Skocz do zawartości

Zmiana wzmacniacza Carpower HPB-1502 na inny


Logen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, chciałbym zmienić wzmacniacz Carpower na przykład na ROCKFORD FOSGATE PRIME R500-1, Ilość kanałów 1, Moc RMS przy 4 ohm 1 x 320 Wat, Moc RMS przy 2 ohm 1 x 500 Wat. Skrzynie sprzedałem, i myślę nad zakupem RE AUDIO SRX10 D2.

 

1. Czy zmiana na ten wzmacniacz poprawi mi jakość, różnorodność dźwięku wydobywanego z Re Audio w porównaniu z Carpower'em ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, raczej nikt za to dziadostwo ( nie okłamujmy się ) sie nie zamieni... sprzedaj to na allegro moze za 220-230 zł pojdzie. To przy zamianie na Peinga 4kanałowego to byś musiał dopłacic jeszcze z 50-60 zł a i tak reprezentuje to bardzo przeciętną jakość ( choć juz nie az tak słabą jak ten CP HPB... )

 

Kup coś z dobrych uzywek i ciesz się czymś co juz ma prawo grać, a nie buczec i dudnić z powodu TBK (Totalnego Braku Kontroli) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie w nim wkurzało to to, że jak pograłem nim mocniej przez jakiś czas, to się przegrzewał i się wyłączał na jakąś chwilę (zabezpienie przed przegrzaniem). Z drugiej strony to moja była wina, bo wzmak był pod podłogą zabudowany bez żadnego wentylatora. Mile wspominam ten wzmacniacz. Moim skromym zdaniem ciekawa propozycja mimo, że to podstawa w rockfordzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, raczej nikt za to dziadostwo ( nie okłamujmy się ) sie nie zamieni... sprzedaj to na allegro moze za 220-230 zł pojdzie. To przy zamianie na Peinga 4kanałowego to byś musiał dopłacic jeszcze z 50-60 zł a i tak reprezentuje to bardzo przeciętną jakość ( choć juz nie az tak słabą jak ten CP HPB... )

 

Pisałem o zmianie a nie zamianie :wink:

 

czyli jednak juz ktoś testował tą serie Prime :) coś wiecej mozesz napisac o tym wzmacniaczu ?

 

Również mnie to interesuje :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja Sanders :D Ja jak kiedyś pracowałem w zakładzie CA koleś pod tego Carpowera podłączył 2x12'' 250rms jedna sztuka ,grały w 2 ohm w BMW kombi i wzmacniacz doskonale sobie poradził z nimi nawet się nie grzał a małolat go nie oszczędzał :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne bo ja podłączałem pod niego rózne suby, od niewymagających mocowo z papierową membraną z którymi radził sobie na dostatecznym poziomie a z takimi jak Hifonics ZX 12", Infinity kappa pervect VQ, 122.7w, re audio se 10" itd to była klapa straszna pod względem brzmienia, kontroli i mocy po prosty wolalbym Peinga jakiegoś bo na prawe peing sie lepiej spisywał i to znacznie niz ten CP :P...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mowie tu o tym ze RF to 320w 4ohm i 500 w 2ohm a carpower to:

1 × 128 Watt Kanal 1 an 4 Ohm

2 × 118 Watt Kanal 1 + 2 an 4 Ohm

 

1 × 372 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 4 Ohm

 

1 × 468 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 2 Ohm

 

Wiec jest iu moc podobna i stabilnosc wiec czy warto wymieniac , raczej nie bo za kase za tego RF'a mozna kupic sporo mocniejszych wzmakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Crunch to też żaden szczyt techniki nie jest. Zwykłe mono w klasie D. Niby o gustach się nie rozmawia ale zamienienie tego Crunch na DLS a tym bardziej A6 który pracuje w klasie A/B było by dopiero kolosalną różnicą. Kwestią też jest fakt do czego ma służyć piec... Czy ma to być codzienna jazda i miłe wrażenia z słuchania muzyki która nie męczy czy pokazanie jak gra chłopakom z osiedla. Tak jak napisał mastah22 ten Xetec będzie najlepszym kompromisem i zapewni niskim kosztem przyzwoite napędzenie całej sceny w samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Carpower, DLS tak samo. Crunch też słuchałem tylko parę modeli z serii GP i sam miałem GTX-3000D który był jakąś lipą... Btw. sam strzeliłeś sobie w nogę porównując Cruncha z DLS a co do klasy widać pomyliłem się bo miałem styczność z paroma modelami i sądziłem że ten też jest klasy D.

Jesteś usatysfakcjonowany z uzyskanej odpowiedzi?

 

 

 

Żeby nie było OT moją propozycją będzie Audio System Twister F4 380 bądź inny model z tej serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozejrzę się, chętnie usłyszę jeszcze jakieś propozycji.

 

A takie jeszcze pytanie czy:

 

Wzmacniacz CRUNCH GTX -2600, Moc RMS w mostku przy 4 ohm 1 x 600 Wat, klasa A/B.

 

Crunch GTi1500 - 1 x 400/750 Watt RMS @ 4/2 Ohm.

 

Jakiś z tych wzmacniaczy jest warty zakupu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...