Skocz do zawartości

Dziwny problem z głosem car-audio


wrobson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dość dziwny problem z moim systemem. Na początku podam co tam mam w aucie

Astra F Gsi

9855r

Kenio Ps500f

Dego st650

jlwo12

 

I teraz do rzeczy, szukałem długo i nie mam rozwiązania, problem przedstawia się następująco

 

Na wyłączonym silniku lub na włączonym zapłonie ale zgaszonym silniku wszystko gra jak trzeba, można rozkręcić i łupie jak trzeba

 

Na włączonym silniku wszystko cichnie o 70-80 % rozkręcając na max w alpine do 35 można coś tam usłyszeć ale gra

niesamowicie cicho :mur1:

 

Gasze silnik głośność wraca do normalnej mocy :rotfl: zapalam silnik i znowu cichnie wszystko łącznie ze subem !!

 

 

Ciekawostka... jak se trochę pochodzi auto około 20-25 min, to słuchając radia na włączonym silniku, rozkręcając na cały gaz sprzęt, głośność wskakuje na normalny poziom, na danym utworze szczególnie jak jest to utwór z dużym basem :szok: coś jakby się odblokowywało. Utwór się kończy idzie następny i znów głos ląduje do minimum i znowu całą pyda i wskakuje znowu. Auto ostygnie i znowu dupa ale przecież tak nie morze być :zalamany:

 

proszę o pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jakby dusiło sygnał ;P ale nie bardzo moge pomóc bo nie mialem takiego problemu.

 

Sprawdzałeś połączenia kabli ? Czepię się tego RCA, jego masy, nie próbowaleś zmienić RCA na jakis inny ?

 

To tak jak migomat :D jak słaba masa, za cienka na długim odcinku to smarka i jakby 1/20 mocy miał :D...

 

Moze lóźne jakieś kabelki przy pardu/wzmacniaczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pomiary i oto wyniki

 

Auto wyłączone 12.3 na zaciskach wzmacniacza //////// 12.4 na klemach akumulatora ///// remote 11.1 //////kostka radio 12.4

 

Auto włączone 14.3 na zaciskach wzmacniacza //////// 14.3 na klemachakumulatora ////// remote 13.2 ////// kostka radio 14.3

 

jakieś sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jedynie moge sie powtorzyc, jak masz jakis inny wzmak to go podepnij i zobacz czy dzieje sie to samo na innym. Skoro sam pisales ze przed zmiana gralo ok a teraz jest to co jest to moze cos z wzmacniaczem? albo go wykrec i u jakiegos kumpla podmiencie jesli taka mozliwosc jest i zobaczcie co u niego sie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jedynie moge sie powtorzyc, jak masz jakis inny wzmak to go podepnij i zobacz czy dzieje sie to samo na innym. Skoro sam pisales ze przed zmiana gralo ok a teraz jest to co jest to moze cos z wzmacniaczem? albo go wykrec i u jakiegos kumpla podmiencie jesli taka mozliwosc jest i zobaczcie co u niego sie dzieje

ok będe musiał tak zrobić

 

Otóż podłączyłem dla przykładu sonego xm4045 i wszystko działa jak należy. Żaden z powyższych objawów nie występuje, ale zaważyłem coś dziwnego jak

powiedzmy chwyce kabelki sygnałówki rca i raz na 10 razy uda się jakoś nimi poruszać na zapalonym aucie, to dźwięk wskoczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...