Skocz do zawartości

Następca IT MDS 10S


hi_sound
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam następcy IT, mój grał w BR... IT był najszybszym subem jaki miałem i chciałbym, żeby następca był równie szybki (albo szybszy :rotfl: ). Dobrze by było, gdyby miał nie co więcej zejścia i potrafił zagrać "mocniej" niż IT. Znajdę jakąś propozycję w cenie do max 600zł?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na półce leży Alpine 3539 i Kenwood 200T. Ewentualnie Steg AQ 120.2 który być może wpadnie w moje ręce... Naprawdę RE o "dętkowatej" membranie będą szybsze od IT? Nigdy nie słyszałem RE... Nie chciałbym kupić czegoś co będzie wolniejsze od IT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego Ci gwarantowac nie moge ze bedzie szybciej nigdy bezpośrednio nie porównywałem tych subów chodz oba słuchałem.Re audio to chyba wszystkie testowałem do 1tys i zawsze grały tak jak bym chciał szyli mocno i czysto jedyna 10" z Re co mi nie podeszła to SE. Tak jak by sie gubia w szybkich rytmach.Ale nich koledzy sie wypowiedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie RE nie ma szans być takie punktualne jak IT (miałem możliwość porównywać IT MDS12 z RE SE12).

SE gra z mięsem, niżej ale miękko.

Mam RA który miał zastąpić u mnie IT ale nie doczekał się montażu niestety (według moich znajomych którzy mi doradzali miał być równie szybki ale niżej schodzący). Z tych co słuchałem polecam rozejrzeć się za Vegą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno Cursor podawał na Okazjach link do aukcji Dynaudio. Na Twoim miejscu zaryzykował bym z min. W Polsce Dynaudio jest marką bardzo niedocenianą na zachodzie wprost przeciwnie.

Możesz wstępnie określić jak jest szybki w WinISD zresztą Dynaudio podaje chyba całą specyfikację dla wszystkich swoich produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zdaję sobie sprawę, że HX2 będzie potrzebował "innego" pieca... Po drugie HX10 SQ nie słuchałem i chętnie bym wziął ten przetwornik na testy zamiast IT... Ciekawe czy ktoś miał do czynienia z tym Dynaudio? Wyglądają "skromnie" i nie wiem czy można się po nich spodziewać więcej "zamieszania" niż po IT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu porównywałem "nieśmiertelnego" IT MDS 08 i Dynaudio MW170 (we wszelkiich odmianach closedów i BR-ów) ten drugi ... był ze wszech miar ... zwyczajnie "bardziej dojrzały" , ale to moja skromna opinia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale chyba jakiś czas temu widziałem temat gdzie Paweł S proponował komuś jakiegoś suba za kaucją, chyba MDS08 albo STX jakiś, może napisz do niego czy niema 10tki jakiejś, odsłuchałbyś a jakby CI się nie spodobał to byś oddał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w związku z tym, że głośnik ma 8 ohm a nie 4? Wczoraj zapakowałem do kumpla starego papierzaka, 100W 8ohm i jest z niego bardziej zadowolony niż z MTX'a Thundercasta ze starej serii(tu akurat problem leży zapewne w piecu i źródle).

 

Nie rozumiem co złego miało by być w impedancji 8ohm. Te 3dB mniej to tak na prawdę prawie nie słychać, a jak użyjesz efektywnego głośnika to wyrówna się to.

 

 

Sinsemilla wziął ode mnie 2szt. dynaudio z Volvo(8" z drzwi modelu C70). Osoba u której zamontował te głośniki jest bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? A czy przypadkiem te 2x dynaaudio nie wyladowały w CRV która była na poprzednim zlocie? Nie chce przypominać głosno ale jakoś bylsicie zgodni że brak było tam dynamiki i kopa... To co jest?

 

Być może okaza sie lepszym rozwiazaniem niz MDS 10 (nie słuchałem) ale zeby zaraz nie okazało sie ze stana sie forumowym hitem niczym AMA :)

 

A ze swojej strony może powinieneś spróbować np GTI 1200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? A czy przypadkiem te 2x dynaaudio nie wyladowały w CRV która była na poprzednim zlocie? Nie chce przypominać głosno ale jakoś bylsicie zgodni że brak było tam dynamiki i kopa... To co jest?

Tyle, żeja wcześniej przemaglowałem je w mniejszym closed oraz BR(gdzie wg mnie zagrał najlepiej) i dało się kop wyciągnąć.

Poza tym, po zmianie fazy pojawiła się stopka :P

 

 

 

A ze swojej strony może powinieneś spróbować np GTI 1200?

CV Stroker szybszy, a prądu potrzebuje tyle samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...