa najwyzsza FI , RE, Orion itd......tylko chyba przeciętna.. Trochę źle mnie zrozumiałeś

ale spox.

Z mocą faktycznie nieprecyzyjnie się wyraziłem... dlatego zapytam, jaką mocą wzmacniacza najlepiej zasilić ten głośnik...

Z Twojej wypowiedzi mam wnioskować, że ten sub jest troszkę lepszy od budżetówek typu Infinity ref 1250, PB m-12 itp?

Na prawdę mało się orientuję w temacie subwooferów dlatego pytam o radę... A pytam też dlatego, bo śmieszne pieniądze dałem, za tego Atomica i Alpine na fotce... No i czy jest to faktycznie model który znalazłem we wklejonych linkach?

 

 

edit.

no toś mi Mike ciekawostkę powiedział:DD oby tylko pomyślnie dotarł w moje ręce:) tylko szkoda, bo pewnie mi się taki głośnik nie przyda... jak już pisałem, nie interesi mnie DB drag i mucka;/ no, ale chociaż se będę miał na co popatrzećhttp://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif hehe

 

Tak jak pisałem nie jestem pewien bo nie przegladałem pełnej oferty atomic ale myśle że właśnie te niższe serie sa stworzone bardziej do słuchania niz do spl ale jak sie sprawdzają tego juz nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej wypowiedzi mam wnioskować, że ten sub jest troszkę lepszy od budżetówek typu Infinity ref 1250, PB m-12 itp?

BANKOWO

ale.... nie wiem z z ejsciem na nizsze partje Hz ale powinno byc OK, jak go wyszarpałes za dobre pieniadze to nie powinienes załowac

a porównując go do boshmanna czy innych firstów to chłopaki z atomica powinni cie za to zlinczowac:) (oczywiscie zartuje http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajno, dzięki Panowie za dobre info:) teraz tylko liczę na szybką i bezpieczną dostawę.

Jak już będzie u mnie to cyknę fotki i wtedy pomyślimy o domku dla niego... no i zasilaniu:)

 

za porównania z firstami i Voice craftami mocno przepraszam:)http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...