Skocz do zawartości

ESX VISION V200.2


ulis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcę zasilić Morel Dotech mkII aktywnie. W tej chwili posiadam Emphasra 2145 i na alledrogo znalazłem taki wzmacniacz: http://allegro.pl/vision-v200-2-stan-bdb-swietny-wzmacniacz-zobacz-i2019414660.html Jak myślicie czy będzie można wtedy lepiej mt11 (w przyszłości napewno inny przetwornik) "ogarnąć". Czy ten Emphaser to dobry wybór na midbas czy poszukać czegoś innego a ten zostawić do suba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że raczej jego przeznaczenie to mały sub. Wiem, że mogą polecieć gromy za to, że powiem o jego małej mocy, ale taka prawda. Mój ESX miał porównywalną moc i grał bardzo przyzwoicie, ale przy głośniejszym słuchaniu wychodził brak mocy (woofery 100 RMS), ujawniało się to słabszym kopnięciem, jakość dźwięku była bardzo OK. Spięcie mojego w 2 mostki i podanie tego na głośniki dopiero pokazały jak potrafią pompować. Celował bym jednak w coś mocniejszego dla tych wooferów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmaka znam , zasilalem nim rozne suby ale dla testow oczywiscie poszedl pod system 2way i zlego slowa nie moge powiedziec , bardzo duzo dynamiki i wyraznie odczuwalna moc , balem sie o woofery przy mocnnym wysterowaniu bo lataly na sporych wychylach lecz kontrolowanych , takie dwa tluczki na wooferach fajne i sprawiajace duzo frajdy ale.... ta moc jest zbedna wiec tym bym sie nie kierowal wybierajac wzmaka a alpine dobrze posluchac u siebie na systemie bo czasai moze sie nie spodobac , kolejna kwestia przy zasileniu przodu ze nie wykazuje zbytniej szczegolowosci przekazu raczej postawiono na dynamike przekazu niz jego dokladnosc.

 

nie będzie zbytnio odbiegał jakością od XM'a

 

A xm to jakies cudo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zabawy będzie dobry, nie będzie zbytnio odbiegał jakością od XM'a chociaż ja pomyślałbym nad czymś bardziej jakościowym z mniejszą mocą... Wogóle to jaki budżet?

Chcę zasilić tego morela aktywnie + sub. Aktualnie mam Emphasera 2145 i kupiłem tego xma a teraz zastanawiam się nad trzecim piecykiem. Nie wiem czy może tego emphasera zostawić na wooferach? Proszę o radę bo nie wiem, Budżet jest elastyczny ale tak w okolicach 400-500zł. Aktualnie kładę całą instalację ale wszystko staram robić się troszkę na wyrost bo klocki w przyszłości napewno będą wymieniane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego masz suba? Bo można by emphasera zostawić na suba, a na woofersy coś lepszego. Ewentualnie sprzedać Emphasera i kupić 4ch na woofersy I suba.

Właśnie Sub też muszę kupić. Będę robił zabudowę bagażniku i najprawdopodobniej obudowa zamknięta na 12" bo chciałbym uzyskać ładne niskie zejście ale nie chcę żeby był "zamulony". Budżet na glośnik to też okolice 400-500zł. Tego Emphasera chcę dać na suba a na woofery poszukać czegoś lepszego. Czy JL 12w3v2 to dobra opcja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Sub też muszę kupić. Będę robił zabudowę bagażniku i najprawdopodobniej obudowa zamknięta na 12" bo chciałbym uzyskać ładne niskie zejście ale nie chcę żeby był "zamulony". Budżet na glośnik to też okolice 400-500zł. Tego Emphasera chcę dać na suba a na woofery poszukać czegoś lepszego. Czy JL 12w3v2 to dobra opcja?

Dobra, jest dużo innych fajnych opcji np as hx12sq, z tańszych helix w12.

Na woofery szukałbym stega qmos II75.2, albo audio arta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam na giełdzie i na alledrogo i ciężko znaleźć mi coś odpowiedniego:/ Wybrałem kilka i nie mam pojęcia jak będzie to grało. Chodzi mi o

ZAPCO iFORCE 450

 

ESX SIGNUM SX-480

 

 

JL Audio e4300

 

 

AUTOTEK 600.S

 

Nie mam zielonego już pojęcia... będzie to grało przez aktywną zwrotkę ALPINE DRE-A500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...