Skocz do zawartości

Moje granie w Alfie Romeo 156


artur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aby ułatwić sobie prace wymontowałem fotele. Zasilanie biegnie w lewym progu, sygnałówki środkiem a głośnikowe w prawym rogu.

 

http://img525.imageshack.us/img525/3939/dsc00798mr.jpg

 

http://img267.imageshack.us/img267/2926/dsc00797h.jpg

 

http://img407.imageshack.us/img407/4296/dsc00796w.jpg

 

Mniej więcej tak ma to wszystko wyglądać jeszcze trzeba wyciąć otwór na suba i obić tapicerką.

 

http://img339.imageshack.us/img339/8315/dsc00823u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze zastanawiałem się jak zachowa się taka zabudowa przy konkretnym wjechaniu w dupę pojazdem z tyłu.

Ma ktoś jakieś doświadczenia? Ja u siebie z tego powodu przerabiałem zabudowę (to co było zbędne zostało zamienione na twardy styropian)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze zastanawiałem się jak zachowa się taka zabudowa przy konkretnym wjechaniu w dupę pojazdem z tyłu.

Ma ktoś jakieś doświadczenia? Ja u siebie z tego powodu przerabiałem zabudowę (to co było zbędne zostało zamienione na twardy styropian)

 

 

Przyznam ze ja mialem taka przygode tyle ze auto to Hatchback . Niestety malolata sie zagapila chyba jak stalem juz jakis czas na swiatlach i bum :kwasny: Niestety i z drogiej strony stety oprocz zderzaka i klapy tylnej zabudowa bagaznika ( ImageShack� - Online Photo and Video Hosting szczesciem nie ucierpiala tylko samochod co dzis sie z tego smieje bo niezla kase sciagnelem z jej ubezpieczenia :wink: , i szczerze mowiac gdyby nie zabudowa ktora solidnie przykrecona do karoseri samochodu moglo by sie to skonczyc wieksza wgniotka

 

Sorki ze sie wcielem w temat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze zastanawiałem się jak zachowa się taka zabudowa przy konkretnym wjechaniu w dupę pojazdem z tyłu.

Ma ktoś jakieś doświadczenia? Ja u siebie z tego powodu przerabiałem zabudowę (to co było zbędne zostało zamienione na twardy styropian)

 

 

Przyznam ze ja mialem taka przygode tyle ze auto to Hatchback . Niestety malolata sie zagapila chyba jak stalem juz jakis czas na swiatlach i bum :kwasny: Niestety i z drogiej strony stety oprocz zderzaka i klapy tylnej zabudowa bagaznika ( ImageShack� - Online Photo and Video Hosting szczesciem nie ucierpiala tylko samochod co dzis sie z tego smieje bo niezla kase sciagnelem z jej ubezpieczenia :wink: , i szczerze mowiac gdyby nie zabudowa ktora solidnie przykrecona do karoseri samochodu moglo by sie to skonczyc wieksza wgniotka

 

Sorki ze sie wcielem w temat :P

Jestem ciekaw jak ubezpieczyciej podszedł do wyceny zabudowy?? Możesz coś więcej napisać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mialo sie tak ze przyjechal po dlugim moim oczekiwani rzeczoznawca postrzelal kilka fotek z zewnatrz miernikiem do lakieru przelecial caly samochod , zapytal co i jak w jakich okolicznosciach sie to stalo itp itd chcial sobie obejrzec pas tylni ale gdy otworzylem bagaznik zdziwil sie i pytal czy to da sie zdemontowac no i musialem wyciagac przy nim zabudowe ktora jak wspomnialem wczesniej nie byla naruszona po tzw dzwonie jedyne co ucierpialo to zderzak i klapa bagaznika ale z uwagi ze tyle do mnie jechal i dojechac nie mogl pozwolilem sobie troszki te straty swoje powiekszyc miedzy innymi pogielem troche wydech co nie byl naruszony a na jego miejsce wyladowal nowy jak i klapa i zderzak wsumie to wyszedlem na plus z tego co mi uznal za szkode :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnoręczna robota, czy nie pieniądze za nią musisz otrzymać. I nie ma zmiłuj - nie Ty spowodowałeś wypadek i za każdą zmianę ubezpieczyciel sprawcy musi Ci wypłacić odszkodowanie.

 

Tak samo mało osób o tym wie, ale jeśli samochód służy Ci do dojazdów do pracy, ew. w inny sposób zarabia na siebie, to możesz się domagać od ubezpieczyciela sprawcy zwrotu pieniędzy za wynajęty samochód na taką okoliczność - trzeba przedstawić stosowne faktury rzecz jasna.

