Skocz do zawartości

Zielona lampka wzmacniacza miga w rytm muzyki


koggi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam wzmacniacz CRUNCH V-3004. Zakupiłem go z myślą o zasilaniu systemu przedniego. Obecnie jeszcze takowego nie posiadam, ale właśnie dziś wykonałem sobie instalację i zamontowałem wzmacniacz. W celu sprawdzenia, czy wszystko jest ok podłączyłem pod każdy kanał głośnik Magnat Classic 204. Po włączeniu radia zielona lampka na wzmacniaczu migała w rytm muzyki niezależnie od ustawienia pokrętła GAIN.

Masa na 100% jest dobrze podłączona, a kabelki mają grubość 15mm^2. Dodam, że nawet FIRST, którego kiszę w szafie nie mruga pod tymi głośnikami i na tej samej instalacji (sprawdziłem dzis organoleptycznie) :-)

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma 75W na kanał RMS, a te głosniki niby 80W, czy to mogłaby byc przyczyna. A i jeszcze jedno - po przekroczeniu poziomu głośności 30 (Pioneer DEH-P8400MP) wzmacniacz się wyłącza, a po ściszeni włącza się ponownie. Natomiast nawet na 29 gra sobie normalnie i czysto, z tym że miga ta lampka. Tak się zastanawiam, czy on mi chociaż PB l6c pociągnie nawet w mostku 4 kanały --> 2 kanały?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie pomyliłem - robię wiele błędów, ale takich to już nie . Chociaż w takiej nerwówce (gdy cos nie działa) to można rózne głupoty zrobić.

Problem się rozwiązał, chociaż właściwie nie wiem jak - a mianowicie odłączyłem głośnik, zapaliłem silnik - lampka świeciła i nie migała, podpiołem głośnik na włączonym silniku (wiem, że tak się robić nie powinno) - lampka raz mignęła i zaczęła się świecić ciągłym światłem. Teraz nie miga nawet przy gain na max (oczy wiscie tak nie mam ustawione). Wzmacniacz wyłącza się dopiero przy 58 gdy gain jest na max, a przy normalnym (prawidłowym) ustawieniu mogę dojechać do końca skali. Piecyk po 30 min słuchania robi się tylko lekko ciepły, a przedtem był gorący. Dodam jeszcz, że na wyłączonym silniku wszystko przebiega analogicznie.

Tak się zastanawiam, czy ten wzmacniacz ma jakiś wewnętrzny kondensator :/ , czy coś - sam nie wiem!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...