Skocz do zawartości

Wyłanczający się wzmacniacz


chati91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisałem już tu poprzednio gdy nie działał mi kondensator. Teraz założyłem nowe kable wszystko z wtyczkami, bezpieczkik 60A, kondensator 1F, a wzmacniacz jest firmy helix dark blue two. Na kondensatorze jest dobre napięcie - 14. 4 a jak podłącze to zaczyna sie wachać spadając maksymalnie do 13.8. Jak na radiu pogłaszam na ponad 30 to wzmacniacz się wyłancza jak gdyby było bez kondensatora. Wiecie co jest nie tak? miał ktoś już taki przypadek?

post-8203-0-76905400-1323370709_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz zle gain ustawiony i załozmy gdy na radiu masz 25 to juz jest absolutny max wzmacniacza a pozniej tylko jak podkręcasz to moc nie rośnie ale za to przestery tak (zaczyna charczeć, popierdywać, dudnić, "gorzej brzmieć")

 

2 opcja taka ze gdzieś dalej mozesz mieć problem z "połączeniem" gdzieś moze masz coś nie dokręcone ? a moze masa jest przykręcona do elementu który nie jest zespolony z resztą karoserii? Ja np widziałem taką akcje jak koleś mase podłączył do blachy oparcia tylnego siedzienia i dalsze połączenie do dalszej częsci karoserii "pracowało" razem z zawiasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wzmacniacz jest podpięta tuba blaupunkt Gtb 1200. Jak pogłoszę dalej za 30 to na wzmacniaczy zapala się czerwona lampka i przestaje grać tuba

 

Wszystko podokręcane mocno, dzisiaj zakładałem. Ale wcześniej na starych kablach (poprzedni moj post) chodziło wszystko na fuul przez około 5 min poczym na kondensatorze spadło napięcie do 8 i już się nie włączył tylko piszczał, więc gain jest dobrze ustawiony a wzmacniacz potrafi grać gośniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kondensatora (kable zasilające bezpośrednio do wzmaka) są te same objawy?

Zrób jak możesz DOBRE zdjęcie podłączenia masy do karoserii.

PS.

Ten bezpiecznik widoczny na foto to jedyny bezpiecznik na drodze akumulator-kondensator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł S. - Wzmak nie jest gorący poprostu przestaje grac, jak wyłącze i włącze radio to działa normalnie aż znowu pogłoszę, głośniki dobrze są podpięte bo te bez kondensatora grało ponad 2 tygodnie i nie było kłopotow, znaczy wzmacniacz się wyłączał ale myślałem że to dlatego że kondensatora nie ma.

 

ygrek - Tak takie same objawy tak samo zapalała się czerwona lampka mniej więcej przy tej samej głośności. To jedyny bezpiecznik 60A, jest jeszcze we wzmacniaczu drugi bezpiecznik chyba 10 A. Masa przykręcona do śruby mocującej dolną tylnią kanapę, wyczyszczona śruba, myślę że masa jest dobra. Zdjęcie wrzuce jak będę mógł zrobic

 

Adamu - bass na wzmaku jest na około połowie i gain tak samo, Nie rozumiem o co chodzi z tym sterowaniem ?? Ustawione jest tak:

post-8203-0-51059600-1323447851_thumb.jpg

post-8203-0-90594300-1323447901_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam słuchacza suba na włączonym HPF :) Ewidentnie masz problem z prądem ale to już napisali koledzy wcześniej. Co do masy to weź podepnij ją bezpośrednio do klemy w aku i zobacz czy nic to nie zmieniło. U mnie właśnie dzięki takiemu sprawdzeniu okazało się że może i mam dobrze wyczyszczone miejsce pod mase ale tam nie było masy hehehe. A wzmacniacz wcześniej grał :) Magia. Druga rzecz to jeśli nie masa to może słaby akumulator/alternator i po prostu przez spadek napięcia odcina go. Nikt za Ciebie tego nie zrobi i musisz zrobić to sam albo oddać do jakiegoś znachora co ogarnie temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I od razu przełącz ten filtr z HPF na LPF

...przy okazji uważając żeby nie zjarać głośnika bo w końcu zacznie grać.

 

Bezpiecznik masz w złym miejscu, czyli FAQ czytałeś, ale nic z tego nie wyniknęło. Jeśli gdzieś pomiędzy bezpiecznikiem, a akumulatorem przetrze Ci się izolacja kabla lub przetnie krawędzią blachy karoserii, to będziesz miął potężne zwarcie w instalacji. Ten bezpiecznik zabezpiecza Ci 20 cm kabla pomiedzy nim i wzmakiem - nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Vectra_SPL dnia 09 grudzień 2011 - 18:17 napisał

I od razu przełącz ten filtr z HPF na LPF

...przy okazji uważając żeby nie zjarać głośnika bo w końcu zacznie grać.

 

jak ma HPF na 15Hz ustawiony to co to zmieni? i tak sub nie jest w stanie odtworzyć, jesli nie to po co męczyć wzmak, nawet zaryzykowałbym przestawienie subsonica na 25-30 Hz co by wzmacniacz nie grał tam gdzie nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma HPF na 15Hz ustawiony to co to zmieni? i tak sub nie jest w stanie odtworzyć, jesli nie to po co męczyć wzmak, nawet zaryzykowałbym przestawienie subsonica na 25-30 Hz co by wzmacniacz nie grał tam gdzie nie potrzeba.

Jak ma przełacznik ustawiony na HPF to gra wszystkim powyżej ustawienia. Nie bardzo widzę na zdjęciu jakie to ustawienie, ale wydaje mi się że jest ustawione około połowy skali. Powinien ustawic na tryb LP/BP w którym działają oba potencjometry i wtedy jak piszesz odciąć sobie dół poniżej 20Hz (lub ciut wyżej) oraz odciąć sobie górę powyżej powiedzmy 70-80 Hz (lub niżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma przełacznik ustawiony na HPF to gra wszystkim powyżej ustawienia

jesli nie jest wysterowane na radiu to tak.

 

Powinien ustawic na tryb LP/BP w którym działają oba potencjometry i wtedy jak piszesz odciąć sobie dół poniżej 20Hz (lub ciut wyżej) oraz odciąć sobie górę powyżej powiedzmy 70-80 Hz (lub niżej).

albo najlepiej dać na początek oba na minimum i zwiększać LPF do uzyskania zadowalającego efektu słuchowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...