 

A żeby nie było offtopu - bardzo fajne podejście do zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpiecza się z osobna, stawka ubezpieczenia jest 10% wartości sprzętu, ale to w przypadku jak Ci ukradną CA lub całe auto lub jak sam np. cofajac walniesz w ściane i CA się poprzestawia...nie wiem jak to jest z wypłatą jak ktoś w dupkę Tobie tj. Twojemu autu wjedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Rafix1 pisze, dotyczy autocasco. I faktycznie tak jest, że za każdy dodatkowo ubezpieczony sprzęt musisz dopłacić jakąś tam sumę - zależnie od ubezpieczyciela większą lub mniejsza.

 

A co do wypłaty w przypadku odszkodowania - jeśli mam wymienione reflektory/zderzaki/wstawcie co tam wolicie na jakieś droższe/lepsze to za takie otrzymam pieniądze, bo takie uległy uszkodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel ma prawny obowiązek przywrócić stan i wygląd samochodu do tego sprzed kolizji. Tak na chłopski rozum to powinno to być liczone ilość godzin x stawka za godzine. Oczywiście tutaj towarzystwo ubezpieczeniowe się nie zgodzi co do sumy. Zostaje jeszcze koszt uszkodzonych wzmacniaczy i subwoofera.

 

Co do dodatkowego ubezpieczenia sprzętu od kradzieży to wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza co piszecie, tylko wiadomo, jak "chętnie" ubezpieczalnie wypłacają kase ;) za dodatkowe rzeczy nie związane z autem

 

A co do wypłaty w przypadku odszkodowania - jeśli mam wymienione reflektory/zderzaki/wstawcie co tam wolicie na jakieś droższe/lepsze to za takie otrzymam pieniądze, bo takie uległy uszkodzeniu.

 

oby tak było, gdyby ktoś w dupke wjechał

 

Ubezpieczyciel ma prawny obowiązek przywrócić stan i wygląd samochodu do tego sprzed kolizji.

 

teoretycznie tak, a praktycznie będzię próbował jak najmniej wypłacić (np. a skąd ja mam wiedzieć, że te wzmacniacze nie były wcześniej uszkodzone...że, czy na pewno kolizja miała wpływ na uszkodzenie wzmaków itp. itd)

a jakby doszło do procesu sądowego, to udowodnić musi ten co wniósł pozew (czyli właściciel auta i CA) a nie ten co kasy nie chce wypłacić (czyli ubezpieczalnia) he, he :)

 

także teoria, teorią a życie swoje ;)

 

ok, EOT

 

wracając do tematu...ładnie prace postępują !!! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że niechętnie wypłacają pieniądze za dodatkowe rzeczy, a i to co muszą wypłacić minimalizują jak się da.

 

Jeśli chodzi o sprawdzenie w jaki sposób np. wzmacniacz uległ uszkodzeniu jest po stronie rzeczoznawcy - niestety taka jest jego funkcja przy opisywaniu szkody. Jeśli się nie zna, to niech wyśle do kogoś kto to potrafi. My nie musimy w to ingerować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje maleństwo które posiadam już długo. Jakiś czas temu sprowadziłem z kolegą 2 szt z USA.

Cena była śmiesznie niska w porównaniu do cen w PL.

 

http://img201.imageshack.us/img201/4730/dsc00845q.jpg

 

 

http://img843.imageshack.us/img843/2130/dsc00846p.jpg

 

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego subwooferach oferowanych w PL uzyskują 300W a sprowadzone 500W?? :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

http://img641.imageshack.us/img641/8072/dsc00867la.jpg

 

 

Tył już prawie skończony :wink2:

 

http://img714.imageshack.us/img714/6149/dsc00848rt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna zabudowa, piękne wykonanie, wykończenie super , jestem na :ok:

Na zdjęciach albo mi się wydaje widać główki od wkrętów??

Niestety widać główki wkrętów, nie miałem pomysłu jak zamocować płyty do stelarza. Chce pomalować te główki farbą na szaro.

 

a nie myślałeś o oryginalnej maskownicy zamiast prętów ... zabudowa pełna profeska :)

Będzie oryginalna :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób przygotowałeś drzwi do wstawienia głośników? Jakie dystanse i czym przymocowałeś? Plastik w drzwiach gdzie oryginalnie jest głośnik wycinałeś? Co z tymi 2 wkrętami które trzymały drzwi?

Drzwi standardowo wygłuszone matą GMS, dodatkowo zaślepiłem otwory technologiczne blachą aluminiową o grubości 2mm. Na panele drzwiowe od wewnątrz dałem mate piankową GMS. W panelach nic nie przerabiałem wszystko jest Plug and Play :)

Jutro wrzuce fotki z postępami prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...