Skocz do zawartości

Jak myślicie ilość dB


wrc16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecej decybeli uzyskamy z 2x10" w B-R czy z 2 glosnikow 12" w closed zakładając że wzmacniacz do tego jest ten sam,

głosniki 10" maja 300RMS i 12" również 300RMS badż 10" 350rms przy 12" 300RMS (Wszystkie skuteczność w granicach 90dB) wzmacniacz daje około 480 RMS na kazdy..

 

Troche zamotalem ale mam nadzieje że bedziecie wiedzieć o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak..Zasadniczo 10calowek nie wrzuca sie w br tylko w zamkniete . W dodatku zalezy tez od tego jakie glosniki maja spl. I to dokladnie a nie okolo.Jezeli glosnik ma spl=98dB i 100watt to zrobi tyle samo hałasu co glosnik ktory ma spl-95db i 200wat rms-u

zalezy jeszcze jak zestroisz skrzynie ale 2x10 powinna zagrac glosniej.Bo jak patrzysz na decybele to tylko br. Chociaz kumpel z autosound na 2xskryznia zamknieta puknal 136,6db.. Moze i malo w db ale mial skrzynecki i glosniki pod jakosc.

Jak idziesz tylko na db to bierz 2x 12 BR a jak chcesz jakosc to wybierz closed. 10" beda szybsze a 12 maja wieksza powierzchnie membrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecej decybeli uzyskamy z 2x10" w B-R czy z 2 glosnikow 12

nie mozesz do tego podchodzic w ten sposób, db PRZEDEWSZYSTKIM uzyskujesz dzieki WZMACNIACZOWI a podstawową czescia uzyskania dobrego wyniku jest skrzynia i jej zestrojenie (BR)

Głosnik tylko to ma przetworzyc (albo to przezyje albo nie - zalezy od tego kto kreci gainem)

rozumiem ze chodzi ci o cisnienie akustyczne - czy pomiar ESPL bo to tez sa dwa rózne swiaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg-si, Wszystko zalezy od glosnika ale niewiem co ma byc uzyskane u pytajacego. Bo podaje 2 skrajnosci rozne skrzynie,rozne glosniki i niewiem czego chce oczekiwac od basu. Nic niewiemy na temat glosników. to ze maja daną moc to tak jak oceniac samochod po nr rejestracyjnym..Jak chce miec walniecie to niech zrobi 2x12 w br a czemu pyta sie o closed? Mysli o jakosci?Czy moze ma mały bagaznik i dysponuje 60-70litrami..

To glosnik decyduje jak sie czuje w jakiej obudowie i nasze prefrencje.. tez znam wiele glosnikow co nie chodza w zamknietych skrzyniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w 2007 na zawodach w Poznaniu kolega Passat na 2*10 uzyskał 142 db tylko zasilał je pewnie Orion-em 2500d, 145db uzyskane na 2*12 to przyzwoity wynik ( w tym kraju) , piszecie że wynik zalezy od spl głosnika, ktoś to zmierzył jakieś dowody czy tylko teoria, bo głośnik JBL seri POWER 1222 ma spl 97 db tylko nikt nie startuje z tymi modelami chociaż cena 649zł. jest wyjątkowo śmieszna.

Aby uzyskac dobry wynik wystarczą 2 yakuzy 12 i Orion 2500d i gwarantuje ze jak zestroisz skrzynki to masz minimum 145 db, prawda jest taka że nawet zagra głośnik Tonsila tylko trzeba miec wzmacniacz, 1000w RMS przez 3 sek. wytrzymie każdy głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fanatix, zalezy jeszcze na jakich glosnikach..Decybele robi sie glownie na br.

JBL seri POWER 1222 ma spl 97
a przy 1W czy przy 2,83V? Bo to tez roznica..A w jakim aucie?Wytłumione?Nie?Był sufit z mdf-u?? Jest wiele rzeczy ktore wpływaja na glosnosc.

Mysle ze jakby sie zrobilo pomiar w komorze bezechowej to lepsza glosnosc uzyska sie z BR ale jak tu mozna porownywac 2 rozne glosniki.. 10 czy 12 cali przeciez to zupelnie inne przetworniki..

 

[ Dodano: 2008-09-19, 20:01 ]

Mysle ze jakiekolwiek porownanie mozna uzyskac majac dane przetwornikow.. Ja wezme jednego helona 15" zapodam mu 4kw małym autku i dmuchne na laicie 146dB.. Jak sie zestroi bardzo nisko (25hz) br z 2x10cali to moze zagrac ciszej a jak sie zestroi na 50hz to zagra glosniej od skrzynki zamknietej.Takich rzeczy nie mozna zbytnio porownywac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

145db uzyskane na 2*12 to przyzwoity wynik ( w tym kraju

2 x 12" Tychy 2008 - MULAT 147,1db (to spora róznica)

 

[ Dodano: 2008-09-19, 21:09 ]

