Skocz do zawartości

Focal Solid 4 , FOCAL 165V30 i Bi-Amping


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy w tym zestawie mozna zastosowac Bi-Amping? Z tego co rozumiem to podłączam wtedy każdy tweeter i woofer do osobnego kanału , ale bezpośrednio do wzmacniacza ? czy stosuję wtedy zwrotnicę pomiędzy wzmakiem a głośnikami ?

Bo jeśli stosuję zrotnicę to ta z tego zestawu chyba się nie nadaje ? powinna mieć wtedy dodatkowy kanał wejścia?

Jak to jest bo nie do końca rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan jeśli chodzi o te R6a , to wiesz że to nie do mojego auta ;) Jeśli chodzi o "pifo" to wiesz zamień to w moim przypadku na cokolwiek innego ;) Jeśli chodzi o znajomość stron o bi ampie , to naprawdę nie znam strony o rozłożeniu zwrot Focali na 2 sekcje ;) Po opisie problemu widać że kolega raczej zaczyna zabawę , więc nie sądzisz że beż dokładnego opisu (fotostory) da radę to zrobić ...jedna pomyłka i traci jakiś klocek (zwiera wzmacniacz lub np. puszcza ful pasmo na tweeter) . Lepiej stracić "pifo" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to Kenwood KIV-BT900, grube klemy i kable 20mm2 plus i minus prosto od akumulatora ,kabel sygnałowy to Monster XLN401 2C-4M

a tych głośników Focal 165V30 jeszcze nie kupiłem , ale kupię napewno , słyszałem że są dobre.

 

Póki co mam Focal Access 165 A1 z tyłu na półce i mogę powiedzieć że jestem zadowolony jak grają. Ale wiem że potrzebuję na przód zestawu odseparowanego oraz wygłuszyć drzwi.

Apropo Bi-ampingu to poprostu chciałem się dowiedzieć troszkę o co w tym chodzi i czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W busie w sumie dużo DLSów ale z R6a już nic nie znajdziesz ;) Zresztą już wiesz co od dziś tam plumka ;) i to JAK PLUMKA !

 

Wracając do tematu , to udało mi się tak poprzecinać ścieżki , że zwrotka w ogóle nie wygląda na dłubaną (od strony elementów oczywiście) , a tylko wystają z niej 2 dodatkowe kabelki do których wchodzi sygnał ze wzmacniacza (kabelki od TW i WF przykręca się normalnie do zacisków na zwrotce) .

 

PS: Jak to ja nie wysłałem ? :)

 

Wklej fotkę zwrotki z obu stron , to może uda jednak coś zaradzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W busie ............. co od dziś tam plumka ;) i to JAK PLUMKA !

Przy okazji, może byś zdradził co tak fajnie może plumkać w tak wielkich drzwiach :)

a do tematu:

a tych głośników Focal 165V30 jeszcze nie kupiłem

wiec raczej nie zrobi fotek zwrotek :)

Apropo Bi-ampingu to poprostu chciałem się dowiedzieć troszkę o co w tym chodzi i czy warto.

Bi-Amping - Sposób zasilania zestawu głośnikowego z dwóch wzmacniaczy mocy. Każda sekcja głośników jest napędzana osobnym wzmacniaczem lub osobnym kanałem, osobno niskotonowa i średnio-wysokotonowa.

Z tym radiem tylko mody zwrotek bo nie znalazłem żadnego info o istnieniu procka w środku :)

W wielu przypadkach warto, wtedy możesz regulować osobno "głośność" woofera i tw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, może byś zdradził co tak fajnie może plumkać w tak wielkich drzwiach :)

a do tematu:

 

wiec raczej nie zrobi fotek zwrotek :)

 

Bi-Amping - Sposób zasilania zestawu głośnikowego z dwóch wzmacniaczy mocy. Każda sekcja głośników jest napędzana osobnym wzmacniaczem lub osobnym kanałem, osobno niskotonowa i średnio-wysokotonowa.

Z tym radiem tylko mody zwrotek bo nie znalazłem żadnego info o istnieniu procka w środku :)

W wielu przypadkach warto, wtedy możesz regulować osobno "głośność" woofera i tw.

Czyli z tym wzmacniaczem Focal Solid 4 , 2 kanały pójdą na tweetery 2 kanały na woofery i koniec , trzeba monoblocka dokupić aby zasilić subwoofer ? Do tego ciągnąć kolejne kable zasilające od akumulatora lub wstawić drugi akumulator z tyłu ? Tylko jak go wtedy ładować ?

 

Rzeczywiście z Bi-ampingiem wiążą się dodatkowe koszta , chyba podłączę ten zestaw normalnie i dokupie jakiegoś suuba. Ten mi się podoba

Focal 13WS UTOPIA 13cm ale mam na oku też ten FOCAL SUB 25A1 10" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub wstawić drugi akumulator z tyłu ?

 

Po co ?

 

 

Do tego ciągnąć kolejne kable zasilające od akumulatora

 

 

O rozdzielaczach napiecia nie slyszales ?

 

 

Ogolnie to mozna ominac oryginalne zwrotki za pooca zwrotki aktywnej albo wlasnie rozdzielac ori zwrotki tak czy inaczej uwazam ze skoro nawet nie masz tych glosnikow i nie wiesz jak graja to nie ma sensu teraz myslec o bi-ampingu , zatroszc sie o wazne kwestie jak poprawny montaz i zestrojenie wszystkiego po podlaczeniu a pozniej mysl co ulepszac i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...