Skocz do zawartości

Co zrobić? Oceńcie moje koncepcje wyboru zestawu...


tony_tr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chce przeprowadzić kompletną przebudowę swojego systemu.

To co jest i nie ulega zmianie to: Jednostka Alpine 9887r oraz subwoofer na Rainbow Hammer 12 + GP 1600.1.

Cały dotychczasowy przód idzie do wywalenia...

Furtki są już rozebrane i gotowe do wygłuszania (blacha ALU + maty dynamat oraz STP)

 

W moich zbiorach posiadam również tweetery Ls Neo 29 oraz wzmacniacz PS201T.

 

1. Moja pierwsza koncepcja, której jestem już bardzo bliski zrealizowania zakłada kupno zestawu HSK 165.4 (ORI, nowa seria) i puszczenie go pod PS201T. W późniejszym, czasie chciałbym podmiemić tweetery na Ls Neo 29 i dokupić do nich wzmacniacz, wszystko puścić wtedy aktywnie.

 

2. Druga koncepcja zakłada zakup samych wooferów oraz wzmacniacza pod tweetery i puszczenie wszystkiego od razu aktywnie. Pytanie brzmi jaki wzmacniacz pod tweetery i jakie woofery... Tu powiedzmy woofer do 600zł i wzmak na tweetery do 400zł.

 

 

Szczerze mówiąc nie wiem w jakim kierunku podążyć... Powiedzmy, że na dzień dzisiejszy mam do wydania 1200zł. Nie wiem czy koncepcja zakładająca Hertze jako bazę jest słuszna... Jak ten woofer z hetza zagra później z dobrym tweeterem...?

 

Co robić panowie? Muzyka jakiej słucham to głównie dance, trance, oraz jakieś kawałki za lat 80'. Nie słucham żadnych symfonii i tym podobnych spraw. Zestaw ma mieć wykop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy koncepcja zakładająca Hertze jako bazę jest słuszna... Jak ten woofer z hetza zagra później z dobrym tweeterem...?

 

Ja też nie wiem ale mi bliższa jest druga opcja, może nawet z wooferami od hertza. Weź dobre sito i przesiej różne opinie wyrażane na forum o wooferach i wzmakach do grania z wykopem. Kilka dni temu słuchałem świeżo zapiętych Hv165 pod 2x200 (albo coś koło tego) i już chwilę podpięciu wzmaka zagrały całkiem obiecująco. Pewnie znajdzie się też kilka innych typów mogących dać kupę frajdy. Pogadaj z obecnym i poprzednimi właścicielami wooferów PHD z naszej giełdy na przykład :) Miałem okazję ich słuchać i dla mnie brzmią także całkiem obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, a co gdybym kupił jakiś wzmacniacz 4ch powiedzmy Helix a4, wtedy miałbym rozwiązaną sprawę zasilania tweeterów i do kupienia pozostałyby tylko woofery. Jako woofer powiedzmy Micro Precision 5.16, co o tym myślicie?? Jak w ogóle grają te MP ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako woofer powiedzmy Micro Precision 5.16,

jako woofry do ls neo rewelacyjny pomysł.

 

te woofry lubią prąd, jesli zwrotka aktywna ma byc we wzmaku to odpuśc sobie a4. w p400 jest lepiej rozwiązana no i jest wiecej prądu, pozatym wzmak też tańszy

a do dance czy trance p400 sie nada znakomicie, basik ma rewelacyjny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej planuję wykorzystać zwrotkę z radia (Alpine 9887r).

Do wczorajszego wieczora byłem zdecydowany na MP 5.16, ale z drugiej strony to za 800zł może można wyrwać w tej cenie lepszą używkę?

Sam nie wiem, chyba muszę je w końcu zamówić bo będę tak myślał w nieskończoność.

Jestem bardziej za A4 po przeczytaniu opinii o tym, że ładniej brzmi niż P400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te teksty typu A4 i basta hehe robią swoje.

Powiem tak, nie przeszkadza mi fakt że musiałbym dopłacić do A4. Chcę po prostu dokonać dobrego wyboru.

Tak jak pisałem muzyka to głównie elektryczne bity. Coś spokojnego tez oczywiście nieraz zawita do auta.

W żadnym wypadku nie słucham muzyki poważnej, filharmonii itp itp...

Z HSK zrezygnowałem już na dobre.

Piszecie by brać P400, mieliście jakieś bezpośrednie porównanie tego wzmaka do A4-ki? P400 teoretycznie był tańszy od A4, musi to z czegoś wynikać.

