Skocz do zawartości

infinity kappa 120.3se nowa obudowa ???


Fahoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc mam infinity kappa 120.3se w obudowie z bas reflexem o pojemnosci 57l

Zamiast ciśnienia schodzi nisko i gnie mi blachy zamiast grać przyjemnie...jednym może sie to podobać mi po 2 latach już nie

Zastanawiam się nad przebudową skrzyni tak jak producent zaleca

http://img600.imageshack.us/img600/4429/infinityc.jpg

 

 

 

 

Czy miał ktoś doczynienia z tym głośnikiem w takiej obudowie?

Głosnik zasila esx-signum sx-4100

 

 

W obecnej skrzyni przy 140bpm potrafi sie gubic i nie gra basem a wali ,masuje ,napier.....niemal że nie rozróżnia basu nie umie mruczeć ...ryczy na jedną nute..

Czy to wina woofera czy zabudowy?

Kolega ma re audio 25cm w closed 18 litrów i puka szybko i pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka Kappe pod Hifonem Zeusem w CL ok 30 L z tym, ze jest nieszczelna :P Bas jest na pewno rozroznialny i "kopie", moim zdaniem bardzo SQ :) Ja wlasnie bym z checia potestowal go w BR :P Szukam takiego rozwiazania, zeby byl punktualny rozroznialny i do tego yebnal kiedy trzeba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat kombika i nie moge narzekac na brak cisnienia, ale troszke mi zejscia brakuje, u mnie przewaznie czarnuchy leca :) 140 bpm to juz szybszy bit, takze klozet jak najbardziej wskazany i bedziesz moim zdaniem mega zadowolony, a na Ibize to nawet bedzie za duzy sub :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy klozecie się perfekcyjnie spisze :) jak chcesz kompromis to zmniejsz bude o 7 litrów i strojenie na 43Hz

 

W br pod rockfordem osobiscie nie zauwazylem by grał "nie róznorodnie" i by tylko walił basem choć fakt jeden z najbardziej wydajnych subów do robienia zamieszania względem mocy jaką trzeba w niego wpakować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inifnity z wyzszej półki mają to coś dziwnego do siebie ze mimo zmiany z BR na CL nie ma kosmicznego przejscia ze schodzeniem głosnika. W CL bardzo nisko schodzą a znacznie zyskują naszybkosci juz pare osób się o tym przekonało :)

 

Co jeszcze zauwazylem, ze lubią i POTRAFIĄ grać przy bardzo niskim strojeniu 29-30 Hz czują sie z tym bardzo dobrze i przenoszą to pasmo czysto, a nie ze wydają tylko dzwięk bujającej się membrany bez "przekazu"

 

"Jaka to byla dokladnie skrzynka i czy mozesz cos wiecej powiedziec ? Jakiej muzyki sluchasz itd ?:

 

- Skrzynia 54L bez głosnika i portu strojona na 42-44Hz nie pamietam. Pędzona RF 500a2 i jakoś nie dało rady narzekać nawet przy rocku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc mam infinity kappa 120.3se w obudowie z bas reflexem o pojemnosci 57l

 

jak chcesz kompromis to zmniejsz bude o 7 litrów i strojenie na 43Hz

 

Ja mam manuala i tam zalecaja br 56.64 l i strojenie 30 Hz.. Moze warto jakos tak pokombinowac ? Ja swojego moze wsadze w taka paczke i uslysze jak mi to zagra i wtedy bede mial porownanie br i cl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...