Skocz do zawartości

Lampa Helix E40 - opinie


mkgustav
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłem na allegro (niby)lampowca w rozsądnej cenie:

 

http://allegro.pl/helix-e40-lampowy-jedyny-na-allegro-4x85w-i2022485627.html

 

Moc jak na prawdziwą lampe wg. mnie mało wiarygodna. Czy ktoś wie coś o tym klocku? Ktoś go słuchał? Z jakimi klockami?

 

Znalazłem takie coś: http://www.audiocar.pl/forum/viewtopic.php?t=1703

Co to jest "zaokrąglona średnica"? Co to znaczy, że wzmak ma "fajny dół"?

 

Lubie klarowną góre, ale nie trawie suchego grania dlatego porównanie z A4 odpada - jest zbyt sterylny.

 

Do zasilenia LS29neo i AS HX 165Phase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Mehow by napisał coś od siebie bo miał taki piecyk:

http://audiomanufaktura.pl/bmw-e34/

 

Już nie pamiętam dokładnie z czym to grało. Za dużo już tego było:)

Podobnie jak Ty nie mam dobrych doświadczeń z Helixem A4. A E40 mi się podobał. Dół fajny (:D ) mięsisty, miękki, ciepły lekko przymulony.

Przestrzennie na górze, detalicznie i łagodnie. To tak w skrócie.

 

To nie jest pełna lampa tylko hybryda. Dlatego taka moc podana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS HX 165Phase.

Podaruj go sobie do ..."nich" bo potrzebują naprawdę solidnych 150 watów* ( w moim odczuciu żaden piecyk na zmostkowanych kanałach już "tak" nie potrafi) wtedy naprawdę potrafią ciekawie zagrać.

Drugą sprawą jest ich ...lekkie "upośledzenie" na dwudrożność. Nie mówię, że nie dają rady ale w 3 drogach to one ...żyją :hyhy: .

Co do pieca moim zdaniem ot..."poprawny" klocek, niestety żadnym forumowym hitem nie jest. Żadna z ciekawych furek z tego co wytropiłem nie posiada na pokładzie tego piecyka dlatego moim zdaniem coś w tym tkwi.

Na Twoim miejscu pokombinowałbym nad "specyficznym" biampem ale na 2 różnych piecykach (przyszłościowe bo mniejszy piecyk z powodzeniem poradzi sobie ...kiedyś ze średniaczkiem).

 

* wymagają sporej aplikacji mechanicznej ...niestety :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebują naprawdę solidnych 150 watów

 

Wiem. Grały jakiś czas pod RFem 500s (2x125W) i jeszcze było im mało. Teraz pod euGENIUSZEM ciut brakuje im kopa, ale zagrały taką średnicą, że śmigam od tygodnia z bananem na twarzy, dlatego szukam czegoś podobnego jakościowo właśnie na woofer.

Swoją drogą na papierku 25W, typowo 50, a woofer Tempo6 zgładziło by w kilkanaście minut :)

 

Średniaki już są w słupkach(TB W2-780), przewody przeciągnięte, ale narazie sam nie potrafie sobie z tym poradzić, żeby to zagadało do mnie.

 

Wasylwek gra mi to w N14 5D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapco studio 500 i...wszystko jasne :hyhy:

 

Celuj je (TB) jak najbardziej na facjatę . Ls Neo to kopułka więc sobie poradzisz.

Jak chcesz pasywnie to służę schematem zwrotki tanga :hyhy:.

jeszcze raz zaznaczam ...nie żałuj mat w japońca bo to wszak... małe suby są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio 100 pod LSami gościł długo póki dałem drugą szanse gienkowi i on zostaje. Narazie 500 jest poza zasięgiem niestety.

 

Góra i środek w słupkach, skierowane w pysk kierowcy.

 

Maty, gąbka, mato-gąbka i bolące palce od ugniatania są :) Drzwi moge rokręcać i skręcać z zamkniętymi oczami jedną ręką tyle razy je poprawiałem, ale było warto :) Wszystko w furtkach uspokoiłem oprócz drgających szyb, ale zapanuje nad nimi jak sie ociepli.

 

Co do zwrotki to jestem bardzo, bardzo chętny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pieca moim zdaniem ot..."poprawny" klocek, niestety żadnym forumowym hitem nie jest. Żadna z ciekawych furek z tego co wytropiłem nie posiada na pokładzie tego piecyka dlatego moim zdaniem coś w tym tkwi.

 

Zapco studio 500 i...wszystko jasne :hyhy:

 

 

500 nie jest forumowym hitem ? Jak Emil śni o niej po nocach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy macie z ta 500tka:) Niezły piecyk, ale jak dla mnie przynajmniej dwukrotnie przewartościowany:) Miałem go u siebie przez jakiś czas, dawałem mu szansę. Ale coś nie było widać tych 250watufff..... I to nie tylko moje spostrzeżenia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...