Ten wzmacniacz będzie również zasilał tweetery !!! Chcę podjąć trafną decyzję. Na odsłuchy niestety nie ma szans więc mogę liczyć jedynie na wasza pomoc i zdanie.

Odnośnie wooferów to jak sprawdziły by się w mojej konfiguracji takie używane woofery jak np Focal K2 Power, Lutus itp...? Boję się trochę tego wymiaru 170 MP, poszerzę otwory i tym samym zamknę drogę na powrót do 16'tek (co nie znaczy, że będę zmieniał. Planuję pozostać przy takiej instalacje na parę łądnych lat hehe). To jedynie takie moje przemyślenia, ponieważ w dalszym ciągu jestem zdecydowany na MP 5.16.

 

Czekam na jakieś rady;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te teksty typu A4 i basta hehe robią swoje.

 

Dlatego Sinoff napisał Ci o dużym sicie,do przesiewania tego typu opinii jak :" A4 i basta" czy "kosa wzmak i tyle w temacie".

Nikt nie umniejsza Helixowi, bo to (w mojej opinii również) dobre piece,ale tak jak w każdym przypadku,trzeba dobierać piec pod swoje własne oczekiwania.A Ty pisząc jakiej słuchasz muzyki,a jakiej nie,dałeś chłopakom pewne "namiary" na propozycje które MOGĄ Tobie przypasować.

 

Piszecie by brać P400, mieliście jakieś bezpośrednie porównanie tego wzmaka do A4-ki? P400 teoretycznie był tańszy od A4, musi to z czegoś wynikać.

 

To, że P400 był niżej pozycjonowany w katalogu niż A4,a przez to był tańszy, nie oznacza,że jest on w jakimś poważnym stopniu gorszy. Po prostu może to wynikać z faktu, że jest on skierowany do innej grupy słuchaczy, preferujących inny profil brzmienia, którym to co oferuje P400 "wystarczy". Natomiast w przypadku A4, producent prawdopodobnie uznał, że jest to sprzęt, który pozwala na więcej, jest skierowany dla osób które mają większe wymagania niż to co oferuje P400.

Co do porównania obydwu wzmaków, to z tego co pamiętam Adamu macał obydwa, więc ma bezpośrednie porównanie i możesz traktować jego opinię jako wiarygodną. Ale musisz pamiętać, że jest to "tylko" opinia Adamu i żadna inna nie da Ci tak konkretnej odpowiedzi na Twoje pytania niż to oparta na własnym odsłuchu. Ale skoro tak jak piszesz na odsłuchy nie ma szans, musimy się wrócic z powrotem do postu Sinoffa i zdaniu o sicie:).

 

Ja na Twoim miejscu postawiłbym na piec 4-ch i podział aktywny. Zdecydowałbym się na któryś z polecanych wzmaków i po prostu próbował.Żadna forumowa opinia nie udzieli Ci jasnej odpowiedzi na Twoje oczekiwania. Jeden woli rybki, drugi akwarium. Wydaje mi się że celujesz w grupę używanych wzmacniaczy, które mają jakąś swoją "renomę" i określony poziom, więc nawet w przypadku odsprzedaży niewiele tracisz, o ile w ogóle. Nie ma co siedzieć przed kompem i wyczekiwać na najfajniejszą propozycję. Poczytaj trochę tematów typu "wzmak do 1500zł" czy tego typu, przesiej przez sito to co mogłoby wg.Ciebie być odpowiednie, kup sobie przyzwoity sprzęt, na którym niewiele stracisz przy odsprzedaży i działaj. Nawet jak Ci nie podejdzie, to i tak nic nie odbierze Ci tego czego się nauczyłeś/dowiedziałaś podczas zabawy z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, nie chcę pchać się w dwie oddzielne sekcje na przód. Rzeczywiście może skłonię się właśnie w stronę P400.

Rozmyślam jedynie nad wyborem A4 vs P400 oraz myślę jeszcze nad wooferami.

Tak jak pisałem, nowe MP to ~800zł, zastanawiam się czy nie znajdzie się coś lepszego z używek. Powiedzmy jakieś Lotusy, Focal K2 Power, czy może jakieś Braxy? np 6.1PP jest chyba gdzieś tu do sprzedaży. Warto do tego dokładać czy zostać przy MP (cały czas mając na uwadze 2-way oraz tweetery jakie posiadam). Mocniejszy woofer wykluczałby też pewnie definitywnie A4-kę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...