Skocz do zawartości

Kruszowa Alfa Romeo 156


Krusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Od jakiegoś czasu czytam forum i męczę ludzi na PW, pora chyba przedstawić moje auto, chociaż jeszcze prace trwają :)

Pierwszy raz w życiu się za coś takiego zabieram, chociaż całkiem lubie dłubać w elektronice, wcześniej lutowałem sam wzmacnicze, jestem też modelarzem :)

 

Pacjent to Alfa Romeo 156 z 2002 - która narazie zaprzecza stereotypom o alfach :) :

http://img580.imageshack.us/img580/8757/dsc0698jf.th.jpg

 

Aktualnie w aucie jest:

 

- Zestaw Morel Tempo 6 z przodu

- Wzmak MbQuarta PAB 4100 - narazie wykorzystane 2kan, pozostałe dwa będą na suba.

- JVC KD-Sh9101

- Okablowanie Hollywood-a

- Maty GMS

 

Na pierwszy ogień poszły drzwi i ich wygłuszenie plus montaż głośnika na dystansie MDF.

Część prac robiona w nocy pod blokiem w mrozie (jak widać na foto..) , ale dało radę :D Do drzwi poszły nowe kable przez wtyczki, trochę było z tym zabawy...

http://img694.imageshack.us/img694/1451/20111120233006.th.jpg http://img85.imageshack.us/img85/352/20111118210553.th.jpg http://img543.imageshack.us/img543/5859/20111120230434.th.jpg

 

Przeciąganie kabli w mrozie niestety zebrało swoje żniwo w postaci połamanych plastików - poszły w strzępy, a spinki nie puściły do końca...

http://img542.imageshack.us/img542/7864/20111113234536.th.jpg

Teraz się zastanawiam, czy nie powinienem zaślepić tych większych otworów, może w przyszłości się za to zabiorę - przy największym są dwie warstwy maty.

Tutaj drzwi na gotowo:

http://img257.imageshack.us/img257/9316/20111121180558.th.jpg

 

 

Aktualnie tweetery znajdują się w fabrycznych miejscach, mam nadzieję, że niedługo będą w słupkach.

 

Następnym krokiem jest montaż suba (już leży - Infnity Kappa 120w.ib) i wykonanie do niego budki z żywicy + mdf narazie mam jedną fotę:

 

http://img259.imageshack.us/img259/2196/20111227203321.th.jpg

 

Co do planów na najbliższą przyszłość:

- Na TW poleci osobny wzmak - XM4020 do biampingu

- TW w słupki

- Ukryć wzmacniacze w półce tylniej

- Zmienić sygnałówki na pro-con-glody (już leżą i czekają)

- Wyciągnąć woofer przed tapicerkę (nie bardzo wiem jak, jakeiś porady? średnica wycięcia w tapicerce jest sporo większa od głośnika z maskownicą)

- Uciszyć tapicerkę (podsufitka lata i najbardziej irytuje)

- Finalnie zrobić własne zwrotnice na jakichś lepszych bebechach

 

 

W skrócie słucham na tym wszystkiego - od metalu typu Motorhead, po jakieś elektro-nie-wiadomo-co (np. Parov Stelar, Hadouken! a przy okazji wszystko co pomiędzy np. Regge czy rock). Czuję, że jeszcze sporo jest do zrobienia, góra bywa nieprzyjemna przy ostrej gitarze elektrycznej - mam nadzieję, że nowe zwrotnice + sony xm + ukierunkowanie to naprawi, średnie są troche jak by przytłumione, ale narazie mogą być - tutaj pewnie pomoże znowu ukierunkowanie + wyciągnięcie woofera. Bas jest bardzo OK, brakuje mi trochę "uderzenia" jak np. stopa perkusji, ale w kawałkach typu Kanye West - Love Lockdown, czyli powolne niskie jest nieźle. Jak dojdzie sub, będzie pewnie akurat.

 

Dajcei znać jak wam się całość widzi :) Konstruktywna krytyka mile widziana.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A radyjko jakie masz? Ory czy coś fajnego? Też się męczyłem z tapicerką lecz u mnie w drzwiach. W końcu zakupiłem GMS 02 i cisza. Z tego co piszesz to masz fajny miękki bas a nie masz kika. U mnie odwrotnie (Focal A1). Kopnięcie jest lecz miękkiego basu mniej. Super, że udało się Tobie z przejściem kabli przez złącze. Ja za diabła nie mogłem tego ustrojstwa wydobyć no i nową dziurę w drzwiach zrobiłem. Wiosną się wezmę za poprawę.

 

Qrcze - teraz dojrzałem, że jednostka to JVC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać - u mnie na drzwiach też jest GMS 02 - kupiłem komplet 04+02. rzeczywiście mam wrażenie, że sporo pomaga, jednak są jeszcze detale które mnie denerwują - np. u pasażera lata ten uchwyt w którym jest przełącznik szyb. A najbardziej właśnie podsufitka irytuje. Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie? Trzeba ściągać i od nowa kleić, czy może starczy strzykawką dać trochę kleju w to miejsce i będzie ok?

 

Przez chwilę grało pod fabryczną jednostką z wyciągniętymi RCA z przedwzmacniacza (sam robiłem, dość łatwa operacja na alfaowner.com można znaleźć info które piny w zależności od wersji).

Nie zadowoliło mnie to jednak. Nie wiem czy wiesz, ale w łatwy sposób można też przejść na tryb BOSE mostkując wyjście booster - out z booster - in. Wtedy na głośnikowych kablach mamy niskie wyjście - 4v. Tej opcji jednak nie próbowałem.

