Skocz do zawartości

Gotowy zestaw czy "składak"?


trafalgar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu dręczy mnie takie właśnie pytanie.Chciałbym włożyć na przód coś ,co by grało dość czysto nie koniecznie głośno.Zestawy z alle tzw.hity forumowe typu morel tempo 6 czy też hsk już mi sie osłuchały,zresztą to nie moje brzmienie(bez urazy dla posadaczy owych zestawów).Chciałem zatem złożyć sobie niedrogi acz fajnie brzmiący zestaw.Na razie posiadam woofery helix hxs 136 mk II(ewentualnie do wymiany),na "oku" mam też tweetery z alle -Intertechnik ,o takie http://allegro.pl/li...ng=intertechnik ,ale nie wiem czy to jest pozim tweeterów np z zestawu helix p 236,których dźwięk mi odpowiada.Zwrotki na razie brak,do kupienia lub ewentualnego zrobienia pod zestaw(jeśli ktoś na forum się tym zajmuje).Za wszelakie podpowiedzi rad będę,gdyż nie jestem tak zorientowany na tyle by dać sobie samemu radę w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zbyt dużo czasu/pieniędzy/odpowiedniej wiedzy (niepotrzebne skreślić) to poskładadnie poprawnie brzmiącego zestawu z różnych komponentów, do którego brak dedykowanej zwrotki będzie bardzo trudne. Jest również pewna alternatywa dla dłubanej zwrotki, tj. aktywka. Wymaga zdecydowanie mniej zaangażowania niż w przypadku pasywki, przy której dobór cięć "na pałę" mija się moim zdaniem z celem.

Jeśli pasuje Ci zestaw P236 to czemu się nie rozejrzeć za kompletnym, czasami można trafić cały zestaw w okolicach 500zł łącznie ze zwrotką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pasuje Ci zestaw P236 to czemu się nie rozejrzeć za kompletnym, czasami można trafić cały zestaw w okolicach 500zł łącznie ze zwrotką.

 

No sęk w tym że to zbyt dużo,to raz ,a dwa chciałbym wykorzystać woofery te ,które mam,by ograniczyć wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym, że fajnie grający, budżetowy składak będzie tańższy, chyba, że spróbujesz pójść w stronę obecnie badanego kompletu (BL160 + mission + zwrotka od Pawla S.). Zaoszczędzasz na pomiarach i sprzęcie, a jest szansa, że zestaw będzie grał na poziomie kilku półek wyżej, zatem poczekajmy na pierwsze recenzje wspomnianego.

Myśląc o tweeterze Helixa, o którym pisałeś musiałbyś mieć też odpowiednie woofery, które można wysoko ciąć, Helixy dają tą możliwość. Fabrycznie P1 jest cięty z tego co kojarzę powyżej 4kHz, to tez trzeba wziąć pod uwagę.

Może w kwestii tweetera warto się rozejrzeć za DT284? Daje możliwość niskiego cięcia (nieco ponad 2 kilo) i w moim odczuciu potrafi więcej od P1.

Edytowane przez balcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy składaniu zestawu na przód warto się zastanowić nad głośnikami wysokotonowymi Seasa 27TFFNC/G (jedwabna kopułka) lub 27TAFNC/D (aluminiowa kopułka). Te pierwsze powinny być dostępne w Polinku (rok temu sam je tam kupowałem). Obecnie chyba kosztują 115zł szt. Używam ich razem z wooferami GMS 960 (stara seria z papierową membraną, nie ten ostatni "hit forumowy" ). Seasy tnę około 4000HZ przy 12 db/okt. Jak będę miał wolną chwilę to przećwiczę je z wooferami Helixa P206 (lekka celulozowa membrana z włóknami agawy) w 2-way oraz w 3-way (średniakiem będzie mały papierowy Visaton FRS 5X lub midrange z zestawu Vibe 3D). Wszystkie te głośniki mam na stanie tylko nie mam czasu poeksperymentować z nimi.

Na pewno mogę polecić wymienione wyżej tekstylne kopułki Seasa, gdyż moim zdaniem grają dużo lepiej od tweeterów Sinulive NEO 25S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Podepne się troche pod temat, bo mam pytanie :P Czy taki zestaw BL160 + Mission(cięte aktywnie, bądź zwrotką od kolegi z forum, musze dopytać o cene) zagra dosyć głośno, czysto i z odpowiednią ilością średnicy i nie będzie zamulał? I czy nada się jako fundament do bassowozu (2x12"), czy trzeba szukać jakiegoś innego zestawu na przód? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki zestaw BL160 + Mission(cięte aktywnie, bądź zwrotką od kolegi z forum, musze dopytać o cene) zagra dosyć głośno, czysto i z odpowiednią ilością średnicy i nie będzie zamulał? I czy nada się jako fundament do bassowozu (2x12"), czy trzeba szukać jakiegoś innego zestawu na przód?

Nada się głównie do tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...