Skocz do zawartości

Prośba o pomoc przy montowaniu drugiego radia.


onliest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

mój problem dotyczy zamontowania drugiego radia w bmw e46 coupe chodzi o to ze bede zakładał całe audio ale za cholere nie w miejsce oryginalnego radia nie pasuje żadne inne tak więc chciałem zamontować drugie radia w miejscu popielniczki tylko problem tkwi w tym że nie wiem jak sie za to zabrać nie wiem jak oddzielić panel radia itp...

Czy mógłby mi ktoś pomoc w jakiś sposób jak to zrobić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn? nie bardzo pojmuje. Mam poprostu dolączyć sie do oryginalnej instalacji i wyprowadzić drugą kostke iso która później podłącze pod nowe radio? i co wtedy oba radia będa grały ? A można poprostu zrobić tak zeby zostawić napiecie na starym radiu aby ono tylko świeciało ewentualnie pokazywalo jakas godzine a caly sygnał szedł z nowego radia? sory za laickie pytania ale w tej kwesti niewiele wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za bardzo kombinujesz - odpinasz stare radio...zostanie Ci złącze ISO z samochodu, do którego wpinasz radio. Stare będziesz miał całkiem wyłączone.

Jeśli nie masz w samochodzie instalacji ISO (nie znam dokładnie instalacji w BMW) znajdujesz na allegro - przejściówkę tak jak Kolega polecał...podłączasz radio do instlacji przez przejściówkę i po sprawie - stare radio również będzie wyłączone - jak chcesz możesz zostawić do niego napięcie...tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok już troszke mi rozjaśnia sytuacje a co do oryginalnego radai to tak jak kolega wyżej pisze nie chce psuc wyglądu.

 

Jeszcze pytanko na temat oddzielenia panela radia ? Widzialem kiedyś że coś takiego jest możliwe tylko znów pada pytanie jak?

Chce oddzielic panel dlatego ze sam panel chcialbym miec albo w schowku zaraz pod klimatornikiem albo w wysuwanym schowku pod kierownica po lewej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co pokazałeś to jest montaż radia 2Din w miejsce orginalnego radia i klimatronika.

 

Z tego co wyczytałem to koledze chodzi o zostawienie seryjnego radia a dodatkowe zamontować w schowku na okulary, tam niestety nie ma możliwości nic usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak kolega wyżej dziś z nudów przeprowadziłem kable z bagażnika do przodu i po rozkręcenia deski rozdzielczej stwierdzam że nie ma najmniejszych szans na wciśniecie całego radia w schowek pod climatronic, natomiast żeby upchnąć radio w schowku na okulary(ten po lewej str pod kierownica) trzeba konkretnej rzeźby bo schowek jest krótki i wąski myśle że najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie samego panelu w schowku pod climatronikiem a radio można schowku pasażera tylko teraz rodzi się pytanie czy możecie polecić mi kogoś kto by mi rozdzielił panel do radia alpine cde 9882ri ewentualnie może ktoś na forum potrafi coś takiego zrobić i ma chwile wolnego po nowym roku?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myslales o rozwiazaniu ktore moim zdaniem jest latwiejsze i bardziej estetyczne jedynie drozsze , mianowicie sprzedac radio kupic procka wyprowadzic u jakiegos magika sygnal z fabrycznego radia i cieszyc sie dobra muzyka i estetycznym wygladem ? Czy za wyprowadzenie czy rozdzielenie panela i tak bedziesz musial zaplacic podobna cene lub nawet wiecej za rozdzielenie a radio po sprzedaniu da ci polowe jakiegos prostego procka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie rozwiązanie byloby dla mnie ok bo nawet mam od niemiaszka gratisowo Dension 300 czyli urządzenie do podłaczenia ipoda i dziala z tego nawet multifunkcja wiec jeśli taki procek dałby taką jakość co alpine to mógłbym sie skusić na takie rozwiązanie tylko czy ktos już robił coś takiego? dodam że z przodu będą grały morelki wiec chciałem to wszystko zrobić w miare przyzwoicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest takich rozwiazan , sam nie stosowalem ale tez o tym mysle dla samej estetyki wnetrza samochodu i seryjny wyglad. Musisz chwile poczekac lub zadac temat to ktos ci wyjasni co i jak ale ogolnie chodzi o to zeby wyprowadzic z seryjnej jednostki swiatlowod i wtedy seryjne radio dziala tylko jako CD a dzwiekiem zajmuje sie przetwornik procka. Przynajmniej ja to tak rozumiem ale jeszcze sie nie zaglebialme w temat wiec tak jak mowie niech sie wypowie ktos kto to cwiczyl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś zabieram się za wygłuszeni drzwi a was prosze o doradzenie co wykombinować czy rozdzielać ten panel ? Czy może jak kolega wyżej napisał dac do seryjnego radai procek? Proszę o porady i ewentualnie koszty w.w rozwiązań.

 

PS. temat posta się troszke zmienił to może moderator również zmieni nazwe tematu.

 

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to wcale nie wiadomo czy z tego radia da się wyprowadzić optyka i czy wszystko będzie działało poprawnie.

Jeżeli by się to udało to koszta na pewno będą nie małe.

Moim zdaniem wygląd radia w E46 wcale nie jest aż taki "piękny" by był tego warty.

Najprostszym i najtańszym sposobem jest podmienić radio.

Mi akurat trafiło się kupić radio już z rozdzielonym panelem, więc zamontowałem go w schowku.

http://img832.imageshack.us/img832/4952/zdjcia013.th.jpg

http://img442.imageshack.us/img442/5916/caraudiobmw3e46098st3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...