Skocz do zawartości

Laptop z rs232 nowy


Woolly24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie szukam laptopa który zastąpi moją domową jednostkę i przy okazji będzie mi służył jako mobilny komputer do korzystania z internetu. Jako że potrzebuję aby miał pełnoprawny port rs232 to jest wymóg nie do przeskoczenia. Nie chcę wydawać na niego krocie, nie gram w gry nie używam wymagających programów, ale nie chcę też aby był to jakiś strasznie zacofany technicznie laptop.

Procesor dwu rdzeniowy, ok 2gb ram i jak największy dysk twardy ok 300-500 gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił właśnie ze względu na rs 232 laptopa z linku poniżej:

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP-ProBook-6555b.38711.0.html

 

Mu akurat służy do programowania sterowników.

 

A swoją drogą ostatnio musiałem kupić właśnie używanego starego laptopa z wbudowanym rs 232 bo przejściówki się nie sprawdzały i ciągle błąd komunikacji za 300 pln mam święty spokój z interfejsami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mu akurat służy do programowania sterowników.

 

właśnie do takich zadań najlepszy wbudowany port, bo te z kart miewają problemy... Mimo, że teoretycznie ta sama magistrala...

 

Gdyby chodziło o prostą diagnostykę np. ecu samochodowych to można nawet z przejściówką USB kombinować, ale w przypadku programowania np. sterowników maszyn to już najlepiej szukać opcji jaką podał patrik2008.

 

Choć ja bym wolał jakiegoś Della niż Tośkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak port rs232 jedynie w celu komunikacji z procesorem sony xdp-4000, do niczego więcej na obecną chwilę nie jest mi potrzebny. Mogę kupić lapka i spróbować z PCIMCIA ale wydam hajs i może nie będzie to stabilna opcja. Wiem które lapki mają wbudowany lecz ich cena mnie odstrasza - przeważnie powyżej 2,5k zł. Nie ukrywam że tylko dla tego portu nie chcę płacić dużo więcej niż mógłbym kupić mniej zawarowanego który by mi w zupełności wystarczał. Warunek musi być nowy i posiadać system operacyjny. Jeżeli opcją nie realną jest kupno w przedziale do 1,5k zł laptopa z rs232 nowego i z systemem operacyjnym to chyba będę kombinował na inne sposoby :) Dawno temu odszedł ode mnie temat komputerów i obecnie nie jestem w temacie co i co ma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak port rs232 jedynie w celu komunikacji z procesorem sony xdp-4000

Jeżeli tylko do tego, to sprawdź najpierw kabelek za parę zł, który jest przejściówką ze zwykłego USB na RS32. Trzeba było troszkę poczarować w managerze urządzeń, ale u mnie dało się z prockiem skomunikować w ten sposób. Na audiocarze znajdziesz wątek w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z kartami PCMCIA czy express card nie jest tak różowo, bo większość z nich jest zrobiona na układzie Prolific, który jest stosowany w 70% kabli usb--rs232. Tak więc jak nie będzie działało na kabelku, to na PCMCIA lub express card też może nie działać. Nie ma to jak wbudowane RS232. Skąd mam te doświadczenia?

Z diagnostyki komputerowej pojazdów. Interfejsy pracujące na RS232 praktycznie w ogóle nie działają z przejściami na kablu. Kupiłem kartę express card i tu również ten sam problem. Wpiszcie sobie w google np. opel scanner problem z komunikacją rs232 przelotka usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w temacie szukam laptopa który zastąpi moją domową jednostkę i przy okazji będzie mi służył jako mobilny komputer do korzystania z internetu. Jako że potrzebuję aby miał pełnoprawny port rs232 to jest wymóg nie do przeskoczenia. Nie chcę wydawać na niego krocie, nie gram w gry nie używam wymagających programów, ale nie chcę też aby był to jakiś strasznie zacofany technicznie laptop.

Procesor dwu rdzeniowy, ok 2gb ram i jak największy dysk twardy ok 300-500 gb.

 

Toshiba Tecra A11 - taki właśnie używam

http://allegro.pl/toshiba-tecra-a11-i5-4gb-320gb-w7pro-office-gw36-i2006469938.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa przejsciówki pcmcia i są tez przejsciówki z usb... Usb kosztuje koło 20zł wiec wychodzi najtaniej

Ale pcmcia są stabilniejsze od usb i o ile mnie pamięć nie myli na pcmcia masz port fizyczny a na usb wirtualny , jakoś tak było.

W pracy jak miałem usb-rs to czasami się wieszało , a na pcmcia latało bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie ten z aukcji - chyba ze pomylili na aukcji zdjecia bo w googlach zupelnie inaczej ten lapek wyglada

 

No faktycznie, na tej aukcji dali zdjęcia zupełnie innego laptopa.

Ja mam dokładnie model TECRA A11-10M i ma RS232. Specjalnie taki kupiłem, bo potrzebuje RS232 do programowania starszych centralek systemów włamaniowych, pożarowych, różnych urządzeń automatyki, itp.

Ja mam taki jak tu http://www.sklep-notebooki.pl/go/_info/?id=8061

 

A na stronie Toshiby piszą, że seria A11 już jest niedostępna, ale jak widać można jeszcze je kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...