Tak wygląda przerobione radyjko:

http://img849.imageshack.us/img849/3743/20111129234127.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu mi to zajęło ale w końcu przekonałem drugą połowę na wymianę radia. Zakupiłem Pioneera P77mp. Dodatkowo wszczepiłem w instalkę wzmaka Sony XMZR604. Teraz to w końcu gra. Patent z klejem w podsufitówkę dobry - można spróbować. U mnie ten problem nie występuje. Co do tych puszek z przyciskami od szyb to naklej na metalową część boczka (gdzie wkładasz omawianą część) kawałek GMS02. U mnie pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie w alfach interesuje kwestia przeciagania kabla plusowego z aku. Powiedz gdzie ty go poprowadziles ? Masa gdzie brana ?

Dystanse masz dedykowane do alfy ? Jaka wysokosc ? Pytam bo ja przerabialem dystanse od Cromy , troche za duzo idzie mi cisnienia pod tapicerke i bede zamiast wyjmowac przed tapicerke podwyzszal dystans mozliwie jak sie da do tapicerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel leci po stronie kierowcy. Jak się podniesie maskę to przy samym nadkolu w rogu jest taka gąbka. Wyciągamy to, potem odkręcamy podszybie i będzie widoczna gumowa zatyczka - ją trzeba wyciągnąć, zrobić dziurę - idealnie nadaje się na uszczelnienie. Kabel wychodzi w nogach kierowcy, a dalej już pod progiem do bagażnika.

Masa brana z bagażnika - dokładniej śruba dokręcająca pionową część kanapy. Nie mam praktycznie żadnych problemów z tego powodu.

Kable głośnikowe/sygnałowe/remote lecą środkiem konosoli - trzeba wyciągnąć fotel pasażera, zdemontować konsolę - dość proste, tylko jedna śruba od strony kierowcy w nogach ciężka do odkręcenia (dostęp..). Podnosimy lekko wykładzinę i kable ładnie przechodzą. A i mi się nie udało uratować prawie żadnej spinki trzymającej wykładzinę pod kanapą tylnią więc dobrze jest to odrazu kupić - na Allegro po 1zł/szt

Sporo informacji na ten temat jest na forum Alfaholicy.org :) (stronia nie konkurencyjna wiec mam nadzieję, że link to nie problem).

 

Ja użyłem zwykłych dystansów 36mm wysokości. Krawędź od strony drzwi jest oszlifowana zamiast tak |_ jest coś w tym stylu \_ dzięki temu dystans ładnie wpasowywuje się w otwór w drzwiach. Potem tylko wkrętami do blachy.

 

Mnie czeka to samo - czyli podwyższanie dystansu. I tutaj pytanie - czy mogę do pierwszego dokręcać kolejne? Byłoby to nałatwiejsze rozwiązanie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czeka to samo - czyli podwyższanie dystansu. I tutaj pytanie - czy mogę do pierwszego dokręcać kolejne? Byłoby to nałatwiejsze rozwiązanie.

możesz śmiało dokręcać, ja dodatkowo zapodałem jeszcze klej :) ... oczywiście dokładany pierścień mdf'u również powinieneś zaimpregnować (na siłę nie musisz impregnować, ale to będzie Twój świadomy wybór :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel leci po stronie kierowcy. Jak się podniesie maskę to przy samym nadkolu w rogu jest taka gąbka. Wyciągamy to, potem odkręcamy podszybie i będzie widoczna gumowa zatyczka - ją trzeba wyciągnąć, zrobić dziurę - idealnie nadaje się na uszczelnienie. Kabel wychodzi w nogach kierowcy, a dalej już pod progiem do bagażnika.

Masa brana z bagażnika - dokładniej śruba dokręcająca pionową część kanapy. Nie mam praktycznie żadnych problemów z tego powodu.

Kable głośnikowe/sygnałowe/remote lecą środkiem konosoli - trzeba wyciągnąć fotel pasażera, zdemontować konsolę - dość proste, tylko jedna śruba od strony kierowcy w nogach ciężka do odkręcenia (dostęp..). Podnosimy lekko wykładzinę i kable ładnie przechodzą. A i mi się nie udało uratować prawie żadnej spinki trzymającej wykładzinę pod kanapą tylnią więc dobrze jest to odrazu kupić - na Allegro po 1zł/szt

Sporo informacji na ten temat jest na forum Alfaholicy.org (stronia nie konkurencyjna wiec mam nadzieję, że link to nie problem)

 

Ja mam plus tak jak piszesz , minus od mocowania tylnego fotela , sygnal drugim progiem ( od strony pasazera ) a dystanse musze wymienic bo mam utwardzone kilkoma warstwami maty ale jednak jakos nie mam przekonania do plastiku a na szybko nie dostalem innych i musza do wiosny dojezdzic a przy wymianie przednich glosnikow sie za to zabiore.

 

A na Alfoholikach bywam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry,

Dziś dostałem XM-a i chyba trochę wtopiłem.

Ma gaina od 2v do 0.1v, tymczasem moje JVC ma wyjścia na 4v.

Jakiś prosty spośób by temu zaradzić? Wiem, że w Home-Audio, na wejściu sygnału jest po prostu potencjometr, ale czy to zadziała tutaj? Może jakiś układ czy cokolwiek?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

Z powodu zimy nic tu się ostatnio nie działo...

Niestety, pewnie sk.. postanowił sobie przywłaszczyć moje radio, w związku z tym będę poszukiwał czegoś nowego.

 

Pomoglibyście dobrać jakieś ciekawe radio do klocków które już mam?

Przypomnę:

MbQuart 4100 pędzi woofer morela + infinity kappa 120w.ib (jeszcze nie zamontowany sub)

Sony XM4020 do tweeterów

 

Myślałem, że może by się pokusić na coś do zrobienia aktywki z radia?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...