JBL seri POWER 1222 ma spl 97 db tylko nikt nie startuje z tymi modelami chociaż cena 649zł. jest wyjątkowo śmieszna

smieszna??.....nooooo troche za wysoka osobiscie ten głosniczek moge porównac do lanzara max pro..........za 649 - to ŻADNA REWELACJA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zomer,to są dane producenta samego głośnika (niezabudowanego) nie mierzone w żadnym aucie,

Nero , bez urazy ale Mulat nie ma głośników po 400 czy 650zł za sztuke, po za tym 147 na jego sprzecie to jest wartość umiarkowana, 150 to bym się zdziwił ( Mulat,mam nadzieje że się nie pogniewasz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie tylko wydaje ze spl podany przez jbl nie jest podany wedlug normy 1m/1w no i to tylko efektywnosc a jaki wynik mozna na czym zrobic hehe kto to wie

dokładnie..... jakie SPL ma Fi 18" BTL ??

a jakie wyniki idzie na nim kręcic to pokaze wam w następnym sezonie (jak dozyje )

 

[ Dodano: 2008-09-19, 22:56 ]

Nero , bez urazy ale Mulat nie ma głośników po 400 czy 650zł za sztuke

to moze weźmy pierwsze lepsze z brzegu poczciwe yakuzy?? i podepnij je do RF 3000.1bd - osobiscie nie zdziwiłbym sie jakby padło w okolicach 146db (inna sprawa jest to czy to przezyja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche poplyneliscie z tematem i podajecie jakies wyniki z dbdrag a gdzie autor wspominal o jakis zawodach itp zapewne chodzi mu o zwykly uzytek z normalnym strojeniem a nie walacym po uszach portem br strojonym wysoko z gorka w charakterystyce +10dB....

 

te wyniki wcale nie musza sie przekladac na odczucia glosnosci/cisnienia w aucie

 

Czy wiecej decybeli uzyskamy z 2x10" w B-R czy z 2 glosnikow 12" w closed

co to za sprzet dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecej decybeli uzyskamy z 2x10" w B-R czy z 2 glosnikow 12" w closed
troche poplyneliscie z tematem i podajecie jakies wyniki z dbdrag a gdzie autor wspominal o jakis zawodach itp

jezeli chodzi o db to tylko o cisnienie lub głosnisc, do głosnosci proponuje przedni system konkretny

do cisnienia wiadomo...........

albo jedno albo drugie

jezeli kolega wrc16, chce "pograc" to nie widze zadnego problemu tylko po co pytanie o db????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat widze sie rozwinął :]

 

Tak jak kikla postow wyżej poprzednik mowił ze chodzi o zwykłe granie podczas normalnej jazdy.. i do zawodow na ESPL nie dB drag

 

A dlaczego pytam o takie 2 skrajności bo tak jak ktos tam napisał trzyma mnie maly bagażnik właśnie około 60-70 litrow wieć tylko takie 2 opcje wchodza w gre

 

Co do jbl p1222 mam takowego jednego w skrzyni B-R i wyciagnąłem nim na pomiarze 139 dB więc nie jest to chyba aż taki słaby wynik.. a dodam ze słucham w tej skrzyni tego głośnika na co dzien..

 

Po prostu chce zeby miało wieksze uderzenie tylko z tym ze w 60-70 litrach i może szybkośc troche większą chocia niekoniecznie..

 

jako ze tutaj są osoby ktore występuja w takowych zawodach wiec pytam http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif

 

Dzieki za rozwiniecie tematu i jak cos doradzcie mi jeszcze

 

 

A i jak 10" to bedzie to przawdopodonie x-ion 10" 2 sztuki a jak zamkniete to chyba drugi jbl P1222 (takie są moje propozycje i taki plan mam w zamąconej głowie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nero , bez urazy ale Mulat nie ma głośników po 400 czy 650zł za sztuke, po za tym 147 na jego sprzecie to jest wartość umiarkowana, 150 to bym się zdziwił ( Mulat,mam nadzieje że się nie pogniewasz)

 

Nie ma sie o co gniewac sam nie dokonca jestem zadowolony ale... bmw, male skrzynki itd moglbym przez kilka minut wymieniac. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

145db uzyskane na 2*12 to przyzwoity wynik ( w tym kraju

2 x 12" Tychy 2008 - MULAT 147,1db (to spora róznica)

 

 

 

[ Dodano: 2008-09-19, 21:09 ]

JBL seri POWER 1222 ma spl 97 db tylko nikt nie startuje z tymi modelami chociaż cena 649zł. jest wyjątkowo śmieszna

smieszna??.....nooooo troche za wysoka :) osobiscie ten głosniczek moge porównac do lanzara max pro..........za 649 - to ŻADNA REWELACJA

 

Ale passat startował podajze na VIBE BLACK AIR II ato duzo niższa półka niz RF

 

Team Toxic Bass robi więcej na tym modelu 10" niż ty na 18 :) więć nie taki zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...