Skocz do zawartości

Wykresy pasm przenoszenia głośników


Tarik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli można, to prosiłbym o wymienienie firm które podają wykresy pasm przenoszenia swoich głośników.

Chodzi mi o nisko oraz średnio tonowe modele, z odchyleniem od osi o 45 stopni przy tych ostatnich.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z odchyleniem od osi o 45 stopni przy tych ostatnich.

malo kto lub nikt nie podaje 45 stopni

standard to 0, 30 i 60

 

http://www.wavecor.com/ ale sa tez wyjatki

wavecor podaje co 15 stopni i podaje jeszcze cos czego nie widzialem NIGDZIE - parametry PRZED i PO wygrzaniu glosnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Pawle :wink:

 

Hertz podaje takie charakterystyki, choć dla subwooferów tak samo jak Wavecor - wcale, a pytam dlatego, że muszę wiedzieć przy jakiej częstotliwości odciąć wysoko tonowe. Póki co zaciekawiły mnie Hertz HV 165 XL. Oczywiście 30 i 60st. też mnie interesuje.

Co do subów, to jestem przekonany do 2 sztuk w bass-reflexie i też od producenta "z wykresem".

 

Jakość dźwięku jest dla mnie priorytetem, ale w drugiej kolejności zależy mi na wysokiej skuteczności tych głośników. Budżet postaram się dostosować do Waszych propozycji, o ile nie będą to prawdziwie audiofilskie modele.

Bardzo proszę o propozycje, jeśli nie konkretnych modeli, to chociaż firm z ww. danymi, ponieważ w dziedzinie car audio dopiero raczkuję :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj nie ma wykresow dla subwooferow bo pasmo ponizej 400-500Hz jest bardzo ciezko zmierzyc

i nie sugerowalbym sie do konca wykresami producenta co do ciec glosnika bo tamte pomiary robione sa w innych warunkach

moga byc robione np w odgrodzie o odpowiedniej szerokosci a u ciebie glosnik siedzi w slupku "schowany" miedzy szybami a deska

poprzez odbicia od ww wykres glosnika moze byc inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertz podaje takie charakterystyki, choć dla subwooferów tak samo jak Wavecor - wcale,

dla subwooferow brak ch-k kierunkowych bo bas nie jest kierunkowy! :D

im wyzsze pasmo tym bardziej kierunkowe

dlatego NIKT nie podaje ch-k kierunkowych subwooferow (pomijam line-array)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt?? To dziwne, bo większość firm home audio i WSZYSCY producenci PA podają te wykresy, zazwyczaj w półprzestrzeni.

Ale skoro jest jak jest, to spytam czy są jakieś domowe basy, które przetrwają w aucie?

O typy średnich też bym prosił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt?? To dziwne, bo większość firm home audio i WSZYSCY producenci PA podają te wykresy, zazwyczaj w półprzestrzeni.

subwooferow czy midwooferow?

 

tylko zwroc uwage ze estrada to co innego niz granie w pomieszczeniu zamknietym

 

domowe glosniki smialo wszystkie mozesz montowac - byle tylko zabezpieczyc przed woda (to samo tyczy sie glosnikow samochodowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, o tym akurat słyszałem i mówicie, że na suby mogę śmiało szukać pośród domówek?

Przecież to żadne odkrycie, to dlaczego mało kto korzysta ze sporo większego wyboru i zazwyczaj niższych cen pośród home audio? Czy to tylko kwestia zazwyczaj wyższej impedancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówicie, że na suby mogę śmiało szukać pośród domówek?

tak, tylko przy 8r bedziesz mial mniej mocy

z wooferami w drzwi bywa roznie - jedne graja inne nie

 

Przecież to żadne odkrycie, to dlaczego mało kto korzysta ze sporo większego wyboru i zazwyczaj niższych cen pośród home audio?

sa ludzie ktorzy montuja domowe glosniki w samochodzie

np pamietam gdzies na targach samochod z vifami PL w drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...