Skocz do zawartości

Kable rozruchowe


kamilklin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zrobić własnoręcznie kable rozruchowe do samochodu. Jaki przekrój kabla zastosować na długości 3m?

10mm2 wystarczyłby?

 

Przeszukując forum nie znalazłem podobnego tematu. Myślę, że innym też się to przyda :wink:

W marketach jak wiadomo jest chińskie badziewie a można sobie zrobić konkretne kable i to samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem po swoim doswiadczeniu ze 10mm2 spokojnie wystarczy do rozruchu osobowki bez czekania na doladowanie sie akumulatora. Ja wlasnie z rok temu zrobilem sobie takie przewody tylko 2,5 metra z kabli o przekroju 10mm2 i 2 razy odpalalem nimi URSUS'a C330M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na 10mm2 mam siedmiometrowe kable made in wlasna robota :)

odpalałem na nich auto w ktorym bylo aku do zera wydojone...oczywiscie gdybym krecil 5 min tylko zabki by zostały ale spokojnie do normalnego zpalenia starczają mi.

napewno to lepsze jak kable z cepeenu gdzi izolacja jak palec a zyly chyba 1mm2 albo 0,75 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 10mm2 starczy

 

20mm2 mogą byc na warsztacie gdzie kreci sie silnikiem naprawiając auto ale jesli samochód sprawny a tylko aku zaniemogło to spokojnie...jak pisalem ja mam 7 metrow i ....tylko żabki aby mialy dużą powierzchnie styku z klemą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi dziewczyna nie wyłączyła CB i przez 5 zimowych dni się z aku sączył prąd to musiałem kupić na Orlenie w pośpiechu... i kupiłem jakie kupiłem. Niby są 12mm2 ale chyba łącznie z izolacją. Jak ostatniej zimy kolesiowi odpalałem diesla to jednak musiałem chwile podładować aku przed "kręceniem".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilklin aj fakt :) bo przed chwilą czytałem podobny temat i okienka mi się pomyliły hehe :) co do kabli kiedyś oglądałem bodajże na tvn turbo test kabli rozruchowych i coś wspominali, że im grubsze tym lepsze... dla tego może faktycznie zrobić sobie takie kabelki z 20mm2 ? :)

 

może to się przyda :)

 

http://www.auto-swiat.pl/1-robimy-kable-rozruchowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 16mm2 to chyba takie minimum mi się wydaję, natomiast jak ja bym robił sobie kabelki rozruchowe to bym dał te 20 dla świętego spokoju :) już widziałem jak jedni mądrzy panowie odpalali samochód na kabelkach cienkich jak włos i .... no brak słów wiadomo co było także wydaje mi się, że te 16-20 wystarczy może 20 dałbym w zależności od długości kabla.... wydaje mi się, że im dłuższy tym grubszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16mm2 wystarczy spokojnie na rozsądnej długości 3-4m, przecież nikt nie robi przewodów rozruchowych na 20 metrów.

 

Sam mam na lince 16mm2 zrobione i jeszcze nigdy nie zauważyłem żeby coś się z nimi zadziało, a już niejeden diesel był na nich odpalany, bez czekania aż się aku podładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...